aA
Esi per jaunas šiam paaukštinimui? Esi per senas keisti darbą ar kelti kvalifikaciją? Esi vidutinio amžiaus moteris ir darbdavys nenori „rizikuoti”, kad išeisi motinystės atostogų? Jei teko susidurti su panašia situacija – esate ne vieni. Jei ne, deja, bet yra didelė tikimybė, jog teks, rašoma pranešime spaudai..
Įvardijo, kas dažniausiai Lietuvoje užkliūva darbdaviams: pasitikrinkite, ar patenkate į „nepageidaujamųjų“ sąrašą
© Shutterstock

Nors visi esame tam tikro amžiaus ir negalime jo nuslėpti, bet 2019 metų Eurobarometro duomenimis, Lietuvoje būtent amžius gali būti palaikytas didžiausiu trūkumu vertinant, ar priimti į darbą naują darbuotoją. Taip galvoja net 59 proc. mūsų šalies gyventojų – daugiausia palyginus su kitais galimais „trūkumais”, tokiais kaip lytis, negalia ar kilmė.

Per jaunas kvalifikuotam darbui

Jauniems žmonėms neretai pritrūksta patirties tiek priimant į darbą, tiek skiriant į aukštesnes pareigas. Toji „patirtis“ tiesiogiai skaičiuojama metais ir mėnesiais, o ne įgytais įgūpendžiais ar žiniomis.

Kone visuose kvalifikuoto darbo skelbimuose yra reikalaujama kelių metų patirties, o jos neturinčių kandidatų laiškai dažnai „išfiltruojami“ jau pirmame atrankos etape. Iš situacijos jauniems žmonėms suktis tenka išradingai – nenurodyti amžiaus, į darbo patirties laukelį įrašyti praktiką ar savanorišką darbą, pasiprašyti dirbti be atlygio ir pan.

Jei darbo skelbime nurodyta, kad „laukiam kandidatų nuo 25 m. amžiaus” – tai jau tiesioginė diskriminacija amžiaus pagrindu, kurią galima skųsti lygių galimybių kontrolieriui. Tačiau, kai darbo skelbime kviečiama „į jauną, dinamišką, veržlų kolektyvą“ – diskriminacija netiesioginė, bet aiškiai siunčiama žinutė, jog vyresni darbuotojai čia nelaukiami.

Įvardijo, kas dažniausiai Lietuvoje užkliūva darbdaviams: pasitikrinkite, ar patenkate į „nepageidaujamųjų“ sąrašą
© Adobe Stock

Vyresnių žmonių situacija keblesnė

„Vyresnių žmonių vis daugėja, esame senstanti visuomenė, didinamas pensinis amžius. Prievolė išlikti darbo rinkoje kuo ilgiau kelia įtampą, o priemonių, padedančių išlikti konkurencingiems, nėra. Tokių priemonių pavyzdžiai galėtų būti mokymai, galimybės persikvalifikuoti, profesinių ligų prevencija, galimybė derinti darbo krūvį ir asmeninį gyvenimą. Neretai vyksta priešingai – vyresnio amžiaus darbuotojų nebesiunčiame mokytis, netikime, kad darbuotojas pakėlęs kvalifikaciją gebėtų dirbti ir pensiniame amžiuje“, – teigia Lietuvos socialinių tyrimų centro direktorė, amžizmo ekspertė dr. Sarmitė Mikulionienė.

Su amžiumi susijusi diskriminacija ypatingai išryškėja 50–55 m. amžiaus grupėje. Šiai grupei primetamas pasyvaus, neproduktyvaus, negebančio prisitaikyti prie naujovių bei nenorinčio mokytis visuomenės nario įvaizdis. Vyresnio amžiaus darbuotojai dažniau susiduria su diskriminuojančiais ir pagarbos stokojančiais darbo santykiais, nenoru dalintis informacija ar bendradarbiauti, klientų nepakantumu, dažniau patiria spaudimą išeiti iš darbo nesulaukus pensinio amžiaus ar yra nepagrįstai atleidžiami. Vyresni asmenys dažniau nei jaunesni patenka į ilgalaikių bedarbių kategoriją, dažniau dirba ribotos trukmės ir mažiau apmokamą darbą. Pavyzdžiui, 2019 metų Užimtumo tarnybos duomenimis, net 40 proc. registruotų bedarbių sudaro vyresni nei 50 metų asmenys, o jaunimas (16–29 m.) – 17 proc.

Mėginimas teigti, kad vyresnio amžiaus žmonės patys nebenori dirbti ir nekantriai laukia pensinio amžiaus, yra klaidingas apibendrinimas apie daug skirtingų žmonių ir įvairių atvejų. „Klausėme suaugusių Lietuvos gyventojų, kokia dalis ketintų ar norėtų tęsti darbą išėjus į senatvės pensiją. 42 proc. jų, esant galimybei, norėtų dirbti sulaukę senatvės pensijos amžiaus. Motyvacija gali būti skirtinga – galbūt tai pinigų stoka, o galbūt saviraiškos noras. Tačiau realiai dirbančių pensinio amžiaus žmonių dalis Lietuvoje nesiekia 10 proc. (2018 metais – 9,3 proc.), todėl likusių 30 proc. lūkesčiai tęsti darbą lieka nerealizuoti. Žinoma, viena yra norėti, o kita – gebėti, bet išvada ta pati – vyresnių žmonių darbinis potencialas yra daug didesnis nei išnaudojama dabar“, – teigia S. Mikulionienė.

„Vaisingo“ amžiaus kriterijus galioja tik moterims

Vidutinio amžiaus (apie 25–40 m.) moterys darbo rinkoje neretai matomos kaip galinčios susilaukti arba turinčios vaikų. Lietuvoje būtent ant moters pečių dažniausiai krenta ne tik motinystės atostogos pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais, bet ir vėlesni vaikų priežiūros rūpesčiai, kai šie serga ar reikalauja priežiūros. Todėl ir darbo santykiuose moterys patenka į „nepatikimų“ darbuotojų kategoriją kaip galinčios netikėtai „prapulti“ pastojusios, vaikui susirgus ar apskritai neteiksiančios pirmenybės ir laiko darbui tiek, kiek norėtųsi darbdaviui.

Tokia „rizika“ apsvarstoma ne tik priimant naują darbuotoją, bet ir keliant pareigose, suteikiant didesnę atsakomybę, didinant atlyginimą. Taip drauge veikia keli diskriminacijos požymiai – ne tik amžius, bet ir lytis, šeiminė padėtis.

Įvardijo, kas dažniausiai Lietuvoje užkliūva darbdaviams: pasitikrinkite, ar patenkate į „nepageidaujamųjų“ sąrašą
© Shutterstock

Jei lygiavertiškai dalytis kūdikio priežiūros atostogas tarp abiejų tėvų būtų ne tik įstatyminė galimybė, bet ir socialinė norma (kaip Šiaurės Europoje), tada darbdavys vienodai „rizikuotų“ priimdamas į darbą tiek vyrą, tiek moterį.

Rasizmas, seksizmas… amžizmas!

Amžizmas yra neigiamas „kitokio“ amžiaus žmonių klasifikavimas, apimantis stereotipus, išankstines nuostatas ir diskriminaciją dėl amžiaus. Jis pasireiškia ne tik darbo rinkoje, bet ir švietime, sveikatos apsaugoje, medijose, ekonomikoje ir kitur, kur vieni visuomenės nariai tampa menkesni, o kiti pranašesni vien dėl amžiaus.

Dėl amžistinių nuostatų ir diskriminacijos gali nukentėti ne tik vyresnio amžiaus asmenys, bet ir jauni ir netgi vidutinio amžiaus žmonės. Maža to, kartais vadovaudamiesi tokiomis nuostatomis žmonės apriboja patys save. Kai aplinkoje vyrauja socialinė norma, kad vyresnis žmogus nepageidaujamas, ja lengva patikėti ir pačiam. Tada netik trūksta motyvacijos, bet „nurašai“ pats save.

Tokio reiškinio mažinimas, pastangos įtraukti vyresnius žmones į viešąjį gyvenimą ir pagal individualias galimybes prisidėti prie visuomenės gerovės ne tik pagerintų vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybę, fizinę ir psichikos sveikatą, darbingumą, bet ir būtų naudinga visos visuomenės socialinei ir ekonominei raidai.

Į kiekvieną darbuotoją turėtume žiūrėti individualiai – vertinti pagal jo paties galimybes, norus ir potencialą, o ne pagal amžiaus, lyties, kilmės ir kitas kategorijas. Vienam vyresniam žmogui sunkiau dirbti fizinį darbą, bet kitas savo energija lenkia ir dešimt metų jaunesnius už save. O štai kitas kompiuteriu išmoko naudotis ir anglų kalbos kursus ėmė lankyti tik pensiniame amžiuje. Darbdaviams lieka pagalvoti, kaip organizacijoje perskirstyti užduotis ir krūvį, kad panaudotų tokius gebėjimus.

Šiandien ne tik moraliniai ar etiniai argumentai, bet ir ekonominė būtinybė pritraukti naujų darbuotojų ir juos išlaikyti darbingus kuo ilgiau motyvuoja darbdavius būti lankstesnius ir atviresnius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
3.6500

Ar tikrai „nelaiminga vaikystė“ susijusi su nesėkmėmis darbe? (25)

Viena pagrindinių problemų, akivaizdi ir Lietuvos darbo rinkoje, yra Vakarų pasaulyje...

Dirbančios mamos versus nedirbančios: pasakė, kurių vaikai ateityje dažniau pasiekia karjeros aukštumų (10)

Įprasta manyti, kad vaikai , kurių mamos gali leisti sau nedirbti, auga geriau prižiūrimi. Vis...

Įvardijo, kas dažniausiai Lietuvoje užkliūva darbdaviams: pasitikrinkite, ar patenkate į „nepageidaujamųjų“ sąrašą (47)

Esi per jaunas šiam paaukštinimui? Esi per senas keisti darbą ar kelti kvalifikaciją? Esi...

Pirmadienis nebemielas? Metas karjeros pokyčiams: 5 būdai, kaip kardinaliai pakeisti profesiją (10)

Jei pirmadienio rytą nesinori keltis, tai gali būti ryškus signalas, kad reikia kažką keisti....

Papildomi darbai, kurie nesukraus turtų, bet banko sąskaitą padidins (16)

Vargu ar atsiras žmogus, kuris atsisakytų galimybės papildomai užsidirbti. Didesnė suma banko...

Top naujienos

Lietuvą sukrėtusio gimdymo atomazga: vaiko gyvenimas dabar primena amerikietiškus kalnelius (4)

Pirmadienį visą Lietuvą sukrėtė žinia, kad Vilniuje neblaivi moteris pagimdė kūdikį. Jai...

Kito kelio nėra: automobilių taršos mokestis taps metinis (473)

Nuo 2023 metų Lietuvoje turėtų būti įvestas metinis automobilių taršos mokestis, numatoma...

Lietuvoje orai bus vis keistesni: rekordų šią savaitę gali būti dar ne vienas (18)

Lietuvoje pagal orus nei žiema, nei pavasaris, ir nors šiltų dienų vis pasirodo, sinoptikai...

Nugaišęs stumbriukas – politiko nušautos stumbrės jauniklis: gresia milžiniška bauda (55)

Pašilių stumbryne praėjusią savaitę nugaišęs stumbriukas – sausio pradžioje Utenos rajono...

Kuodytei įteikta Nacionalinė premija: prezidentūra sako, kad ieškant kaltų, nėra į ką besti pirštu papildyta (145)

Pirmadienio pavakarę Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda įteikė Nacionalinės kultūros ir...

Į Kauno ligoninę iš Alytaus atvežtas Kinijoje lankęsis vyras (97)

Į Kauno klinikinę ligoninę pirmadienį iš Alytaus dėl pakilusios temperatūros atvežtas vyras,...

Lietuvių gauja į Jungtinę Karalystę įvežė cigarečių už 15 mln. svarų (24)

Lietuvių gauja, į Jungtinę Karalystę bandžiusi įvežti kontrabandinių cigarečių už 14,7...

Vasario 16-ąją emigrantams koncertavęs Stano liko sujaudintas: nustebino, kas įvyko pasigirdus dainai

Vasario 16 -ąją dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano praleido Jungtinėje Karalystėje ....

Stumbrės žūtimi pasibaigusioje medžioklėje – įspūdingas dalyvių sąrašas: Seimo, „Grigeo“, „Biovelos“ veidai (614)

Teisėsaugos dėmesio sulaukusioje stumbrės žūtimi pasibaigusioje medžioklėje Panevėžio rajone...

Banoffee = bananai + toffee: pyragas su lazdyno riešutais, karamele ir kokosų kremu (1)

Pyragas skirtas bananų , karamelės ir lazdyno riešutų mėgėjams.

|Maža didelių žinių kaina