Šiais metais vien per sausio mėnesį ugniagesiams jau teko gesinti 87 transporto priemonių gaisrus.

Degalinių tinklą valdančios bendrovė „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ pastebi, kad yra buvę atvejų, kai vairuotojai į degalines atvyko su jau pradėjusiais degti automobiliais. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis per 2004-2013 metus Lietuvoje degalinių pastatuose bei jų teritorijose kilo 21 gaisras, kurių metu trys gyventojai patyrė traumas, žuvusių žmonių nebuvo.

„Statoil“ skelbia, kad šios įmonės darbuotojų profesinė sąjunga, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos gaisrinės saugos asociacija pradeda rengti masiškiausius gaisrinės saugos mokymus degalinėse. Per 2013 metus saugos specialistai ir ugniagesiai gelbėtojai apmokys 400 degalinių darbuotojų tinkamai reaguoti į ugnies pavojų, o patys iš kolegų Norvegijoje semsis patirties plėtojant verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą.

Gaisro atveju svarbiausia – nedelsti

Degalinėse taip pat numatyta apie gaisrinę saugą informuoti vairuotojus, supažindinant, kaip elgtis užsidegus automobiliui.

Norėdami išvengti automobilio gaisro, vairuotojai turi atidžiau prižiūrėti ir nuolat tikrinti automobilio elektros instaliaciją, degalų tiekimo sistemą bei dujų įrangą. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad gaisras plinta itin sparčiai ir reaguoti į pavojų reikia nedelsiant.

Ekspertai vairuotojams pataria įsidėmėti tris svarbiausius dalykus, kaip elgtis užsidegus automobiliui:
1.Nedelsiant išjunkite variklį
2.Gesintuvu variklį gesinkite tik šiek tiek pravėrę variklio dangtį
3.Jei gaisras kilo degalinės teritorijoje, nestokite prie sprogių zonų, pažymėtų raidėmis „Ex“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)