Įsakymas atšaukiamas: šernus medžios medžiotojai, o ne miško savininkai

 (42)
Po Aplinkos ministerijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovų susitikimo nutarta pakeisti VMVT patvirtintą tvarką, kad miško savininkai, uždraudę savo miške medžioti, turėtų patys medžioti šernus.
Šernė
© R. Barausko nuotr.

Ketvirtadienį aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas susitiko su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriumi Jonu Miliumi ir sutarė nustatyti sklandesnę šernų gausos reguliavimo, susijusio su afrikinio kiaulių maro pavojumi, tvarką, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Tai leis išsklaidyti nesusipratimus, kurių kilo, kai vasario 17 d. VMVT direktoriaus įsakymu buvo nustatyta, kad visi žemės sklypų savininkai, kurie uždraudė medžioti savo žemėje, privalo vykdyti VMVT nurodymus reguliuoti šernų gausą.

Pasak ministro Kęstučio Trečioko, tokia nustatyta tvarka sukuria teisinę situaciją, kai žemės savininkai – nesvarbu, ar šernai gyvena jų sklypuose ir ar šie sklypai priskirti užkrėstoms afrikiniu kiaulių maru teritorijoms, – verčiami reguliuoti šių gyvūnų gausą. Kita vertus, nemažoje šalies teritorijos dalyje šernų gausa jau sureguliuota iki VMVT reikalaujamo tankio – pusė šerno viename kvadratiniame medžioklės plotų kilometre.

Susitikimo metu VMVT vadovas pažadėjo šiandien atšaukti šį prieštaringai vertinamą įsakymą, o sklandesnei šernų gausos reguliavimo tvarkai užtikrinti Aplinkos ministerija įsipareigojo artimiausiu metu patikslinti tvarką, kaip išduodami leidimai gyvūnų gausai reguliuoti. Taip bus sudarytos sąlygos nuosekliai įgyvendinti afrikinio kiaulių maro prevencijos priemones, susijusias su šernų gausos reguliavimu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)