aA
Nuėję į striptizo klubą ir pažvelgę į seksualias moteris, šokančias ant stulpų, vargu, ar daugelis susimąsto, kaip iš tikrųjų atrodo jų gyvenimas. Apie striptizo šokėjos profesiją sklando įvairiausių nuomonių – vieniems tai vulgarus ir nepadorus darbas, tapatinamas su prostitucija, kitiems tai – meno išraiška ir geras pragyvenimo šaltinis.
© Shutterstock

Vieno Kauno striptizo klubo šokėja Silvija (vardas pakeistas – DELFI) sutiko papasakoti apie savo ir kitų šokančių merginų kasdienybę.

Ateina iššūkių nebijančios merginos ir mamos

Moteris pripažįsta, kad žmonės itin prastai vertina striptizo šokėjos profesiją: „Dauguma mūsų darbą lygina su prostitucija. Tikriausiai mus palaiko meniškos sielos žmonės, kurie įžvelgia šio šokio grožį, arba vyrai, kurie mėgsta striptizo klubus.“

Tiems, kurie kritikuoja ir smerkia, merginos esą dažnai atsako necenzūriškai, o Silvija priduria, kad „kiekvienas renkasi savo, tad nesmerk kitų, nežinodamas apie jų gyvenimą“.

Anot jos, dažniausiai moterys renkasi striptizo šokėjos darbą dėl galimybės daugiau užsidirbti, tačiau yra ir tokių, kurioms tiesiog šis darbas itin patinka. Visos jos – labai skirtingos, tad apibrėžti, kas ryžtasi šiai veiklai, esą būtų sunku. Dėl lankstaus darbo grafiko kai kurios lanko paskaitas ar augina vaikus.

„Čia dirba ir visai jaunos, vos pilnametystės sulaukusios merginos, ir vaikų turinčios 35-erių metų moterys. Vienos ateina tik baigusios mokyklą, kitos – su aukštuoju išsilavinimu, bet drįsčiau teigti, kad tokių mažuma“, – sako Silvija.

Striptizo šokėja pasakė, kiek uždirba per naktį lietuviškame klube: kiti tiek negauna ir per mėnesį
© Shutterstock

Striptizo šokėjos darbas prasideda apie 22 val. ir tęsiasi iki 6 val. ryto. Kaip pasakoja pašnekovė, tuo atveju, jei šokėja turi antrą darbą, grafikas derinamas taip, kad abi veiklos netrukdytų viena kitai.

„Visos gyvena labai skirtingai: vienos prižiūri vaikus, kitos dirba „paprastą“ darbą, trečios miega ir laukia vakaro, kad pradėtų ruoštis ir puoštis“, – aiškina ji.

Paklausta, kaip moterims sekasi derinti striptizo šokėjos darbą ir motinystę, Silvija žodžių į vatą nevynioja: „Manau, niekaip.“ Tuo tarpu artimieji, anot pašnekovės, dažniausiai apie tokį pasirinkimą nieko nežino.

Visgi ne viena šokėja turi antrąją pusę. Tik ne visi šį darbą vertina teigiamai – kol vieni vyrai priima ir susitaiko, kiti esą atvažiuoja į klubą, bando aiškintis ir prašyti, kad jos liautųsi dirbti.

„Tikriausiai kai kurių požiūris į santykius – kitoks, kaip ir vertybės. Yra vyrų, kuriems patinka, kad jų moteris dirba tokį darbą. Žinau atvejį, kai šokėja dirbo, kad surinktų pinigų vestuvėms. Ir toliau dirba, išlaiko šeimą“, – pasakoja Silvija.

Ne kiekviena sugebėtų nusirengti prieš svetimą vyrą

Pašnekovė pasakoja, kad striptizo šokėjoms privaloma investuoti į savo išvaizdą, kad visada atrodytų patraukliai: „Dažniausiai renkamės priaugintus nagus, blakstienas, plaukus, soliariumą. Kai kurios sportuoja arba sutvirtina kūną, lankydamos „Pole dance“ treniruotes. Visada atsiranda tų, kurios yra už natūralų grožį, bet darbdaviai ne visada tai palaiko, nes striptizo šokėjos išvaizda klientui visgi turi priminti gražiąją deivę, o ne namų šeimininkę su dideliais aukštakulniais.“

Merginas šokti striptizą dažnai apmoko pats striptizo klubas, o kitos esą tiesiog gimusios šokti, tad joms užtenka parodyti porą triukų ant stulpo.

Striptizo šokėja pasakė, kiek uždirba per naktį lietuviškame klube: kiti tiek negauna ir per mėnesį
© Shutterstock

„Vienos mokosi „Pole dance“ grupėse, trečios visą gyvenimą dirba šį darbą, o šokti taip ir neišmoko. Kartais būna tikrai juokinga“, – sako ji.

Silvija paaiškino, kaip atrodo striptizas: „Dažniausiai iš pradžių šokėjos šoka su atvira trumpa suknele ar kostiumėliu, o vėliau šokio metu po truputį nusirengia: vienos šoka tik nuoga krūtine, kitos nusirengia pilnai.“

„Manau, visoms pradedančiosioms sudėtinga išmokti atsipalaiduoti, nes tikrai ne kiekviena moteris sugebėtų nusirengti prieš svetimą vyrą. Visoms pirmą dieną būna labai baisu, visos drovisi ir be galo jaudinasi, bet tai greitai praeina, prisitaiko“, – apie didžiausius sunkumus šiame darbe kalba Silvija.

Svarbiausia – bendravimas

Dauguma mano, jog striptizo šokėjos darbas yra tik nusirengti ir šokti prie stulpo, o svarbiausia yra seksuali išvaizda. Tačiau esą toli gražu taip nėra – merginos turi mokėti taip pat gerai bendrauti kaip ir šokti, jei nori užsidirbti kuo daugiau pinigų.

„Dažnai vyrai nori ne tik stebėti gražius šokius, bet ir turėti malonų pokalbį su moterimi, kuri nekelia jokių rūpesčių“, – šypsosi ji.

„Tikriausiai vienas pagrindinių kriterijų yra mokėjimas bendrauti, sudominti, „užkabinti”, bet jei be viso to dar esi graži ir moki įspūdingai šokti, dideli arbatpinigiai garantuoti. Dar būtina žinoti kuo daugiau kalbų, nes klientai yra ne tik lietuviai“, – priduria striptizo šokėja.

Striptizo šokėja pasakė, kiek uždirba per naktį lietuviškame klube: kiti tiek negauna ir per mėnesį
© Shutterstock

Gėrimas šokėjai gali kainuoti ir 100 eurų

Anot pašnekovės, lietuviai yra reiklesni, o užsieniečiai – dosnesni: „Manoma, kad amerikiečiai yra dosniausi, o skandinavai moka mažiausiai. Klubuose galima sutikti absoliučiai bet kokį užsienietį. Su kinais dirbti sunkiau, nes jie išgeria mažiau. Jų organizmas „nepakelia” daug alkoholio, todėl iš jų klubas menkai pasipelno.“

Tiesa, striptizo klubuose alkoholiniai gėrimai klientui paprastai parduodami dvigubai brangiau nei kituose naktiniuose klubuose, o norint gėrimu pavaišinti merginą, tenka pakloti nuo 30 iki 100 eurų, priklausomai nuo klubo.

„Kodėl tiek daug?“ – nusistebėjau.

„Todėl, kad jeigu gėrimai bus pigūs, klientas šokėją tiesiog nugirdys ir ji negalės tinkamai atlikti savo darbo, teks važiuoti namo“, – aiškina pašnekovė.

Be to, norintiems tik paganyti akis į šokančias moteris, vien tik įėjimas į striptizo klubą gali atsieiti apie 30 eurų, o jei tą vakarą vyksta speciali šokėjų programa – gali būti ir dvigubai brangiau.

Striptizo šokėja pasakė, kiek uždirba per naktį lietuviškame klube: kiti tiek negauna ir per mėnesį
© Shutterstock

Kokių klientų saugosi

„Klientai būna įvairūs, bet dažniausiai apsilanko vyrai nuo 30 metų, tikriausiai todėl, kad jauniems vyrams striptizo klubas yra per brangu. Vieni linksminasi iki pat pabaigos, kiti užsuka 5 minutėms, nes išsigąsta ir pabėga. Tokiu atveju dažniausiai grąžinami pinigai“, – pasakoja Silvija.

Anot jos, klientai dažnai pageidauja intymių paslaugų, o išgirdę, kad tokios neteikiamos, gali išeiti. Kaip ir visuose darbuose, striptizo klube šokėjoms draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus, išskyrus atvejus, kai pavaišino klientas, vartoti narkotikus, teikti intymias paslaugas.

Pašnekovė pabrėžia, kad merginos saugosi girtų ir agresyvių klientų, kurie apsivardžiuoja ir rodo nepagarbą visam personalui.

Tiesa, dažnai vyrai šokėjas pakviečia ir į pasimatymą, tačiau merginos esą retai sutinka. Nors, pasakoja Silvija, pasitaiko atvejų, kai šios išteka už savo klientų.

Apsilanko ir moterų su savo vyrais

Pašnekovė priduria, kad kartais klientai šokėjas lepina ne tik pinigas, bet ir dovanomis, o merginos dažnai viena kitai jaučia didelę konkurenciją dėl vyrų dėmesio ir pinigų.

„Būna, vyrai važiuoja į parduotuvę, kad nupirktų balionų, gėlių arba „Raffaello“ prie šampano. Kažkokių kitų dovanų nedovanoja, nes pinigai – geriausia dovana. Be to, tarp merginų dažnai kyla pykčių net dėl to, kad kažkuri išėjo šokti pirma ir per anksti „užsipuolė” vyrą, tad kitoms merginoms neliko galimybės pasireikšti“, – apie darbo užkulisius pasakoja pašnekovė.

Silvija neslepia, kad jos netrikdo vedę ir vaikų turintys vyrai, mat į visa tai žiūri kaip į darbą.

„Yra šokėjų, kurios teigia, jog tokie vyrai joms kelia blogas emocijas, nes tikrai nė viena žmona nenorėtų, kad jos vyras lankytųsi tokiose vietose. Savotiškas moteriškas solidarumas“, – šypsosi ji.

Striptizo šokėja pasakė, kiek uždirba per naktį lietuviškame klube: kiti tiek negauna ir per mėnesį
© Shutterstock

Pašnekovė taip pat pasakoja, kad striptizo klubuose apsilanko ir moterų, bet žymiai rečiau: „Jos dažniausiai ateina su savo vyru arba su kolegomis po kokio vakarėlio. Striptizas iš esmės yra gražus šokis, tad moterims irgi patinka žiūrėti, kaip šokėjos rodo savo choreografinius sugebėjimus.“

Silvija nenorėjo prisiminti linksmų ar liūdnų istorijų su klientais, mat jos esą dažnai būna šlykščios ir absurdiškos.

Per vieną vakarą uždirba kelis šimtus eurų

Pašnekovė pripažįsta, kad Lietuvoje striptizo šokėjų itin trūksta, nes darbas yra specifinis. Dažniausiai merginos renkasi darbą užsienyje dėl didesnio atlygio. Sunku pasakyti, kiek tiksliai šokėjos uždirba Lietuvoje, nes atlygis priklauso nuo įvairių dalykų.

„Kiek tiksliai uždirba, atsakyti neįmanoma. Gali ateiti labai dosnus klientas ir akimirksniu įsimylėti šokėją, o tada prasideda visos linksmybės. Vyrai lyg užkerėti bruka pinigus šokėjoms. Per naktį galima surinkti 100 eurų, o galima ir 500. Faktas, kad užsienyje sumos – triženklės”, – vardija ji.

Interneto portalo Payscale.com duomenimis, JAV vidutinis striptizo šokėjos atlyginimas per metus šokant aukštesnio lygio klubuose yra apie 144 tūkst. dolerių, t. y. apie 12 tūkst. dolerių per mėnesį.

Striptizo šokėjų įdarbinimo portalas Striprecruit.com publikavo striptizo šokėjų iš skirtingų Europos šalių pasakojimus apie jų atlyginimus. Ana iš Vengrijos sako per savaitę uždirbanti apie tūkstantį eurų, o Diamond iš Švedijos per savaitgalį daugiausiai uždirba 3 tūkst. eurų.

Layla iš Didžiosios Britanijos per naktį stengiasi gauti apie 300 svarų, tačiau esą tai yra ne daug, palyginus su 700-1000 svarų, kuriuos pavykdavo užsidirbti prieš dešimtmetį, kai tik pradėjo savo karjerą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(104 žmonės įvertino)
2.8462

Beveik keturis dešimtmečius teisėju dirbantis vyras: teisėjai turi kreiptis į teismus, jog apgintų savo teises (18)

Sakoma, kad teisėjo darbas nuobodus. Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius...

Lietuvė pasirinko darbą, kuriame merginų – vienetai: savo pasirinkimo niekada nekeisčiau (14)

Įstoti į aukščiausiu prioritetu savo prašyme nurodytą studijų programą abiturientams,...

Buvusi stiuardesė galiausiai atrado savo pašaukimą: neskaičiuoju, kiek liko valandų iki darbo pabaigos (13)

Laura Markevičienė buvo pirmoji mano knygos pašnekovė. Su ja susipažinau prieš keletą metų,...

Sėkmingos karjeros receptas arba kaip pasirinkti profesiją, kad nereikėtų dirbti?

Mokslo metų pradžia daugumai studentų reiškia ne tik naujo mokslo sezono pradžią, bet ir savo...

Lietuvė pasirinko svajonių profesiją: merginų čia – tik 5 proc. (151)

Prieš keletą metų mano buvusio auklėtinio mama Giedrė Petrašiūnienė užsiminė, kad dirba...

Top naujienos

Renkantis butą atskaitos tašku tampa liūdnai pagarsėjęs Perkūnkiemis, po jo – viskas tik geryn Avulis: tai lyg koks getas (45)

Išsirinkti būstą – užduotis ne iš lengvųjų. Viena vertus, rinktis tikrai yra iš ko, kita...

Žydus gelbėjusiai vokietės ir lietuvio šeimai likimas smogė žiauriai: be gailesčio buvo ištremti į Sibirą (30)

1944 metų spalio 10 dieną į Lietuvos pajūrį įžengusi sovietinė kariuomenė atnešė...

Spąstai, į kuriuos pateko nieko neįtarę automobilių pirkėjai (51)

Mobiliojo ryšio blokavimo sistemoms milijonus skyrusi kalėjimų sistema ir toliau nesugeba...

Lietuvė pradėjo tvarkytis dokumentus europiečio statusui JK gauti. Tada išlindo keisti dalykai (4)

Britų valdžios įstaigose paslaptingai prapuola įrašai apie Europos Sąjungos piliečių...

Vokietijos bėgikė kratosi karščiausios planetos sportininkės etiketės – pirmoje vietoje jai sportas

Tokio skaičiaus Vokietijos lengvaatletė Alica Schmidt ir pati kol kas negali suvokti – 500 tūkst....

Nesusipratimas restorane parodė nemalonią tiesą: vartoti svaigalus yra tapę daugiau negu norma (22)

Kavinės lankytojai, visiškai nevartojančiai alkoholio, alaus gamintojai rekomendavo nevengti...

Oželytė: aš negirdžiu nė žodžio apie juodžiausią Lietuvos problemą (490)

„Mūsų Parlamentas atspindi mūsų veidą. Pasižiūrėję atidžiai į tokį veidą, daug kas...

Rusų režisierius Fiodoras Bondarčiukas vedė gerokai jaunesnę mylimąją: itin slaptose vestuvėse svečių buvo prašoma tik vieno

Žinoma rusų aktorė ir dainininkė Paulina Andrejeva bei Rusijos kino režisierius Fiodoras...

Kraujo liga serganti Janina: iš pradžių jaučiau tik sunkų nuovargį (4)

Prieš 10 metų lėtine mieloleukemija susirgusi Janina prisimena ligos simptomus, kurie iš...

Lietuvos kultūristas – absoliutus „Arnold Classic Europe“ čempionas (2)

Penktadienį Ispanijoje prasidėjusiose kultūrizmo ir fitneso varžybose „Arnold Classic Europe“...