Perspektyvų jaunimą su daug pasiekusiais globaliais lietuviais sujungianti iniciatyva per 14 gyvavimo metų jau subūrė daugiau nei 2500 dalyvių, kurie sėkmingai suformavo per pusantro tūkstančio mentorių bei ugdytinių porų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Mentorystės rezultatas – pozityvūs karjeros pokyčiai, profesinis bei emocinis tobulėjimas, atsivėrusios tolimesnio mokymosi galimybės bei pasirinkimai.

Mentorių sąraše – ne viena žinoma pavardė. Tai vienas aukščiausių pareigų Jungtinėse Tautose užimantis Tomas Lamanauskas, žurnalistai Vaidotas Beniušis bei Daiva Žeimytė-Bilienė, tarptautinio pripažinimo sulaukę kino industrijos atstovai Andrey Polezhayev bei Lina Lytė Plioplytė ir mokslininkės Eglė Murauskaitė bei Vita Akstinaitė, daugybė žinomų Lietuvos ir užsienio įmonių vadovų ir kitų aukštas pareigas užimančių profesionalų.

Pasak ilgamečio programos mentoriaus Lietuvos ambasadoriaus Europos Sąjungoje Arnoldo Pranckevičiaus, „ši iniciatyva ypatinga tuo, kad visi mokosi vieni iš kitų, ir mentoriai išmoksta ne ką mažiau iš savo mažųjų brolių ir sesių. Mokomės ne tik kalbėti, bet ir klausytis, ne tik pasitikėti savimi, bet ir pasitikėti kitais, nepervertinti savęs ir nenuvertinti kitų.“
Kaip pranešime teigia programos vadovas dr. Vytautas Jankauskas, „mes gyvename pokyčių ir nežinomybės laikais, kada palaikyti vieniems kitus yra tiesiog būtina. Todėl naujame sezone kursime bendruomenę, kurioje saugu dalintis patirtimi, pergalėmis ir pralaimėjimais, galima augti ir tobulėti".

Programos veikimo principas itin paprastas: norintieji gauti mentorių kviečiami internetinėje svetainėje www.ltbigbrother.com išsirinkti mentorių pagal sritį ir patirtį. Tuomet užpildyti trumpą registracijos formą, sulaukti teigiamo atsakymo, ir mentorystės kelionė prasideda. Ji trunka 9 mėnesius, yra paremta neformaliu bendravimu pačių mentorių ir ugdytinių pasirinkta forma – gyvų ar virtualių susitikimų metu.

Bendravimo temas – nuo darbo pokalbių strategijų iki praktinių konkrečios profesinės srities patarimų – pagal savo poreikius renkasi ugdytiniai. Programos metu taip pat vyksta įvairūs renginiai: diskusijos su įkvepiančiais žmonėmis bei ryšių mezgimo vakarai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės