aA
Net ir turint aukštąjį išsilavinimą pramonės įmonėje nereikia bijoti išbandyti darbo, kuris to išsilavinimo nereikalauja. Juk praktiškai nėra darbo, kuris nereikalautų tam tikrų žinių bei atsakomybių, o pramonėje kiekvienas darbas yra vienodai svarbus.
Žydrūnas Benaitis
Žydrūnas Benaitis
© Asmeninio albumo nuotr.

Tokį patarimą karjeros siekti norintiems bei galimybių tik besižvalgantiems asmenims turi „Arginta Engineering“ įmonės pirkimų skyriaus vadovas Žydrūnas Benaitis. Ir apie tai jis kalba ne šiaip sau, kadangi visas iš to kylančias naudas, kurios vėliau padeda pagauti sėkmę, gali pagrįsti savo paties pavyzdžiu, kuris gali būti sektinas ir kitiems.

Vienoje įmonėje Žydrūnas dirba jau beveik 11 metų ir per juos išbandė save įvairiose pozicijose. Anot jo, ilgamečių ryšių su viena kompanija paslaptis slypi visai paprastuose dalykuose. Tačiau visoje jo istorijoje įdomiausia tai, kad turėdamas vienos geriausių Lietuvoje aukštosios mokyklos diplomą ir atviras galimybes, jis karjerą pradėjo ne nuo darbo prie kompiuterio, patogiame biure ant patogios kėdės, tačiau kur kas mieliau ėmėsi suvirintojo darbo, kuris, kaip parodė laikas, buvo labai svarbus, nes davė neįkainojamos patirties ateičiai.

„Po studijų mačiau, kad pramonės srityje ir inžinerijoje, su kuria susijusį diplomą turėjau, yra perspektyvų, bet mano tikslas niekada nebuvo nerti tiesiai į vadybinį darbą. Juk reikia pradžioje savomis rankomis, fiziškai pačiupinėti, kad žinotum su kuo dirbsi“, – šypsosi jis.

Žydrūnas Benaitis
Žydrūnas Benaitis
© Asmeninio albumo nuotr.


Prieš pradedant karjerą mokėsi papildomai

Iš Panevėžio kilęs Žydrūnas 2008-aisiais baigė Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VILNIUS TECH) pramonės inžinerijos studijas, o po jų kuriam laiku išvyko į padirbėti į Norvegiją. Tiesa, iš karto žinodamas, jog užsienyje – tik trumpam.

„Po studijų padariau pertrauką ir išvažiavau į Norvegiją užsidirbti šiek tiek pinigų. Ten, žinoma, net ir dirbant nekvalifikuotą darbą pinigai geri, bet žinojau, kad toje šalyje tikrai neliksiu. Po kiek daugiau nei metų grįžau ir pagalvojau, kad jau laikas pradėti dirbti kažką susijusio su mokslais. Ir nusprendžiau pradėti nuo suvirintojo, nes puikiai žinojau, kiek tai svarbus darbas bet kurioje inžinerinės pramonės ir metalo apdirbimo įmonėje. Teorinių žinių turėjau dar iš studijų laikų, kadangi ten buvo tam tikros pakraipos ir aš tuomet rinkausi „suvirinimo inžinerija ir medžiagotyra“.

Pirmiausia jam reikėjo išmokti virinti, nes šioje srityje neturėjo jokios patirties. Jis žinojo, kad tai yra specialybė, reikalaujanti kruopštumo bei žinių, todėl visko mokėsi profesinio mokymo centre, esančiame Vilniaus Jeruzalės mikrorajone.

„Sakyčiau, kad šis sprendimas ir buvo lemiamas, nes kol dar mokiausi, mane susirado tuometinis įmonės „Arginta Engineering“ gamybos vadovas, kuris pasiūlė eiti mokytis tiesiai į gamyklą. Nė kiek nedvejodamas sutikau, o taip ir prasidėjo karjera, kuri tęsiasi iki šiol“, – prisimena jis bei priduria, kad tuomet tokiam žingsniui turėjo palaikymą iš aplinkinių ir artimiausių žmonių.

„Niekas nesijuokė, kad mano pasirinktas kelias būtent toks, žiūrėjo tik teigiamai. Be to, ir rezultatai greitai pasimatė, nes žinios labai sparčiai kaupėsi. Pirmus mėnesius mokiausi įmonės darbo principų, o tada įgytas žinas pradėjau taikyti praktikoje“, – pasakoja Žydrūnas.

Žydrūnas Benaitis
Žydrūnas Benaitis
© Asmeninio albumo nuotr.


Svarbiausia – jausti pasitikėjimą ir nebijoti imtis veiksmų

Anot pirkimų skyriaus vadovo, įmonėje, kurioje jis dirba jau daugiau nei dešimtmetį, visuomet reikia inžinerinio personalo, kuris galėtų analitiškai galvoti, tinkamai vertinti situacijas. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl jis išbandė kelias skirtingas pareigas.

„Aš pats stengiausi rodyti motyvaciją bei norą. Kadangi įmonė, turėdama naujų pozicijų, pirmiausia jas siūlo savo darbuotojams, buvo taip, kad kurį laiką padirbėjęs suvirintoju, nusprendžiau save išbandyti ties kokybės kontrole. O kiek vėliau jau perėjau į inžinerinį skyrių dirbti su gaminių technologijomis. Jei tiksliau, mano darbas buvo aprašyti technologiją, kaip tam tikrą gaminį reikia pagaminti. Tokioje situacijoje reikia nuspręsti, kokias medžiagas parinkti, tam tikras rizikas įvertinti. Taip pat dirbti su brėžiniais, dokumentacija.

Svarbiausia, kad tokiose pareigose pajaučiau, jog ankstesnis darbas nenuėjo veltui. Galėjau sėkmingai pritaikyti suvirinimo kompetencijas, nes žinojau, kiek užtrunka įvairių detalių suvirinimo procesas, mačiau problemines vietas brėžiniuose, kas bus sudėtinga ir t.t. Taip pat, kada perderinti tam tikras detales, parinkti kitokį metalą ir pan. Viskas dėl to buvo tik paprasčiau“, – pasakoja jis.

Žydrūno teigimu, darbas buvo toks, kuris jam labai patiko, bet atsiradus galimybei jis išdrįso dar kartą išbandyti naujas pareigas.

„Inžinieriaus-technologo pareigose buvau nuveikęs nemažai ir jaučiau, kad šis darbas man vis labiau patinka. Bet įmonei augant, kaip tik buvo susiformavęs pardavimų skyrius, kuris dirbo tiesiogiai su užsakovais, tad pasitaikė galimybė jame užimti projektų vadovo poziciją. Pasakiau sau, kad nereikia bijoti ir vėl kažko mokytis iš naujo. Taigi, prasidėjo bendravimas su užsakovais, įmonės reprezentavimas, susitikimai ir t.t. Daug žinių, daug naujų kontaktų.

O po penkerių metų vėl atsirado galimybė pabandyti kažką naujo – tapau pirkimų vadovu, kuriuo dirbu jau dvejus metus. Ir nors darbai dabar visai kitokie, vis tiek po cechą pavaikštau ir pasidairau, kaip suvirintojai dirba. Taip tik dar kartą įsitikinu, kad ir ką čia bedirbtum, kiekvienas darbas vienodai svarbus“, – patirtimi dalijasi ilgametis įmonės darbuotojas.

Žydrūnas Benaitis
Žydrūnas Benaitis
© Asmeninio albumo nuotr.


Pataria neapgaudinėti savęs

Dalindamasis savo istorija Žydrūnas išskiria patį svarbiausią dalyką be kurio, anot jo, sėkmingos karjeros nebūtų pavykę padaryti.

„Pirmiausia, reikia neapgaudinėti savęs ir suprasti, ką iš tikrųjų nori daryti. Juk šiais laikais galima dirbti daug darbų ir dar uždirbti nemenkas sumas, bet ar tuo darbu tikrai mėgaujamasi? Jeigu ne, tuomet nėra gerai, nes taip dingsta paskata tobulėti savo profesijoje ir atsiranda sąstingis vietoje.
Sakyčiau, kad jei nuo pat pradžių žinai, jog domina tam tikra sfera ir darai viską, kad joje tobulėtum, tai ir pasieksi daug. Svarbiausia savo mėgstamoje sferoje nuolatos mokytis. Jeigu įmonė tau suteikia ne tik darbo vietas, bet ir reguliarius mokymus – būtina tai išnaudoti. Ir dabar aš apie tai kalbu drąsiai, nes pats tai patyriau.

Na, o kalbant paprastai, tai viską reikia vertinti žmogiškai ir neužriesti nosies. Tik palaipsniui augindamas požiūrį ir kaupdamas patirtį geriausiai supranti, kas dedasi pasaulyje. Stengimasis susikalbėti su kiekvienu asmeniu ir drąsa išbandyti kuo daugiau – pats efektyviausias sėkmės receptas“, – teigia jis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
5.0000

Skirtingų kultūrų niuansai: kas vienoje šalyje dažnai laikoma stipraus lyderio savybėmis, kitoje neretai – silpnybe

Drauge dirbantys skirtingų kultūrų ir šalių atstovai jau seniai verslo pasaulyje nebėra...

Roma Macijauskaitė | D+

Tokios sėkmės nesitikėjo – per pandemijos įkarštį sukurtas verslas pildo moterų svajones

Ko nori moterys versle ? Šį klausimą užduoda daugybė žmonių per galybę dešimtmečių....

Psichologė apie naujus vadovų iššūkius: neturėdami galimybės stebėti, ką darbuotojai daro visą dieną, kai kurie patiria stresą (1)

Pandemija gerokai pakeitė daugelio įmonių darbo kasdienybę, kurioje esminis vaidmuo jau kurį...

Roma Macijauskaitė | D+

Ne kiekvienas vadovas gali tapti pažangiu lyderiu: reikia trijų esminių sąlygų – patikrinkite savo galimybes

Paskutiniu metu tampa madinga kalbėti apie pasidalytąją lyderystę . Šis šiuolaikinio valdymo...

Sėkmės istorija: kaip pakilti karjeros laiptais nuo suvirintojo iki pirkimų vadovo (21)

Net ir turint aukštąjį išsilavinimą pramonės įmonėje nereikia bijoti išbandyti darbo, kuris...

Top naujienos

Pavojingoje Afrikos šalyje įstrigo lietuvė: moterį su jos draugais sulaikė ginkluoti kariai be dokumentų keliautojai negali grįžti (121)

Ekstremalios kryptys – ekstremalios ir situacijos. Tą puikiai žino keliautoja, verslininkė...

Su Rachinšteinu siejamas verslas skelbimuose siūlo dešimtis prekybos centrų – kainos viršytų 100 mln. eurų (39)

Skelbimų portaluose pasirodė dešimtys skelbimų, kuriuose parduodami prekybos centrai už kainas,...

Rusija skelbia į britų laivą paleidusi „perspėjamuosius šūvius ir bombardavimą“ (3)

Rusijos laivas Juodojoje jūroje paleido „įspėjamųjų šūvių“ į Jungtinės Karalystės karo...

Sinoptikai jau perspėja: kai kur kils škvalas įspėja, kur klius smarkiausiai (36)

Artimiausią parą per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Numatomi audringi orai , perspėja...

ES ambasadoriai sutarė dėl ekonominių sankcijų Baltarusijai (12)

Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriai trečiadienį sutarė dėl ekonominių sankcijų...

Lukašenka kreipėsi į lietuvius: atsibuskite, kol dar ne per vėlu (202)

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka paragino kaimyninių šalių gyventojus...

Rusijoje – dramatiškas mirčių šuolis, medikai sutrikę: įprasti gydymo metodai nebeveikia (122)

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 17 594 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai,...

Aplinkai draugišką ūkininkavimą pavertė verslu: į eilę rikiuojasi vartotojai, sveiksta dirvožemis

Gamtą tausojantis ūkininkavimas ir žmonių sveikatai palankių produktų gamyba įgyja vis didesnį...

Martynas Bendikas | D+

Slovėnijos krepšininkai jau žino Maskoliūno dvyliktuką: prieš Dončičių – jokių šansų

Luka Dončičius atvažiuoja. Dalaso „Mavericks“ superžvaigždė atidavė daugybę jėgų NBA...

Miškininkai įspėja: šalyje itin didelė gaisrų rizika

Pastaruoju metu vyraujantys itin karšti orai – tikras išbandymas miškui. Valstybinių miškų...