aA
Darbdaviai remia pečius ir vis dažniau kalba, kad mamos (nes tai vis dar daug dažnesnis atvejis) iš vaiko priežiūros atostogų turėtų grįžti kiek įmanoma ankščiau. Pagrindiniai argumentai – prarandami įgūdžiai, sunki integracija. Mamos neskuba grįžti ir naudojasi suteiktomis garantijomis. Tad ar galimas kompromisas ir kokiomis sąlygomis mamų grįžimas gali būti sėkmingesnis?
© Shutterstock

Kokia atostogų trukmė nedaro žalos vaikui?

Galvodamos, kiek atostogų imti, mamos dažnai įvertina ne tik finansinę ir karjeros pusę, bet ir tai, ar laikas praleistas darbe, o ne su savo vaikais nepadarys žalos jiems suaugus.

Psichologė - psichoterapeutė Rūta Butkutė teigia, kad pirmieji metai kūdikiui yra ypač svarbūs, nes kuriasi saugus ir pastovus emocinis ryšys su mama, kuris daro ženklią įtaką vėlesniam vaiko ir suaugusio gyvenimui. Jeigu atsitinka taip, kad į darbą tenka sugrįžti daug anksčiau (dėl šeimos finansinės padėties, mamos emocinės būklės, pasitaikiusios puikios galimybės ar pan.), svarbiausia suprasti, jog stabilumas, nuoseklumas ir saugumas yra pamatiniai dalykai, kurie kuria sveiką ir saugų vaiko pasaulį. Vaikas saugiai jaučiasi, kai formuojasi prisirišimas su jį nuolat prižiūrinčiu asmeniu. Jei mamos nėra šalia, tai gali būti tėtis, seneliai, nuolatinė auklė.

Kalbant apie vaikų laimę, norisi pasidalinti ir ilgiau nei 10 metų trukusia Harvardo studija, kuri parodė, kad dirbančios mamos (lyginant su namie vaikus prižiūrinčiomis mamomis) nepakenkė savo vaikų laimei ir net turėjo teigiamą poveikį. Dirbančių mamų suaugusios dukros uždirba daugiau, o sūnų požiūris į lygias galimybes yra daug pozityvesnis, suaugę jie daugiau laiko skiria šeimos nariams.

Sėkmingas grįžimas – abiejų pusių reikalas?

Verta paminėti du dalykus – darbuotojos norą neatitrūkti ir tobulėti, o taip pat darbdavio pasiruošimą ir brandą.

Suprantama, kad mamai išėjus prižiūrėti vaiko, ypač pirmą kartą, visai šeimai reikia laiko susidėlioti ritmą, suprasti, kaip patenkinti kūdikio poreikius. Todėl pirmas pusmetis gali būti sudėtingas. Tačiau bėgant laikui, atsiranda šiek tiek laisvo laiko, kuris gali būti skiriamas pasiruošimui grįžti į darbo rinką, t.y. pasidomėjimui apie veiklos srities aktualijas, įmonės gyvenimą, kontakto su kolegomis palaikymui.

Dirbanti mama
Dirbanti mama
© Shutterstock

Jei nėra kur grįžti – rekomenduojama turėti planą, pagalvoti, į kokią poziciją mama norėtų sėkmingai kandidatuoti. Tuomet susirasti keletą darbo skelbimų ir tikslingai tobulinti tas kompetencijas, kurios reikalingos. Galbūt tai studijų programa, anglų kalba, programavimo kursai, nuotoliniai mokymai internete? Laikas greitai bėga, tad pradėjus ieškoti naujo darbo tikrai stipriau atrodys mama, kuri turėjo planą ir tikslingai siekė užsibrėžto tikslo.

Be abejonės Lietuvoje yra įvairių įmonių, su skirtingais vadovavimo stiliais bei požiūriais į darbuotoją, bet kad ir lėtai daugėja pažangių darbdavių, kurie ne tik mato prastą integraciją kaip didžiulę problemą, bet prisiima dalį atsakomybės ir imasi priemonių. Dažniausiai pasitaikančios yra šios:

Įmonės kultūra. Pirmiausia tai pozityvaus požiūrio į tėvystę formavimas – neformalūs renginiai ne tik darbuotojams, bet ir šeimos nariams, lankstus darbo grafikas, galimybė dirbti nuotoliniu būdu, atlyginimo kėlimas atsižvelgiant į infliaciją, net tada, kai mama yra atostogose, kambariai, kuriuose moterys gali nusitraukti pieną. Idealiu atveju ir įmonės įsteigti vaikų darželiai visai šalia, ar net biuro patalpose.

Aiškumas/ Susitarimas. Išeinant į vaiko priežiūros atostogas dažnai aptakiai atsisveikinama su pažadu greitu metu pasimatyti. Susitarimas reguliariai palaikyti kontaktą mamai patogiu kanalu, o tai pat iniciatyva iš darbdavio, sukuria galimybę palaikyti pulsą ir žinoti, ar mama jau svarsto apie grįžimą, kokie klausimai jai kyla? Galbūt jau turi šiek tiek laiko ir norėtų padirbėti iš namų? O gal ima abejoti ar buvusi pozicija jai yra tinkamiausia ir nori keisti sritį?

Dalyvavimas įmonės gyvenime. Reguliarus kontakto palaikymas dalinai išspręs atitolimo problemą, tačiau mamas būtina kviesti ir į įmonės renginius, tokius kaip strategijos ir rezultatų pristatymai, vasaros, Kalėdų ar įvairūs komandos formavimo renginiai. Taip pat jų nepamiršti organizuojant mokymus. Galbūt ne visada į kvietimą bus gautas pozityvus atsakymas – bet siunčiama žinutė, kad mama yra laukiama tikrai pasieks gavėją.

Prieš grįžtant. Rekomenduojama dar prieš grįžtant mamai į darbą susiorganizuoti gyvą susitikimą, kurio metu pasikalbėti ir išsiaiškinti, ar mama sekė įmonės veiklą, ar domėjosi savo veiklos sritimi, ar palaikė kontaktą su kolegomis. Tai labai naudinga informacija ruošiantis mamos sugrįžimui (ir nesvarbu, ar grįžtama po metų, dviejų ar penkių).

Dirbanti mama
Dirbanti mama
© Shutterstock

Sugrįžus į darbą – orientacijos dienos. Įmonė keičiasi daug greičiau nei mums atrodo. Naujos sistemos, kolegos, priimtos tvarkos ar politikos, su kuriomis reikia supažindinti ar jas priminti. Brandžios įmonės turi ir integracijos planą su pirmų trijų ar pusės metų tikslais, kurie aptariamai reguliarių susitikimų su tiesioginiu vadovu bei personalo specialistu metu.

Svarbu ne tik kompetencijos, bet ir emocijos

Ne mažiau svarbu suprasti, kad iš vaiko priežiūros atostogų į darbą grįžtančios moterys dažnai jaučia tokias emocijas kaip nerimas, kaltė, liūdesys, baimė. Dažnas ir vidinis konfliktas, kai darbe norima greitai parodyti puikius rezultatus, bet tuo pačiu būti ir tobula mama.

R. Butkutė sako, kad išėjimas į darbą yra atsiskyrimas, kuris tiek vaikui, tiek mamai yra skausmingas ir lydimas įvairių jausmų. Kuo vaikas mažesnis, tuo stipresni jausmai gali lydėti, todėl svarbu, kad jis neįvyktų staiga, neplanuotai ir nepasiruošus visiems šeimos nariams. Rekomenduojama turėti ne tik pirminį planą (pvz.: vaikas eis į darželį, jį prižiūrės artimi žmonės, auklė ir pan.), bet ir suplanuoti, kaip šeima elgsis vaiko ligos ir kitais atvejais, kiek į netikėtų situacijų sprendimą įsitrauks tėtis, su kokia vidine pozicija mama išeis į darbą.

„Būti tobula darbuotoja ir tobula mama“ – toks pasiryžimas yra nereikalingas bei žalingas visiems - ir vaikui, ir mamai, ir darbui, nes nuolatinė įtampa didės ir grės perdegimas, išsekimas. Tikrai užtenka būti "pakankamai gera mama ir darbuotoja".

Todėl psichologė pataria jau ruošiantis atsiskyrimui priimti tvirtą vidinę poziciją, jog pirmiausia esu mama ir turiu pasirūpinti vaikelio poreikiais. Turint tokią poziciją bus lengviau su darbdaviu ar personalo vadovu sutarti, kaip, kada ir kokiu būdu atliksite Jums skirtus darbus ir užduotis. Sumažinus įtampą, energiją bus galima nukreipti į produktyvų darbą ir sutartų rezultatų siekimą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.8182

Arši įmonių kova dėl darbuotojų: specialistus praranda ir dėl spūsčių (3)

Augant kovai dėl specialistų, įmonės vis daugiau dėmesio skiria pačioms darbo vietoms įrengti....

Kada išeiti iš darbo? 5 klausimai, į kuriuos turite atsakyti (13)

Daugelis sprendimų, kai svarstome „kada“, susiję su pabaiga. Vienas svarbiausių – kada...

Darbas užsienyje traukia vis mažiau: užsikabinę Lietuvoje svetur nebesižvalgo (6)

Susikrauti lagaminus ir vykti ieškoti galimybių svetur – toks planas tarp vasarą užsidirbti...

Sviedė akmenį į darbdavių daržą: kodėl darbuotojai neužsibūna vienoje įmonėje? (63)

Tik 51 proc. dirbančiųjų jaučiasi vertinami pakankamai, tik 33 proc. mato karjeros galimybes, taip...

Nuo pardavėjo iki vadovo – ko mus išmoko pirmasis darbas?

Pirmasis darbas daugeliui yra ypač reikšminga patirtis. Galbūt dėl to jaunimas dažnai nori, kad...

Top naujienos

Jaunos profsąjungos atstovas: mitas, kad darbuotojų išnaudojimas dingo (41)

Darbuotojų išnaudojimas niekur nedingo ir nedings, sako Gegužės 1-osios profesinės sąjungos...

Milijonai kasmet miršta dėl netinkamos mitybos: mokslininkai pirštu duria į vieną produktų grupę

Neseniai atlikto mokslinio tyrimo išvados leidžia teigti, kad nepakankamas vaisių ir daržovių...

Mokslų daktarė įvertino pomidorus: juos valgant būtina laikytis vienos svarbios taisyklės (140)

Pomidorai karaliauja lietuvių šiltnamiuose. Tačiau, ar žinojote, kad pomidorų gimtinė yra Andai...

Karolina Meschino persidažė ir nusikirpo plaukus: gatvėje nebeatpažįsta nei gerbėjai, nei draugai (53)

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino jau seniai iš aplinkinių išsiskiria ryškiu...

Kleiza užstoja „be keturių mėnesių NBA čempioną“ Joną: ne Gasolis lėmė Toronto triumfą laida „Iš viršaus“ (42)

Jonas Valančiūnas savo karjerą Toronto „Raptors“ gretose baigė pergale Ouklande prieš...

Orai: paskutinė proga pasidžiaugti šiluma – ateina permainos (11)

Antradienį Lietuvą pasiekė anticiklonas, atslinkęs iš pietvakarių. Po gaivesnio laikotarpio jis...

Kardiologas turi patarimų kovojantiems su aukštu kraujospūdžiu: kai kuriuos produktus turite pamiršti (83)

Jeigu iš savo maisto raciono išbrauktume kelis produktus, o savo kasdienį gyvenimą praturtintume...

Tyrimas rodo, kad mankšta ryte ir vakare kūną veikia visiškai skirtingai (1)

Fizinis aktyvumas gerina fizinę ir protinę sveikatą, tačiau sportą svarbu suderinti ir su savo...

Liaudiški kilimų valymo būdai

Dėmės kilimuose ypač tikėtinos, jei namuose yra vaikų arba gyvūnų augintinių. Jų, aišku,...