aA
Atrodo, dar visai neseniai pagrindinė darbdavio užduotis buvo sukurti patogią darbo vietą ir laiku išmokėti atlyginimą. Tačiau viskas pasikeitė gana greitai, ypač tarp Y kartos (tarp 1982 ir 2003 metų gimę asmenys) atstovų, kurie puikiai žino savo vertę ir iš darbo šiandien tikisi kur kas daugiau. Negana to, pasaulį supurčiusi pandemija taip pat pakeitė daugelio žmonių požiūrį: suvokę, jog gali dirbti iš namų – nemaža dalis nebenori grįžti į biurus. Tad kokie būdai, pamažu grįžtant į biurus, padės išlaikyti darbuotojus motyvuotus ir laimingus?
Šiuolaikinis darbuotojas
Šiuolaikinis darbuotojas
© Organizatorių nuotr.

„Remiantis 10-ies metų personalo atrankos ir valdymo patirtimi, galima įžvelgti skirtingas tendencijas tarp „šiandieninio“ ir „vakarykščio“ kandidato. „Vakarykštis“ kandidatas darbo pokalbiuose klausdavo apie laiku mokamą atlyginimą, socialines garantijas, galimybę keisti pozicijas lipant karjeros laiptais. Tuo tarpu „šiandieninis“ kandidatas vienareikšmiškai vertina galimybę tobulėti ir mokytis, kurti šiltus tarpasmeninius santykius su kolegomis. Tačiau svarbiau nei bet kas kitas jam – prasmė. Kodėl jis dirba? Kokią vertę sukuria? Kokiomis vertybėmis vadovaujasi kompanija?”, – sako personalo atrankos bendrovės „Headex” personalo vadovė Ieva Vaišvilaitė.

Besikeičiant požiūriui į darbą, atsirado ir terminas darbo kultūra, kuriuo nusakoma ne tik esminiai darbo organizacijoje ypatumai ir taip organizacija išskiriama iš kitų, bet ir papildomi veiksniai, kurie nulemia gero darbdavio įvaizdį ir traukia bei motyvuoja darbuotojus, rašoma pranešime spaudai.

1. Lankstumas

Daugiau nei metai karantino ir darbas iš namų kaip reikiant pakeitė daugelio Y kartos žmonių požiūrį į darbo vietą. Jau prieš pandemiją vis dažniau buvo linksniuojamas terminas laisvai samdomas darbuotojas, tačiau susiklosčiusi situacija privertė dar laisviau pasižiūrėti į darbo vietą.

Šiandien daugelis žmonių nebenori būti pririšti prie pastovios darbo vietos ir net griežtai apibrėžtų darbo valandų. Vis daugiau Y kartos atstovų renkasi keliauti po skirtingas pasaulio šalis ir dirbti nuotoliniu būdu. Todėl vienas iš esminių privalumų dabar taps darbuotojui siūloma pasirinkimo laisvė.

„Pandemija parodė, kad darbą iš namų organizuoti yra kur kas paprasčiau, nei buvo galvojama, todėl sėkmingos organizacijos, besirūpinančios savo darbuotojais, sudaro ir sudarys sąlygas dirbti tam tikrą savaitės dalį iš namų. Visgi daugeliui žmonių išlieka svarbus socialumas ir bendravimas, tad nuolatinis buvimas namuose gali turėti ir žalingą poveikį, tad net dirbant iš namų, bendrovė turi užtikrinti sąlygas, kurios padės kartu dirbantiems neprarasti ryšio”, – sako personalo vadovė.

Šiuolaikinis darbuotojas
Šiuolaikinis darbuotojas
© Organizatorių nuotr.

2. Sveikatos apsauga ir draudimas

Visgi nors ir šiuolaikiniai darbuotojai nori nepriklausomybės ir daugiau laisvių, jie taip pat ieško saugumo ir garantijų. Tačiau – tai ne tik stabilus ir reguliariai augantis atlygis už darbą, bet ir suteikiama sveikatos apsauga bei gyvybės draudimas.

Daugelis modernių darboviečių dabar siūlo ne tik nemokamus sporto klubų abonementus ar kitas sveikatos priežiūros ir sveikatingumo paslaugas, bet ir gyvybės draudimą. Gyvybės draudimo bendrovės „SB draudimas“ vadovas Saulius Jokubaitis teigia pastebintis didėjantį įmonių susidomėjimą gyvybės draudimo galimybėmis darbuotojų motyvacijai skatinti.

„Matome, jog įmonės kaip niekad anksčiau suvokia savo samdomų darbuotojų motyvacijos svarbą. Todėl investicija į jų gyvybės draudimą tampa kaip vienas iš būdų ne tik motyvuoti darbuotoją, bet ir užtikrinti jo bei jo šeimos gerovę atsitikus nelaimei. Kas mėnesį skiriama tam tikra pinigų suma, kuri kaupiama darbuotojo fonde, tad pačiam žmogui tuo nebereikia rūpintis. Be to, darbuotojai gali būti apdraudžiami ir įvairių rizikų draudimais – pavyzdžiui traumų ar kritinių ligų atvejais“ – sako S. Jokubaitis.

I. Vaišvilaitė teigia, jog pandemijos metu išryškėjo ir kitas svarbus poreikis – rūpestis emocine sveikata. Tad daugelis kompanijų šiuo sudėtingu laikotarpiu, bendradarbiaudami su psichologais, suteikia savo darbuotojams nemokamas psichologo paslaugas.

3. Bendrovės skleidžiama žinutė

Vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos atsižvelgia Y kartos žmonės ieškodami sau tinkamos darbovietės – kompanijos vertybės ir skleidžiama žinutė apie savo paslaugą ar produktą.

Jaunoji karta dažnai ieško aukštesnių tikslų ir darbas, kurį dirba, jiems itin svarbus. Todėl aiškiai komunikuojama vertybių sistema – vienas iš didžiausių pliusų šiuolaikiniam darbuotojui. Y karta turi aiškų požiūrį ir nuomonę, todėl ir darbovietę renkasi panašią į save - modernią, plačiai matančią ir skleidžiančią jiems priimtinas vertybes.

Todėl šiuolaikiškos kompanijos skiria daug dėmesio ne tik savo darbuotojams, bet ir socialinei atsakomybei, kviečia savo darbo bendruomenę prisijungti, skatina jų atsakingumą. Taip pat daug dėmesio skiria kontekstui ir turiniui – būtent šie dalykai dažnai pritraukia daugelį jaunesnės kartos žmonių.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
4.3333

Vien tai, kad vaikas gabus – sėkmės negarantuoja: ką daryti, kad talentas išsiskleistų (3)

Ką turėtų žinoti gabių vaikų tėvai ir pedagogai? Kaip jų potencialą nukreipti tinkame linkme?...

5 būdai, kaip sėkmingai praleisti savaitgalį - kad deramai atsipalaiduotum ir perkrautum smegenis (6)

Kad ir kaip mylime darbą ir kolegas, kaskart savaitgalis mums – lyg maža šventė. Tačiau...

Ką būtina žinoti, kad vis labiau populiarėjančios darbostogos netemdytų nuotaikos (3)

Artėjant vasarai vis daugiau žmonių svarsto išbandyti naują nuotolinio darbo būdą –...

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų (6)

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais...

Didžiausios klaidos, kurias, rinkdamiesi studijas, daro jaunimas  specialistė patarė, kaip elgtis būtų protinga (2)

Ne diplomas, o specifinės žinios garantuoja sėkmę. Kaip sužinoti, kokių specifinių žinių...

Top naujienos

Dailius Dargis | D+

16 valandų su savo pagrobėju praleidęs žinomas Lietuvos aktorius papasakojo, kaip viskas vyko: aš tapau jo savotišku pagalbininku

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo kelios, tačiau plataus atgarsio sulaukusios įkaitų...

Psichologė pasakė, kada santuokoje jau laikas sukti skirtingais keliais: svarbu viską matyti skaidriai (41)

Kai lyčių stereotipai trinami laikmečio ar kitų procesų, kuo gi skiriasi vyras ir moteris? O...

Iš COVID-19 duomenis nagrinėjančių ekspertų – nerimo ženklai: kertasi dvi pandemijos (29)

Kai Ziyado Al-Aly vadovaujama tyrimų grupė pranešė jam, kaip dažnai diabetas kerta...

Restoranuose drastiškai trūksta darbuotojų: sugrįžusieji iš prastovų susirenka išmokas ir patraukia kitur (185)

Neseniai atsidarius lauko terasoms, maitinimo įstaigos jau jaučia darbuotojų stygių. Pusę metų...

Mirė garsi virtuvės šefė, „barbekiu mama“ Halina Bovševič (147)

Gegužės 9-ąją nuo koronaviruso mirė žinoma virtuvės šefė, barbekiu mama vadinta Halina...

Nepavykęs Kremliaus noras įgelti: lietuviai, rinkitės – ginklai arba vakcinos (528)

Lietuvos kariuomenės įsigijimai visada buvo ir išliko Kremliaus propagandistų dėmesio centre: tai...

Pavydas poroje: kada jis santykius griauna, o kada jiems padeda? (5)

Meskite į mane akmenį tie, kas niekada nejautė pavydo. Iš tiesų šis jausmas mus lydi nuo...

Gydytojas įvardijo, koks skausmas mus labai sendina: patarė nedelsti du skaičiai parodys, ar efektyviai sportuojate (14)

Pradėdami sportuoti, ypač vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, sporto salėje kartais nesupranta...

Orijus Gasanovas papasakojo, kodėl dabar pats geriausias laikas keliauti: stebina prabangių viešbučių kainos ir galimybės (11)

Dabar, kai pasaulis stengiasi išsivaduoti iš COVID–19 sukeltos pandemijos, vis dažniau iškyla...

Kraupiai atrodantis prietaisas 1925-aisiais turėjo keistą paskirtį: tai – „Izoliatorius“ (2)

Susikaupti neleidžiančius išorės trukdžius pašalinantys įtaisai yra nepaprastai paklausūs: jei...