aA
Automobilių savininkai pirmiausia turėtų apdrausti savo automobilius, o tuomet imtis ir kitų saugumo priemonių, LRT RADIJO laidoje „Lietuvos diena“ tvirtina ekspertai. Anot Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, statant automobilį derėtų rinktis nenuošalias, gerai apšviestas vietas. Vis dėlto UAB „Insane LT“ atstovas Nauris Gliebus įsitikinęs – tokios priemonės nepadės, nes vagystės įvykdomos žaibiškai.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Trečiadienį per parą Vilniaus mieste buvo įvykdyta 18 vagysčių iš automobilių. Kaip teigia ekspertai, šis rodiklis net kelis kartus viršija įprastą.

Anot N. Gliebaus, remiantis klientų pasakojimais, vagystės iš automobilių įvykdomos žaibo greičiu: „Būna jau seniai nusižiūrėtas automobilis, išdaužiamas langas ir išimami visos brangiausios dalys: vairas, multimedija, lempos. Viskas padaroma per maždaug 10 min.“

N. Gliebaus nuomone, tokias vagystes paprastai įvykdo gerai tam pasiruošę asmenys. Tai rodo vagysčių greitis. Specialisto pastebėjimu, tikėtina, kad automobilius vagys išsirenka iš anksto, nes paprastai apvagiami tik gerą komplektaciją turintys automobiliai.

„Labiausiai vagis domina lempos, vairai, multimedijos. [...] Tos dalys brangios, jas tikrai kažkas nupirks. Tam yra paklausa“, – nurodo N. Gliebus.

Jo teigimu, pavogtos dalys paprastai parduodamos internete arba netgi vežamos į kitas šalys.

Kaip teigia N. Gliebus, jeigu automobilis gana naujas, žala gali siekti 10–15 tūkst. eurų. Vis dėlto žmonės pasirenka automobilius remontuoti, nes, kaip minėta, apvagiami brangūs automobiliai, todėl juos stengiamasi atstatyti į buvusią būklę ir eksploatuoti toliau.

Pašnekovo tvirtinimu, signalizacijos įdiegimas nuo tokių vagysčių neapsaugo, nes viskas įvyksta labai greitai. Taip pat vagių gali neatgrasyti ir teritorijoje įdiegtos stebėjimo kameros: „Tiesiog reikėtų labiau saugoti, bet kaip tiksliai tai daryti, negaliu atsakyti.“

Prieš šventes daugėja vagysčių iš automobilių – patarė, kaip apsisaugoti
© Shutterstock nuotr.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Paulius Radvilavičius sako, kad vis dėlto būtent patys automobilių savininkai turėtų geriau apsaugoti savo turtą, tačiau priduria – 18 per parą apvogtų automobilių yra daug didesnis skaičius nei įprasta.

„Pavyzdžiui, antradienį buvo apvogti du automobiliai, vagiant automobilio dalis. Pirmadienį – taip pat du automobiliai, sekmadienį – trys. Kaip matome, trečiadienį stebėjome tokių vagysčių padidėjimą, tačiau šiuo metu neturime pagrindo teigti, kad susibūrė stipri gauja, kad atsirado kažkokios apraiškos“, – tvirtina P. Radvilavičius.

Jo teigimu, Vilnius dažnai sulaukia vadinamųjų gastroliuojančių vagių, kurie į sostinę neretai atvyksta iš Kauno miesto, Jonavos rajono. „Gali būti, kad į sostinę automobilių vagys atvyko iš kitur. Tačiau konkrečių išvadų kol kas padaryti negalime. Norėčiau įspėti gyventojus ir paraginti juos geriau saugoti savo turtą. [...] apdrausti automobilį, įrengti gerą signalizaciją, vaizdo stebėjimo kameras iš tikrųjų praverstų.“

Pasak Policijos departamento atstovo R. Matonio, ilgalaikės tendencijos rodo, kad vagysčių iš automobilių sumažėjo – šiuo metu fiksuojama maždaug dvigubai mažiau tokių atvejų nei prieš dešimtmetį.

„Iš esmės dabar kalbėti apie kažkokį padidėjimą turbūt tikrai nėra pagrindo. Statistika to tikrai nerodo, išskyrus, kaip ir minėjome, šią paskutinę parą būtent sostinėje“, – akcentuoja R. Matonis.

Jis taip pat tvirtina, kad neretai tokias vagystes įvykdo asmenys, atvykę iš kitų miestų, tačiau priduria, kad tokia veikla būdinga ir nuo narkotinių medžiagų priklausomiems žmonėms, kurie automobilius apvagia siekdami greitai gauti pinigų.

„Turbūt pagrindinis dalykas, ką pareigūnai siūlo, tai drausti savo automobilius, nes tai yra šimtaprocentinė apsauga. Įvykus tokiai vagystei žmogui kompensuojami nuostoliai.

Jeigu žmogus apsisprendžia nedrausti savo automobilio, tai iš esmės turbūt reikėtų galvoti apie tam tikras vietas, kur automobilis paliekamas. Reikėtų vengti tamsių, nuošalių vietų. Statyti automobilius gerai apšviestose vietose, garažuose, požeminėse aikštelėse, jei jos yra. Ten tikrai tokių vagysčių fiksuojama mažiau“, – pataria R. Matonis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Priminė, kuo gali baigtis pamirštas parodyti posūkio signalas (87)

Spėlioti, kokį veiksmą atliks priekyje važiuojantis vairuotojas, nepatinka nė vienam eismo...

Specialistai įspėjo vairuotojus: tai, kas patogu, ne visada yra saugu (17)

Ne vienas vairuotojas džiaugiasi naujomis automobilių technologijomis ir multimedijos galimybėmis,...

Sukritikavo vairuotojus: keikiate spūstis, tačiau patys nenorite pajudinti nė piršto (36)

Didėjant automobilių skaičiui miestuose, jų savivaldybės imasi įvairiausių veiksmų, kad...

Atsakė, ar galios draudimas po avarijos, jei automobilis – be techninės apžiūros (42)

Draudimas ir techninė apžiūra ( TA ) yra du visiškai nesusiję dalykai – tokią draudikų...

Vairuojantys „devyndarbiai“ prisipažino apie avarijas: net nepastebėjo partrenkto žmogaus (14)

Sėdę prie vairo vairuotojai nesugeba susitelkti svarbiausiai veiklai – vairavimui, sako saugaus...

Top naujienos

Lietuva rinko Prezidentą: kurį iš kandidatų rinkosi Lietuvos žmonės vyrų ir moterų balsai ryškiai išsiskyrė (21)

Racionalumas, profesionalumas, loginis mąstymas ir patirtis – tokias kandidatų į Prezidentus...

Nausėda sako, kad keistų retoriką Rusijos atžvilgiu

Kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda sako, kad šiek tiek keistų retoriką Rusijos...

Stebuklui prilygusi išsigelbėjimo jūroje istorija įgavo kraupių detalių (5)

Kai ant plausto plaukęs Nathanas Carmanas buvo rastas jūroje, visi jo gailėjo. Tačiau dabar tikros...

Lietuvoje – lemtinga diena: Lietuvos prezidento ir EP rinkimai baigėsi Gabrielius Landsbergis: daug dalykų keisis; nuolat atnaujinama (1821)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių....

Išskirtinis Godos Alijevos interviu jos naujuose namuose: atėjo laikas išgirsti tikrąją skyrybų istoriją (80)

Dainininkė Goda Alijeva pasiryžo itin atviram interviu apie skyrybas su krepšininku Rolandu...

„Lietuvos talentų“ superfinalas: dėl pagrindinio prizo kovoja dešimt geriausių nuolat atnaujinama

Sekmadienio vakarą, kai šalyje vyksta prezidento rinkimai, laukia ir finalinė „Lietuvos...

25 metai po Kurto Cobaino mirties – pilni sąmokslo teorijų ir baisių sutapimų (4)

Sunku patikėti, tačiau prabėgo jau 25 metai nuo tada, kai būdamas 27-erių Sietle šį pasaulį...

Nuo pyragų – iki gurmaniškų austrių: profesionalai pademonstravo, kaip išnaudoti visas griliaus galimybes (2)

Sekmadienį visi, kas neabejingi griliuje ruoštam maistui , rinkosi į Verkių dvaro parke Vilniuje...