77-tuosius metus zoologijos sodas pasitiko su naujomis programomis lankytojams ir ambicingais gamtosaugos bei rekonstrukcijos planais.

Lietuvos zoologijos sode kasdien vyksta vis kitokie užsiėmimai su gyvūnais: lankytojai gali išvysti iki septynių skirtingų programų.

Nuo 2013 rudens Lietuvos zoologijos sodas įgyvendina antrąjį atnaujinimo etapą. Zoologijos sode jau atidarytos kelios naujos laukinių gyvūnų ekspozicijos. Šių metų zoologijos sodo gimtadienis pateikė daug pramogų lankytojams – įvairios gatvės šokių grupės, kūno lavinimo užsiėmimai, gera muzika ir vasariška nuotaika lydėjo visą renginio dieną.

Renginys prasidėjo nuo ankstyvo ryto. Atėjus naujiems sodo gyvavimo metams zoologijos sode taip pat planuojama pasirengti aplinkos taršos mažinimui ir prevencijai – visame zoologijos sode jau atsirado specialiai atliekų rūšiavimui skirtos dėžės, vėliau planuojama ir edukacinė medžiaga lankytojams dėl aplinkos taršos mažinimo ir prevencijos.

Šiais metais Lietuvos zoologijos sodas žada tapti viena iš didesnių žaliųjų erdvių Kaune, kur bus galima ne tik rūšiuoti atliekas, bet ir susipažinti su ekologiškais sprendimais. Zoologijos sode nuolat organizuojami edukaciniai renginiai taip pat kvies ne tik pramogauti, tačiau ir susipažinti su įvairiais gamtosaugos klausimais.

Sekmadienį vykusio renginio dalyviai buvo kviečiami ne tik susipažinti su gyvąja gamta, tačiau nepabijoti ir aktyviai įsitraukti į sveiką gyvenseną populiarinančius užsiėmimus. Renginio dalyviai galėjo patys prisidėti prie geros gimtadienio nuotaikos dalyvaudami šokių pamokose.

Sekamdienį bilietas į zoologijos sodą kainavo vos 2 eurus, tad lankytojų nestigo. Skaičiuojama, kad vasaros savaitgaliai zoologijos sodą aplanko apie 3 tūkst. žmonių.

Lietuvos zoologijos sode šiandien priskaičiuojama apie 2000 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 250 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.

Lietuvos zoologijos sodas yra Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) narys-kandidatas ir dalyvauja retų ir nykstančių gyvūnų europinėje veisimo programoje (EEP) nuo 1992 metų.