aA
Lengvųjų automobilių remontas yra viena iš populiariausių paslaugų. Automobilius kasmet remontuoja turbūt kone kiekvienas tokios transporto priemonės savininkas. Deja, paprastai tai būna neplanuotos, nepageidaujamos, tačiau neišvengiamos, o dar ir gana nemenkos išlaidos. Bet gera žinia ta, kad nuo šiol dalį pinigų, sumokėtų už automobilio remontą, galima susigrąžinti. Tiesa, tam, kad išleisti pinigai vėl atsidurtų pas jus, teks įrodyti minėtų paslaugų įsigijimą, t. y. reikės turėti kvitą. Tad lankydamiesi autoservise nepamirškite jo pareikalauti.
Lengvata automobilių savininkams
Lengvata automobilių savininkams
© DELFI

Dalį pinigų, sumokėtų už automobilio remontą, galima susigrąžinti pasinaudojus mokesčių lengvatomis. Šiemet Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) papildė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatų sąrašą, kuriame nuo šiol yra ir lengvata už lengvojo automobilio remontą. Taip siekiama mažinti šešėlio apimtis šioje verslo srityje.

Ko gi reikia norint iš valstybės susigrąžinti dalį savo pinigų, sumokėtų už automobilio remontą, bei kokią sumą galima atgauti?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pinigus VMI sugrąžina ne už visas autoserviso paslaugas.

Sumokėtus mokesčius galima atgauti tik už lengvojo automobilio remonto paslaugas, o techninės automobilio priežiūros išlaidos į remonto paslaugas nėra įtraukiamos.

„VMI pinigus sugrąžins tik būtent už automobilio remonto paslaugas, t. y. kai kažkas sutaisoma tam, kad transporto priemonė galėtų atlikti savo funkciją, kad jos techninė būklė atitiktų transporto priemonės gamintojo nustatytą lygį. Tai gali būti mechaninis, elektros įrangos, elektroninių įpurškimo sistemų, kėbulo remontas, taip pat jo dažymas, automobilio dalių, sėdynių remontas, priekinių stiklų ir langų remontas, padangų ir kamerų remontas.

Ką turite padaryti, kad po automobilio remonto susigrąžintumėte mokesčius
© Shutterstock

Deja, bet ši mokesčių lengvata nebus taikoma toms jūsų išlaidoms, kurios buvo patirtos atliekant automobilio techninę priežiūrą, pvz.: už sezoninį padangų keitimą, filtrų, tepalų keitimą, antikorozinį apdorojimą, poliravimą ne automobilio remonto atveju ir pan.

Ir dar – pinigai grąžinami tik už išlaidas darbams ir paslaugoms. Ši GPM lengvata netaikoma sumoms, sumokėtoms už remontui reikalingas medžiagas, priemones ar detales. Todėl labai svarbu, kad autoserviso paslaugas teikiantys verslininkai jums išduotų tikslius mokėjimo dokumentus.

Kasos čekiai, kur nurodyta tik sumokėta suma, VMI netiks.

Autoservise „Vikrema“ šia lengvata norintiems pasinaudoti klientams mes visada galime išduoti visus reikiamus mokėjimo dokumentus, tiksliai žinome, ko reikia VMI, todėl galite būti tikri, kad jei automobilį remontavotės pas mus, šia mokesčių lengvata pasinaudosite be problemų“, – patikina autoserviso „Vikrema“ vadovas Ričardas Ragauskas.

Kiek grąžins?

Maksimali suma, kuri pasinaudojant GPM lengvata lengvojo automobilio remontui gali būti atgauta, yra 400 eurų per metus vienam asmeniui. Svarbu pažymėti, kad šia GPM lengvata gali pasinaudoti keli šeimos nariai ir kiekvienas atgauti po maksimalią sumą.

Maksimali automobilio remonto paslaugų išlaidų suma, kuri galės būti atimama iš metinių pajamų, yra 2 000 eurų.

Norint susigrąžinti pinigus už lengvojo automobilio remontą, reikės deklaruoti savo pajamas VMI. Susigrąžintina suma priklausys ne tik nuo patirtų išlaidų dydžio, bet ir nuo sumokėto pajamų mokesčio sumos dydžio ir pajamų mokesčio tarifo.

„Pirmą kartą pasinaudoti GPM lengvata už lengvojo automobilio remontą ir susigrąžinti dalį sumokėto GPM gyventojai galės 2020 m., pateikę metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2019 metus. Tačiau tam, kad pinigai būtų atgauti, prie deklaracijos būtinai reikės pridėti PVM sąskaitas-faktūras arba sąskaitas-faktūras ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitus su žymomis, kad yra sumokėta, bei kitus mokėjimo dokumentus“, – pabrėžia R. Ragauskas.

Ką turite padaryti, kad po automobilio remonto susigrąžintumėte mokesčius
© Shutterstock

Reikalauk dokumento!

Suprantama, norint sutaupyti ir atgauti dalį savo pinigų už automobilio remontą, šių paslaugų reikia kreiptis tik į oficialiai dirbančius autoservisus, kurie yra registruoti mokesčių mokėtojai ir sąžiningai moka visus mokesčius, nes tik tokia įmonė galės pateikti visus reikiamus VMI automobilio remonto paslaugų išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

Tiesa, automobilių remonto paslaugas teikiančio autoserviso „Vikrema“ darbuotojai pastebi, kad kol kas dar nedaug besitaisančiųjų automobilius žino apie galimybę susigrąžinti pinigus per GPM lengvatą. Autoserviso specialistai, išduodantys dokumentus, kuriuose nurodyta, kiek ir už kokius automobilio remonto darbus sumokėta, kiekvienam savo klientui primena, kad šiuos dokumentus reikėtų saugoti, kad galima būtų deklaruoti išleistas sumas. Šiame autoservise reikiami dokumentai išrašomi kiekvienam besitaisančiam automobilį, tad jei atsiranda tokių, kurie šiuos dokumentus pamiršta atsiimti, gali į autoservisą jų sugrįžti net ir po kelių mėnesių.

Ir lengvata, ir kokybė

Savo automobilio remontą patikėti visus mokesčius sąžiningai mokančiai įmonei visada verta. Taip ne tik galima pasinaudoti mokesčių lengvatomis, bet ir gauti kokybiškesnę paslaugą bei jos garantiją.

Daugiau nei 20 metų sėk­mingai dirbantis autoservisas „Vikrema“ teikia kone visų lengvųjų, taip pat mikroautobusų ir krovininių automobilių, kurių leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t transporto priemonių remonto paslaugas, turi šiuolaikinę automobilių remonto ir diagnostikos įrangą.

„Tikrai ne kiekviename autoservise rasite automobilio kėbulo remonto cechą, o štai „Vikremos“ kėbulų remonto ceche įdiegta ir visa reikalinga įranga, ir dirba profesionalūs darbuotojai.

Be to, mūsų autoservisas išsiskiria ir tuo, kad dirba be išeiginių dienų. Pirmadieniais–šeštadieniais atsidarome 8 val. ir dirbame net iki 20.30 val., o sekmadieniais – iki 16 val.“, – sako R. Ragauskas.

www.rinkosaikste.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
2.5714

Naujasis transporto pasaulis: Lietuvos laukia neišvengiami pokyčiai (15)

Europos Komisija (EK) užsimojo iš peties kovoti su klimato kaitą skatinančiais faktoriais....

Lietuvoje – išankstinė naujos kartos elektromobilių „BMW iX“ ir „i4“ premjera (5)

Visam pasauliui laukiant debiutuosiančių naujųjų BMW elektromobilių –visureigio „ BMW iX “...

Tyrimas: lietuviai – didžiausi elektromobilių entuziastai Baltijos šalyse (7)

Lietuviai iš visų Baltijos šalių gyventojų yra labiausiai pasiryžę persėsti į...

Lietuva siekia, kad kas penktas automobilis šalyje būtų varomas elektra (29)

Lietuva sieks, kad iki 2030 m. ne mažiau kaip penktadalį viso šalies automobilių parko sudarytų...

Anglies pėdsako mažinimas įgavo pagreitį: į klientų parkus išriedės pirmieji elektriniai „Nikola“ sunkvežimiai (2)

Praėjusią savaitę Vokietijos mieste Ulme atidaryta bendros „ Nikola Motors “ ir „Iveco“...

Top naujienos

Iš gėdos neturėjo kur slėpti akių: pareigūnai kaliniui atsiuntė laišką apie „kūno ertmių naudojimą pagal paskirtį“ (128)

Techninė klaida ar noras pasityčioti? Toks klausimas iškilo, kai dėl seksualinės prievartos,...

Dailius Dargis | D+

Karpavičiaus valdomos imperijos vyrai atskleidė neskaidrius verslo sandorius ir kyšius: pateikė slaptus garso įrašus I dalis

Paskutiniu metu žiniasklaidoje plačiai aptariamos prieš dvejus metus kapuose atgulusio Lietuvos...

Mokslininkai mano priartėję prie COVID-19 kilmės nustatymo: yra akivaizdi rizika ateičiai (285)

Paaiškėjo, kad šikšnosparniai, gyvenantys klinčių urvuose šiauriniame Laose, platina...

Orai primins bobų vasarą: džiaukimės saule – rudenį ji neužsibūna (2)

Šiandien Lietuvos orus lems anticiklono pietinė dalis. Nors sinoptinė situacija nėra tipiška,...

Europoje dujų ir elektros kainoms mušant rekordus, kritikos strėlės ES Žaliojo kurso planams: pokyčiai neaplenks ir Lietuvos (106)

Ambicingi Europos Komisijos planai pažaboti klimato kaitą susidūrė su skaudžia realybe. Vos...

Apklausa: Vokietijos rinkimuose – konservatorių ir socialdemokratų lygiosios nuolat atnaujinama (154)

Sekmadienį vokiečiai renka naują parlamentą – kova dėl to, kas pakeis ilgai dirbusią kanclerę...

Sinkevičius įvertino valstiečių su Karbauskiu ateitį: bus labai sudėtinga (91)

„Delfi TV“ laidoje „Dienos interviu“ Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius...

Į pasaulio salės futbolo čempionato pusfinalį iškopė Argentinos ir Brazilijos rinktinės (7)

Lietuvoje vykstančiame pasaulio salės futbolo čempionate paaiškėjo pirmosios pusfinalių...

Gausi Žvagulių šeima įsiamžino šiltoje fotosesijoje: užfiksuotas stiprus Žilvino ir anūkų ryšys (59)

Dainininkas ir scenos vilkas Žilvinas Žvagulis neatsidžiaugia senelio pareigomis. Jo tvirtas...

Jei Rusija suktų eskalacijos keliu: už uždarų durų NATO rengia planą, kuris dramatiškai pakeistų situaciją (488)

Chaotiškas pasitraukimas iš Afganistano, vėliau, dūris prancūzams į nugarą užkulisinėse...