aA
Prasidėjus vasarai į gamtą plūsta vis daugiau poilsiautojų. Ir nemažai jų susiduria su nemenku galvosūkiu – kur statyti automobilį. GRYNAS.lt domisi, kaip negauti baudos, jei mašiną norima palikti pamiškėje, o ten nėra tam pritaikytos stovėjimo vietos.
Aplinkosaugininkai bausus ardančius miško paklotę
Aplinkosaugininkai bausus ardančius miško paklotę
© DELFI (T.Markevičiaus nuotr.)

Lankymosi miške taisyklėse draudžiama statyti automobilius ant miško paklotės. Tą galima daryti tik ant kelio dangos arba specialiai įrengtoje aikštelėje. Taip pat draudžiama palikti mašinas vandens telkinių apsaugos juostose, t.y. arčiau nei 25 metrai nuo vandens telkinių.

„Paliksite automobilį ant paklotės – gausite baudą“, - perspėja Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų strategijos skyriaus vedėjas Algirdas Klimavičius. O tokia bauda gali siekti ir 144 Eur.

„Geriau nestatyti automobilių prie pat kranto ar miške ant samanų, o paeiti šimtą metrų. Visiems būtų smagiau, jei poilsiaujant nebūtų niokojama aplinka ir vasaros pabaigoje miškas atrodytų taip pat tvarkingai kaip ir jos pradžioje. Jei miško paklotė nebus nuvažinėta ir suardyta, visi galėsime grožėtis gražia gamta“, - sako A. Klimavičius.

Statant automobilį miške neverta sekti kitų pavyzdžiu

Aukštaitijos nacionalinio parko Kraštotvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas-inspektorius Andrius Juodelis siūlo neapsirikti ne tik miške statant automobilius, o ir renkantis vietą palapinei.

„Jei nėra įrengtų automobilių stovėjimo aikštelių, tai labai didelė tikimybė, kad toje vietoje negalima statyti ir palapinių. Tik stovyklavietėse galima statyti palapines bei kūrenti laužus. Jei nėra specialių stovėjimo aikštelių, automobilius statyti reikėtų šalikelėje“, - primena A. Juodelis.

Išvažinėjusiems miško paklotę skirs baudas
Išvažinėjusiems miško paklotę skirs baudas
© A. Aleksėjūnienės nuotr./GRYNAS.lt

Jei miške automobilių stovėjimo aikštelių nėra, poilsiautojai dažnai tiesiog patys pasirenka erdvesnę medžių proskyną ir joje reguliariai palikinėja savo transporto priemones. Vis dėlto taip elgtis nereikėtų, kadangi tokiu būdu ardoma miško paklotė.

„Jei metų pradžioje vairuotojai toje savadarbėje aikštelėje automobilių nestatytų, joje greitai ir sėkmingai ataugtų žolė. Lankymosi miške taisyklės nusako, kad automobilius reikalui esant galima statyti kelkraštyje, kur nėra žolės ar uogienojų. Bet tuo piktnaudžiauti ir įvažiavus gilyn į mišką statyti dešimt-penkiolika automobilių bet kur bei sakyti, kad čia taip jau buvo, nereikėtų. Už važinėjimą ne keliais, žolės mindymą yra numatytos administracinės baudos“, - primena inspektorius.

Už pažeidimus draustinyje piliečiams skiriama bauda siekia nuo 86 iki 144 Eur. Parko teritorijoje – nuo 28 iki 86 Eur. Lankymosi miške taisyklių pažeidimas ir atitinkamai transportų priemonių statymas miške, važiavimas, kur tai daryti draudžiama, užtraukia baudą nuo 14 iki 57 Eur.

Ežerais turtingame Aukštaitijos nacionaliniame parke tokių baudų kiekvieną vasarą skiriama bent keliasdešimt.

Žemaitijos miškuose legalių vietų statyti automobiliui pakanka

Žemaitijos nacionalinio parko Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus vedėja Daiva Abrutė pastebi, kad Žemaitijos nacionaliniame parke specialiai įrengtų automobilių stovėjimo aikštelių pakanka visiems, tačiau ne visi turistai nori statyti automobilius toliau savo regėjimo zonos.

Jei nėra įrengtų automobilių stovėjimo aikštelių, tai labai didelė tikimybė, kad toje vietoje negalima statyti ir palapinių. Tik stovyklavietėse galima statyti palapines bei kūrenti laužus. Jei nėra specialių stovėjimo aikštelių, automobilius statyti reikėtų šalikelėje
A. Juodelis

„Turime ir privačių, ir nemokamų automobilių stovėjimo aikštelių. Galima pasirinkti. Problema atsiranda tada, kai visi nori automobiliu privažiuoti jei ne prie pat ežero, tai bent taip arti, kad galėtų matyti savo brangų automobilį. O tai ne visada pavyksta ir kartais tenka jį palikti bei truputėlį paėjėti pėstute“, - sako D. Abrutė.

Žemaitijos nacionalinio parko inspektoriai reguliariai vykdo reidus patys, be to, parko lankytojų važiuoja tikrinti ir policija.

Stovyklaujant gamtoje reikia laikytis taisyklių
Stovyklaujant gamtoje reikia laikytis taisyklių
© Stopkadras/DELFI.TV

„Tikrai nesiūlyčiau žmonėms statyti automobilio bet kur, kur jie sugalvoja, jei nenoří susigadinti sau malonaus poilsio“, - šypteli kraštotvarkos specialistė.

Jos teigimu, daugiausiai pažeidimų nustatoma ilgųjų vasaros savaitgalių metu, kai šventinės dienos sutampa su labai gražiais, šiltais orais.

„Mūsų vasaros dažniausiai nebūna labai karštos, tai jei pasitaiko ilgesnis savaitgalis ir geresni orai, lankytojų ir pažeidimų skaičius labai išauga. Darbo dienomis nėra didelių kamščių ir pažeidimų fiksuojama minimaliai“, - kalbėjo D. Abrutė.

www.GRYNAS.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kur, kaip ir už kiek galima privačiai išsitirti dėl COVID-19? (132)

Užsiregistruoti koronaviruso tyrimams į mobiliuosius punktus ir po to sulaukti atsakymo gali...

Lietuvė jau septynerius metus su šeima gyvena Ruandoje: papasakojo, kaip čia auginami vaikai ir kodėl ši šalis tapo jos namais (21)

Sutikite, kad susidūrimas su lietuviu Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ar netgi tokioje tolimoje...

Žmonės patraukė gyventi į naujai statomus kaimus, tačiau galima ir labai skaudžiai suklysti ką būtina įvertinti bėgant iš miesto (107)

Gerėjant pragyvenimo lygiui žmonės iš miestų patraukė gyventi į priemiesčius ir netgi netoli...

Kasiulevičius palaiko mokytojų prašymą: tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą (367)

Šeimos gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius...

Siūlo Seime kurti „auksinio balso frakciją“: pretenduotų ir į postus (33)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis parlamentaras...

Eugenija Grižibauskienė | D+ nariams

Jonavoje gimstančios medžiagos žavi ne tik vietinius: hercogienės vilkėta suknelė padės metus baigti be nuostolių

Dešimtį kilometrų besidriekiantys lino audiniai – tokius įspūdingus kiekius baltos lino...

Laisvės frakcija dėl Valkiūno žodžių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (24)

Reaguodama į Seimo nario Valdemaro Valkiūno žeminančius žodžius, išsakytus iš Seimo tribūnos,...

Baleto režisierė Marija Simona Šimulynaitė: sakydavau sau, kad jau beveik trisdešimt, o vis tik meilužiai, meilužiai (8)

Kada geriausias laikas tuoktis? Ir kaip rasti tą savo išrinktąjį? Ar mums turi įtakos artimųjų...

6 gudrybės, kaip susigrąžinti buvusįjį

Išsiskyrėte, bet jums tai atrodo didelė klaida. Gal dar įmanoma vėl susieiti? Šis klausimas buvo...

|Maža didelių žinių kaina