aA
Pakistano teritorijoje esančios Himalajų viršukalnės seniai traukė alpinistus iš viso pasaulio, bet pastarieji tragiški įvykiai prie Nanga Parbat neatpažįstamai pakeis Pakistano turizmo rinką, skelbia ibtimes.com apžvalgininkas Markas Johansonas.
Turistų srautai šalyje ir taip maži, dabar jie gali visai dingti
Turistų srautai šalyje ir taip maži, dabar jie gali visai dingti
© AFP/Scanpix

GRYNAS.lt primena, kad birželio 23 d. į mažą viešbutį Nanga Parbat bazinėje stovykloje įsiveržė ginkluoti užpuolikai ir nušovė 10 alpinistų: 3 ukrainiečius, du slovakus, vieną nepalietį, tris kinus ir lietuvį – Ernestą Markšaitį. Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė judėjimas „Tehrik–i–Taliban Pakistan“, kuris esą keršijo už Pakistano Talibano lyderio pavaduotojo Emiro Wali–ur–Rehmano žutį nuo JAV bepiločio orlaivio smūgio.

Dabar gi, Pakistano ir taip merdėjančio turizmo laukia permainos. Turizmo agentūros jau pranešė apie šimtus atšauktų ekspedicijų į kalnus. Oficialia statistika, kasmet į Pakistano kalnus atvyksta apie 15 – 20 tūkst. alpinistų ir kalnų turistų iš viso pasaulio. Kiekvienas vidutiniškai „palieka“ Pakistane apie 3 tūkst. JAV dolerių. Kalnų turizmas buvo populiariausia turizmo rūšis Pakistane.

Turistų srautai į Pakistaną pradėjo mažėti prieš maždaug 10 metų, kai šalis priglaudė Talibano teroristų kovotojus iš Afganistano ir kitų šalių, panašu, kad vakariečių srautai dar labiau sumažės.

Susidorojimas su alpinistais įvyko ramiame ir taikiame Gilgit–Baltistan regione. Šioje srityje iki šiol nebuvo jokių teroristinių grupuočių, su kuriomis šalies karinės pajėgos nesusitvarko (arba nenori susitvarkyti) kituose šalies regionuose.

Šiuo metu visi alpinistai nuo Nanga Parbat kalno evakuoti, o kalnas uždarytas ir ten turistai kurį laiką nebebus leidžiami. Neskaitant to, ekspedicijos atšaukinėjamos ir nuo kitų kalnų. Užsienio šalių vyriausybės (tarp jų ir Lietuvos, – red. past.) paragino jei tik įmanoma nevykti į Pakistaną.

„Nužudytieji buvo mūsų svečiai ir tai kas jiems nutiko yra negarbė visai mūsų šaliai. Islamas mus moko ne šito. Šis išpuolis turės daug ilgalaikių padarinių visai šaliai“, – komentavo Pakistano tvaraus turizmo fondo prezidentas Aftabur Rehman Rana.
„Pamirškite turizmą dar bent dešimčiai metų. Nužudymų šalyje labai daug, bet šių užsieniečių žūtis padarys daug daugiau žalos. Dingę turistai atims pajamas ir tūkstančių regiono šeimų ir jiems reikės ieškoti kitų pajamų šaltinių, kurie praktiškai nėra“, – teigė policijos inspektorius Sarmad Saeed Khan.

Tarptautinės alpinistų ir įvairios Pakistano organizacijos pasmerkė teroristų išpuolį. Chilas mieste buvo surengtas kelių tūkstančių žmonių protesto akcija, kuri smerkė teroristus ir reikalavo iš Pakistano valdžios imtis griežtų priemonių jiems sutramdyti, įkurti specialų kariuomenės padalinį svečiams iš užsienio saugoti ir atgaivinti merdėjantį šalies turizmą.

www.GRYNAS.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje: po 12 val. kelionės į Vilnių atvyko ekspresas iš Talino (358)

Antradienį 21:00 į Vilniaus geležinkelio stotį atvyko specialus geležinkelio ekspresas iš...

Roma Macijauskaitė | D+

Miškininkas: kodėl reikia kirsti medžius ir kaip klimato kaita keičia miško veidą – stebimi anksčiau nematyti reiškiniai

„Mūsų, miškininkų , rūpestis – auginti ir veisti miškus, saugoti juos nuo žvėrių ir...

Po skaudžios netekties medikas paaiškino, kokia liga labiausiai kamuoja darbingo amžiaus jaunus žmones: čia yra paradoksas (168)

Visuomenę ir vėl sukrėtė žinia apie iš gyvenimo pasitraukusį mediką. Praėjusį penktadienį,...

Po pasibaigusių rinkimų Rusijoje neatmeta net kraštutinio scenarijaus: nieko nebeįmanoma padaryti (644)

Nebuvo jokių abejonių, jog Kremliaus režimas per šį savaitgalį vykusius Rusijos Valstybės...

Nebegąsdins jokios šalnos: netrukus į Lietuvą sugrįš šiltesni orai (1)

Trečiadienį Lietuvos orus vis dar lems šalto, mums jau įkyrėjusio ciklono vakarinis pakraštys.

Su Čanaku susirėmęs amerikietis – FIBA juodajame sąraše (5)

Praėjusiame sezone Panevėžio „Lietkabeliui“ atstovavęs, bet finišo tiesiojoje dėl klubo...

9 dalykai, kuriuos kiekviena moteris turėtų išguiti iš savo gyvenimo (6)

Gerbiamieji, šiandien rašau apie dalykus, kuriuos, mano galva, reikia skubiai eliminuoti iš...

Edmundas Jakilaitis | D+

Apie karybą: brutalus žaidimas – kas pirmas pradėjo naudoti informacines technologijas kaip kovos priemonę?

Tai – jau trečiasis Edmundo Jakilaičio pokalbis apie karybą su Vilniaus universiteto Istorijos...

Londone pristatė, ką rengsimės ateinantį pavasarį (25)

Dizaineris Bora Aksu savo kolekcijos pristatyme Londono mados savaitėje prisiminė Amsterdamo...