„Vilniaus senamiestis, išskyrus kai kurias Vilniaus bei Subačiaus gatvės atkarpas, nepasižymi dideliu avaringumu. Tikėtina, kad vairuotojams įpratus prie kilpinės eismo sistemos ir tranzito ribojimų, eismo įvykių skaičius centrinėje sostinės dalyje ilgu periodu dar labiau sumažės. Tačiau siekiant išvengti trumpalaikės sumaišties, kuri dažnai lydi eismo naujovių įvedimą, vairuotojams vertėtų apsišarvuoti kantrybe, susiplanuoti ir išbandyti naujus maršrutus“, – sako draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Gali padaugėti spūsčių aplinkinėse gatvėse

Pasak draudimo eksperto, Vilniaus senamiestį tranzitu dažnai kirsdavusiems vairuotojams derėtų nepatingėti dar namuose prie kompiuterio ar išmaniojo telefono skirti kelias minutes alternatyvių maršrutų paieškai – geriau iš anksto išsinagrinėti eismo pokyčius, nei praleisti 20 minučių važinėjant ratais ir svarstant, kur geriau pasukti norint greičiau pasiekti kelionės tikslą.

„Be to, apribojus tranzitinį eismą centrinėje miesto dalyje, aplinkinėse gatvėse gali padaugėti spūsčių. Todėl iš anksto suplanavus alternatyvius maršrutus tikslinga artimiausiomis dienomis išbandyti juos praktiškai, o po to pasirinkti optimaliausią variantą“, – rekomenduoja A. Žiukelis.

Draudimo specialistas taip pat siūlo artimiausiomis dienomis atidžiau nei įprasta stebėti tiek kelio ženklus, tiek kitų eismo dalyvių veiksmus.

„Patarčiau vairuoti taip, lyg tuo keliu būtų važiuojama pirmą kartą, taip pat dėmesingiau sekti ir kitų vairuotojų elgseną – net jei susiplanavote savo maršrutą iš anksto, tai dar nereiškia, kad kitas taip pat pasiruošė. Dėl šios priežasties galimi įvairūs nesusipratimai, kuriuos gali sukelti vairuotojai, nesilaikantys naujojo ženklinimo“, – komentuoja ekspertas.

Metas naujovėms – itin palankus

Eksperto manymu, dabar itin palankus metas apriboti automobilių eismą Vilniaus senamiestyje, kur eismo srautai vasarą tradiciškai sumažėja.

„Dabartinės eismo reguliavimo naujovės, kurioms rengtasi ilgą laiką, yra logiškos – senamiestis neturėtų tapti keliu, padedančiu sutrumpinti kelionę per miestą. Siauros gatvės, daug posūkių, perėjų, pėsčiųjų kelia papildomą ir nereikalingą pavojų eismo saugumui. Be to, nepamirškime, kad viešosios erdvės dėl COVID-19 situacijos šiemet buvo padovanotos lauko kavinėmis, todėl senamiestyje visi paprasčiausiai netilps: ir staliukai, ir pėstieji, ir dviratininkai, ir automobiliai. Logiškas sprendimas, kad vieną iš šių sudedamųjų dalių tenka eliminuoti“, – sako A. Žiukelis.

Draudimo bendrovės atstovo teigimu, įvykus avarijai miesto centre, jei eismo įvykio dalyviai greitai nesusitvarko reikalingų formalumų, bent dalis eismo tiesiog sustoja, nes praktiškai visos senamiesčio gatvės turi tik po vieną juostą.

Šiandien Vilniaus senamiestyje įsigaliojus kilpiniam eismui, gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti senamiesčio. Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, sprendimas įvesti kilpinio eismo reguliavimą priimtas siekiant sumažinti tranzitinį eismą, kuris senamiestyje sudaro 40 proc., o rytais – iki 70 procentų bendro automobilių srauto.

Kilpinio eismo schemą galite rasti čia.

Islandijos zona

Įvažiavimas į šią zoną numatytas iš Pamėnkalnio, Jogailos ir Pylimo gatvių sankryžos per Islandijos gatvę. Automobilių vairuotojams bus galima važiuoti Islandijos gatve, sukti kairiau į Vilniaus gatvę ir išvažiuoti Klaipėdos gatve į Pylimo gatvę. Taip pat šioje zonoje automobilių eismas bus leidžiamas Liejyklos ir Benediktinių gatvėmis.

Latako zona

Įvažiavimas į Latako zoną numatytas iš Rusų gatvės į Latako gatvę. Automobilių vairuotojai galės važiuoti Latako gatve, pasukti į Didžiąją gatvę ir važiuoti viena Vokiečių gatvės puse, o iš jos sukti dešiniau į Dominikonų gatvę bei išvažiuoti pro Universiteto gatvę. Automobilių eismas šioje zonoje taip pat nebus draudžiamas Švento Jono, Švarco ir nedidelėje dalyje Gaono gatvės.

Trakų zona

Įvažiavimas į Trakų zoną numatytas iš Basanavičiaus ir Pylimo gatvių sankryžos, per Trakų gatvę. Iš Trakų gatvės vairuotojai galės pasukti kairiau, važiuoti dalimi Vilniaus gatvės ir išvažiuoti iš zonos per Klaipėdos gatvę. Taip pat iš Trakų gatvės bus galima važiuoti dalimi Vokiečių gatvės ir išvažiuoti pasukus dešiniau į Rūdninkų gatvę, kuri nuves iki Pylimo gatvės. Taip pat Trakų zonoje Vilniaus senamiestyje bus galima važiuoti dalimi Pranciškonų, Kėdainių, Lydos gatvių, Žemaitijos ir Ligoninės gatvėmis.

Subačiaus zona

Įvažiavimas į šią Vilniaus senamiesčio zoną numatytas pro Subačiaus, M. Daukšos ir A. Strazdelio gatvių savotišką sankirtą. Automobiliai, patekę į šią zoną, galės važiuoti Subačiaus gatve tolyn iki Didžiosios gatvės, o čia pasukę į dešinę, pasiekti Rotušę. Nuo Rotušės važiuoti Rūdninkų gatve ir išvažiuoti iš zonos į Pylimo gatvę. Taip pat įvažiuoti į Subačiaus zoną galima bus ir Visų Šventųjų gatve. Šioje zonoje automobilių judėjimas leidžiamas ir Arklių gatve, taip pat ir Bokšto gatve iki išvažiavimo prie Užupio tilto. Detaliai išsinagrinėti, kuriomis gatvėmis bus leidžiama važiuoti, kaip keisis eismo kryptis, galite šiame interaktyviame žemėlapyje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos