aA
Viena mėgstamiausių lietuvių vasaros veiklų – plaukimas baidarėmis. Turbūt sunku įsivaizduoti šilčiausią metų laiką be šios pramogos. Tačiau du jaunuoliai, Linas ir Žygimantas, nusprendė, kad vasaros nelauks ir jau rytoj, balandžio 11 dieną, išsiruoš į 500 km plaukimą baidarėmis kone per visą Lietuvą. Tiesa, vaikinai turi ne vieną tikslą, kurį nori pasiekti šia kelione. Su GRYNAS.lt skaitytojais Linas ir Žymantas dalinasi kelionės motyvais, tikslais ir maršrutu.
Plaukimas baidarėmis
© Organizatoriai

„Žmonės sako, jog šia upe galima nuplaukti iki pat jūros... Tad norėčiau tai patikrinti...”

Ši istorija prasidėjo pačiame Labanoro girios viduryje esančiame vienkiemyje – Antaviešėje. Čia gyvena Žymantas su šeima, prie jų prisijungė Linas. Vieną kartą dviems draugams prie upės besikalbant kilo klausimas: „Kur ši upės tėkmė mus galėtų nunešti?” Šiek tiek pasidomėję jie žinojo, jog galima nuplaukti iki pat Baltijos jūros. Ir taip mintis tapo svajone, o svajonė tikslu, kuriai įgyvendinti yra ruošiamasi dabar.

Per Lietuvos istoriją šalį baidare perplaukė vos keli žmonės, o plaukę ne vasarą, bet pavasarį – nė vienas. Įprastai kelionės baidarėmis vyksta vasarą, o mes nusprendėme nelaukti ir patikrinti upių kelią balandį. Kelionės maršrutas prasidės nuo Antaviešės, pro kurią teka Peršokšnos upė. Plauksime labai skirtingomis Lietuvos upėmis: Peršokšna, Lakaja, Žeimena, Nerimi, Namunu ir Kuršių mariomis. Tai bus kelionė vandeniu, kuri truks apie 2-3 savaites. Namus su baidarėmis paliksime balandžio 11 dieną. Didžiausias iššūkis bus pirmas ir paskutinis etapas. Pirmiausia reikės įveikti Peršokšną – tai seklus, vingiuotas ir daug medžių virtuolių turintis upelis, tekantis per Labanoro girią, o kelionės kulminacija bus Kuršių mariose. Įprastai žmonės į jas su baidarėmis neplaukia, nes besikeičianti vėjo kryptis ir bangos gali lengvai baidarę apversti. Suprantame, jog tokiu metų laiku plaukti bus sunku, tačiau atgimstančios gamtos grožis motyvuoja ir panaikina bet kokias baimes dėl laukiančių iššūkių kelionės metu.

Plaukimas baidarėmis
Plaukimas baidarėmis
© Organizatoriai

Įkvėpimas kelionei atėjo iš stipraus ryšio su gamta ir noro plėsti savo galimybes

Gamta yra gyvybės šaltinis - dėl to norime būti kuo arčiau jos, sutarti su ja bei ją saugoti. Mes esame gamtos vaikai, todėl kelionę skiriame tam, jog mokytumėmės būti kartu su ja. Laukinė gamta taip pat yra mokytoja ir puiki žaidimų aikštelė, kurioje galima patirti geriausius nuotykius, siekant išeiti iš komforto, kasdienybės ir įprastos miesto aplinkos. Todėl leidžiamės į šią gyvenimą keičiančią kelionę, kad pajustume gyvenimo tėkmę per upių tėkmes ir išplėstume savo galimybes. Tai kelios savaitės kitokio gyvenimo: miegas po atviru dangumi, maisto gaminimas ant laužo, maudynės upėse. Ir tai vyks balandį kai šiluma po žiemos dar tik sugrįžta. Vidutinė oro temperatūra šį mėnesį būna 8,1 ¬- 11,1 °C, o vandens temperatūra upėse apie 10 °C.

Plaukimas baidarėmis
Plaukimas baidarėmis
© Organizatoriai

Kelionės metu bus kuriamas filmas apie Lietuvos gamtos grožį ir mūsų nuotykius

Linas pasakoja: „Esu video istorijų kūrėjas. Dažnai mano projektai filmuojami gamtoje. Darbas joje man suteikia įkvėpimą ir žadina kūrybą. Kadangi laukia dvi savaitės su baidare laukinėje gamtoje ir per šį nuotykį išvysime visą Lietuvą kitomis akimis, nepraleisiu progos ir sukursiu naujų istorijų. Upių keliai ir magiškas laikas (balandį juk bunda visa gamta) mums leis išvysti tai, ko įprastai nepamatome. Tad kaip video istorijų kūrėjas jaučiu didelį norą išnaudoti savo talentą ir užfiksuoti geriausias kelionės akimirkas ir jomis dalintis. Manau, kad bus nelengva, tačiau be galo įdomu. Prie baidarės bus tvirtinamos veiksmo kameros, o užfiksuoti kraštovaizdžiui kelsime droną, kad atsivertų vaizdai iš paukščio skrydžio.”

Žymantas pasakoja apie save: „Esu labai daug laiko praleidęs gamtoje, keliavęs, nakvojęs ar tiesiog buvęs. Išties labai myliu gamtą ir turiu daug išgyvenimo patirties. Šiuo metu rengiu žygius bei stovyklas Labanoro girioje kartu su VšĮ „Labas noras”. Džiaugiuosi įgydamas vis daugiau patirties ir ja dalindamasis su vis daugiau žmonių. Vedu juos girios takais nuo pačių mažiausių vasarą iki didžiausių šaltomis žiemos naktimis. Skirtingi žmonės, įvairūs takai ir patirtys visada vis kitokios. Visada norėjau kaip nors perduoti gamtos grožį kitiems, tad labai džiugu prisidėti ir prie šio projekto.

Prie dviejų vaikinų kelionės jungiasi ir merginos

Kelionei per Lietuvą su baidarėmis pradėjome ruoštis dviese, bet likome atviri žmonėms, kurie turi tokias pat vertybes ir svajones. Su mumis panoro keliauti dvi merginos. Sonata ir Martyna. Jei šios merginos įveiks visą atstumą, jos taps pirmosiomis moterimis perplaukiusios Lietuvą su baidare. Sonata į šią kelionę panoro leistis kartu, nes domisi akustine ekologija, gamta bei kraštogarsiais. Ji kelionėje dalyvaus savaitę, kurios metu turės progą įrašinėti Lietuvos laukinės gamtos garsų žemėlapį. Martynai taip pat yra artima laukinė gamta ir iššūkiai joje. Ji jau daugiau nei metai praktikuoja Wim Hof’o kvėpavimo praktikas su maudynėmis lediniame vandenyje, upėse ar tvenkiniuose. Šioje kelionėje Martyna pretenduoja tapti pirmoji mergina Lietuvą perplaukusi baidare. Beje, ji plaukia kartu su savo šunyte vardu Techno, kuri taip pat taptų pirmuoju šuniu įveikusį šį atstumą upėmis.

Plaukimas baidarėmis
Plaukimas baidarėmis
© Organizatoriai

Tai kelias pažinti save ir Lietuvą upėmis

Daug dėmesio skirsime ne tik plaukimui, bet ir įvairių vietų lankymui. Perplauksime penkias skirtingas girias bei miškus, miestus, įdomias vietas, kur įprastai keliais mes nepatenkame. Filmuosime, fotografuosime bei rašysime kelionės dienoraštį. Dalinsimės savo istorijomis, įkvėpimu ir kviesime žmones išeiti į gamtą bei žadinsime meilę jai. Juk dabar yra pavasaris, nuostabus laikas kurti naujus ryšius, atverti jausmus, pradėti mylėti save ir gyvenimą. Žinome, jog šioje kelionėje vyks daug stebuklų.

Kviečiame stebėti mūsų nuotykį puslapyje www.visosgalimybes.lt arba facebook puslapyje „Visos galimybės”.

Kelionės dienoraštį ir vaizdo medžiagą taip pat sekite GRYNAS.lt ir GRYNAS.lt feisbuko paskyroje.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
4.3571
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Visoje Lietuvoje fiksuojamas didelis pavojus: rekomenduojama nebūti lauke, gresia rimtas gaisras (328)

Trečiadienio ryte Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai pranešus, kad Lietuvos link iš...

Šilutiškiai kovoja su nykstančiais paukščiais: skundžiasi triukšmu, apdergtais langais, šaligtaviais ir automobiliais (93)

„Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai . Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal...

Miškininkai prašo gyventojų atsargumo: šiemet miškuose jau kilo 45 gaisrai (7)

Šiemet Lietuvos miškuose kilo 45 gaisrai, kurių metu išdegė bendras 66 hektarų miško plotas.

DELFI prisijungė prie populiarios švarinimosi akcijos: sutvarkyta labai graži, bet prišiukšlinta Vilniaus vieta (24)

Greitai plintantis ir visame pasaulyje populiarėjantis aplinkosauginis socialinių tinklų iššūkis...

Londone vyksta protestas: žmonės nesitraukia jau keturias dienas (22)

Ketvirtadienį Londone tęsėsi protestai dėl klimato kaitos, dėl kurių buvo areštuota daugiau...

Top naujienos

Siaubo naktis netoli Vilniaus: taip žiauriai nužudyto žmogaus dar nebuvo matę (160)

Taip žiauriai nužudyto vyro nei policijos pareigūnai, teismo medicinos ekspertai dar nebuvo matę...

Kirkilas ir Kubilius: į Zelenskio pergalę žiūrime viltingai, kaip ir į Ukrainos narystę ES 2027-aisiais (191)

Vienas pirmųjų iššūkių naujai išrinktam Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui bus...

Iš Zelenskio – griežtas atsakas Rusijai (749)

Išrinktasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį paragino paskelbti Maskvai...

Vasara artinasi: su 24 laipsniais šilumos atkeliaus ir lietaus debesys (4)

Ketvirtadienį pietų oro srautas į Lietuvą toliau plukdys šiltus orus. Tačiau jau pasirodys ir...

Liūdniau nei „Žalgiriui“: katalonai sutrypti savo pačių tvirtovėje (13)

„Barcelona“ tapo penktąja komanda, pralaimėjusia Eurolygos atkrintamųjų varžybų dvikovą...

Sunkūs laikai Lietuvos bitininkams: dėl išgyvenimo ir kainų kovoja su ukrainiečiais (189)

Lietuvos bitininkai , spaudžiami pigesnio importo ir vidaus konkurencijos, ieško būdų, kaip...

Daugybės žmonių ieškotas dingęs 19-metis rastas negyvas (36)

Trečiadienį, apie 14 val., Alytaus apskrities policija gavo pranešimą, kad žvejodamas Ilgio...

Fotografas įamžino pažastų plaukų nešalinančias moteris: tai gali būti labai gražu (115)

Iš Londono kilęs fotografas Benas Hopperis nufotografavo galybę pažastų plaukų nešalinančių...

Neurochirurgas žino, ką reiškia būti tarp gyvenimo ir mirties: dabar gelbėja žmonės, kuriuos ištinka panašios problemos papasakojo įsimintiniausią operaciją (27)

„Malonus, rūpestingas ir atidus ligoniams gydytojas. Jis savo energija, dėmesių ir šypsena...

Klasiškas De Colo pastūmė baskus prie prarajos krašto (4)

Eurolygos finalo ketverto šeimininkai rizikuoja virsti žiūrovais. Vitorijos „ Baskonia “...