Kaip rašoma pranešime spaudai, „Layher Baltic“ – maža įmonė, randanti resursų paremti ne tik kūdikių namus, dienos centrą, bet ir prisidedanti prie vietos bendruomenių renginių, mokyklos sporto komandos sėkmės bei neužmirštanti studentų ugdymo.

Kitos įmonės pelnė apdovanojimus nominacijose „Metų darbovietė“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė“, „Aplinkai draugiškiausia įmonė“ ir „Šeimai palankiausia darbovietė“. Iš viso išdalinta 14 apdovanojimų mažoms, vidutinėms ir didelėms įmonėms.

„Šiame gyvenime viskas yra susiję. Rūpinimasis aplinka, bendruomenėmis ir darbuotojais prisideda prie valstybės, kurioje gera gyventi visiems, kūrimo. Tai taip pat vertinga pačioms įmonėms, nes atsakingoje įmonėje nori dirbti kvalifikuoti ir atsidavę darbuotojai, gera informacija apie įmonę sklinda iš lūpų į lūpas. Iš esmės taip kuriama įmonės reputacija ir geriausiai tai veikia, kai socialiai atsakingas elgesys yra savanoriškas ir pagrįstas vertybėmis“, - teigė pagrindinį apdovanojimą įteikęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Eglės Radišauskienės, šiemet „Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2019“ konkursas sulaukė didelio populiarumo.

„Konkursui paraiškas teikę verslo atstovai dalijosi vertingomis patirtimis, kaip jie prisideda prie darbuotojų šeiminių įsipareigojimų puoselėjimo, kaip kuriama gamtai ir žmonėms draugiška aplinka, kaip stiprinamos bendruomenių iniciatyvos. Visų jų patirtis rodo, kad net ir nedidelėmis sąnaudomis gali būti sukuriama didelė pridėtinė vertė ir verslui, ir žmonėms“, – sakė viceministrė E. Radišauskienė.

Iš viso Nacionaliniams atsakingo verslo apdovanojimams paraiškas pateikė 65 įmonės, iš kurių komisija rinko kiekvienos nominacijos laimėtojus mažų, vidutinių ir didelių įmonių kategorijose. Šiemet didelė atsakomybė buvo suteikta ne tik komisijai, bet ir visuomenei: portale 15min.lt gyventojai balsuodami rinko „Metų bendruomeniškiausias įmones“, todėl iš viso šioje kategorijoje buvo apdovanotos net 6 įmonės: trys – sulaukusios didžiausio komisijos įvertinimo ir trys – sulaukusios daugiausia visuomenės palaikymo.

Pagrindinis apdovanojimas „Metų socialiai atsakinga įmonė 2019“

UAB „Layher Baltic“ – už nuoširdų ir atsakingą socialinės atsakomybės vertybių puoselėjimą įmonėje ir už jos ribų ir už tai, kad ir maža bendrovė gali nuveikti didelius darbus.

„Metų darbovietė 2019“

Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Cramo“ už visapusiškos darbo kultūros puoselėjimą ir darbuotojų tobulėjimo skatinimą.

Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Thermo Fisher Scientific“ už pažangiausiais metodais paremtą darbuotojų įtraukimą ir įgalinimą.

„Aplinkai draugiškiausia įmonė 2019“

Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ už atsakingą požiūrį į perkamų produktų kilmę ir švaresnio transporto naudojimo skatinimą.

Didelių įmonių kategorijoje – UAB „AQ Wiring Systems“ už griežtą aplinkosaugos rodiklių kontrolę, taupaus elektros energijos vartojimo skatinimą ir nuolatinį siekį tapti tvaria įmone.

„Šeimai palankiausia darbovietė 2019“

Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Layher Baltic“ už atsižvelgimą į kiekvieno darbuotojo poreikius ir šeimai palankios atmosferos kūrimą.

Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ už nuoširdų rūpestį darbuotojų šeiminiais įsipareigojimais ir darbuotojų kultūrinio gyvenimo skatinimą.

Didelių įmonių kategorijoje – AB „Telia Lietuva“ už visapusišką darbuotojų šeiminių įsipareigojimų puoselėjimą.

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2019“

Mažų įmonių kategorijoje – UAB „Layher Baltic“ už norą dalintis ir gerinti gyvenimą kitiems.

Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ už jaunimo ir moterų verslumo skatinimą.

Didelių įmonių kategorijoje – „Mantinga“ už nuoseklų tikslų siekimą prisidedant prie Marijampolės savivaldybės ir vietos bendruomenės švietimo ir ugdymo.

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2019“ – visuomenės balsas

Mažų įmonių kategorijoje – „KIBI ČIBI“ (UAB „Karolda“) už socialinio verslo plėtojimą ir pilietines iniciatyvas.

Vidutinių įmonių kategorijoje – UAB „SDG“ už įvairių Lietuvos vietovių vaikų ugdymą ir kūrybiškumo skatinimą

Didelių įmonių kategorijoje – UAB „Manvesta“ už rūpestį ir pagalbą daugiavaikėms, sunkiai besiverčiančioms šeimoms ir sergantiems vaikams.

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai – nuo 2008 metų vykdoma valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam žmogui bei skatinti šalies įmones diegti veikloje socialinės atsakomybės principus.

Nuo 2013 metų šiuos apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)