aA
Lengvųjų automobilių remontas yra viena iš populiariausių paslaugų. Automobilius kasmet remontuoja turbūt kone kiekvienas tokios transporto priemonės savininkas. Deja, paprastai tai būna neplanuotos, nepageidaujamos, tačiau neišvengiamos, o dar ir gana nemenkos išlaidos. Bet gera žinia ta, kad nuo šiol dalį pinigų, sumokėtų už automobilio remontą, galima susigrąžinti. Tiesa, tam, kad išleisti pinigai vėl atsidurtų pas jus, teks įrodyti minėtų paslaugų įsigijimą, t. y. reikės turėti kvitą. Tad lankydamiesi autoservise nepamirškite jo pareikalauti.
Lengvata automobilių savininkams
Lengvata automobilių savininkams
© DELFI

Dalį pinigų, sumokėtų už automobilio remontą, galima susigrąžinti pasinaudojus mokesčių lengvatomis. Šiemet Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) papildė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatų sąrašą, kuriame nuo šiol yra ir lengvata už lengvojo automobilio remontą. Taip siekiama mažinti šešėlio apimtis šioje verslo srityje.

Ko gi reikia norint iš valstybės susigrąžinti dalį savo pinigų, sumokėtų už automobilio remontą, bei kokią sumą galima atgauti?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pinigus VMI sugrąžina ne už visas autoserviso paslaugas.

Sumokėtus mokesčius galima atgauti tik už lengvojo automobilio remonto paslaugas, o techninės automobilio priežiūros išlaidos į remonto paslaugas nėra įtraukiamos.

„VMI pinigus sugrąžins tik būtent už automobilio remonto paslaugas, t. y. kai kažkas sutaisoma tam, kad transporto priemonė galėtų atlikti savo funkciją, kad jos techninė būklė atitiktų transporto priemonės gamintojo nustatytą lygį. Tai gali būti mechaninis, elektros įrangos, elektroninių įpurškimo sistemų, kėbulo remontas, taip pat jo dažymas, automobilio dalių, sėdynių remontas, priekinių stiklų ir langų remontas, padangų ir kamerų remontas.

Ką turite padaryti, kad po automobilio remonto susigrąžintumėte mokesčius
© Shutterstock

Deja, bet ši mokesčių lengvata nebus taikoma toms jūsų išlaidoms, kurios buvo patirtos atliekant automobilio techninę priežiūrą, pvz.: už sezoninį padangų keitimą, filtrų, tepalų keitimą, antikorozinį apdorojimą, poliravimą ne automobilio remonto atveju ir pan.

Ir dar – pinigai grąžinami tik už išlaidas darbams ir paslaugoms. Ši GPM lengvata netaikoma sumoms, sumokėtoms už remontui reikalingas medžiagas, priemones ar detales. Todėl labai svarbu, kad autoserviso paslaugas teikiantys verslininkai jums išduotų tikslius mokėjimo dokumentus.

Kasos čekiai, kur nurodyta tik sumokėta suma, VMI netiks.

Autoservise „Vikrema“ šia lengvata norintiems pasinaudoti klientams mes visada galime išduoti visus reikiamus mokėjimo dokumentus, tiksliai žinome, ko reikia VMI, todėl galite būti tikri, kad jei automobilį remontavotės pas mus, šia mokesčių lengvata pasinaudosite be problemų“, – patikina autoserviso „Vikrema“ vadovas Ričardas Ragauskas.

Kiek grąžins?

Maksimali suma, kuri pasinaudojant GPM lengvata lengvojo automobilio remontui gali būti atgauta, yra 400 eurų per metus vienam asmeniui. Svarbu pažymėti, kad šia GPM lengvata gali pasinaudoti keli šeimos nariai ir kiekvienas atgauti po maksimalią sumą.

Maksimali automobilio remonto paslaugų išlaidų suma, kuri galės būti atimama iš metinių pajamų, yra 2 000 eurų.

Norint susigrąžinti pinigus už lengvojo automobilio remontą, reikės deklaruoti savo pajamas VMI. Susigrąžintina suma priklausys ne tik nuo patirtų išlaidų dydžio, bet ir nuo sumokėto pajamų mokesčio sumos dydžio ir pajamų mokesčio tarifo.

„Pirmą kartą pasinaudoti GPM lengvata už lengvojo automobilio remontą ir susigrąžinti dalį sumokėto GPM gyventojai galės 2020 m., pateikę metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2019 metus. Tačiau tam, kad pinigai būtų atgauti, prie deklaracijos būtinai reikės pridėti PVM sąskaitas-faktūras arba sąskaitas-faktūras ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitus su žymomis, kad yra sumokėta, bei kitus mokėjimo dokumentus“, – pabrėžia R. Ragauskas.

Ką turite padaryti, kad po automobilio remonto susigrąžintumėte mokesčius
© Shutterstock

Reikalauk dokumento!

Suprantama, norint sutaupyti ir atgauti dalį savo pinigų už automobilio remontą, šių paslaugų reikia kreiptis tik į oficialiai dirbančius autoservisus, kurie yra registruoti mokesčių mokėtojai ir sąžiningai moka visus mokesčius, nes tik tokia įmonė galės pateikti visus reikiamus VMI automobilio remonto paslaugų išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

Tiesa, automobilių remonto paslaugas teikiančio autoserviso „Vikrema“ darbuotojai pastebi, kad kol kas dar nedaug besitaisančiųjų automobilius žino apie galimybę susigrąžinti pinigus per GPM lengvatą. Autoserviso specialistai, išduodantys dokumentus, kuriuose nurodyta, kiek ir už kokius automobilio remonto darbus sumokėta, kiekvienam savo klientui primena, kad šiuos dokumentus reikėtų saugoti, kad galima būtų deklaruoti išleistas sumas. Šiame autoservise reikiami dokumentai išrašomi kiekvienam besitaisančiam automobilį, tad jei atsiranda tokių, kurie šiuos dokumentus pamiršta atsiimti, gali į autoservisą jų sugrįžti net ir po kelių mėnesių.

Ir lengvata, ir kokybė

Savo automobilio remontą patikėti visus mokesčius sąžiningai mokančiai įmonei visada verta. Taip ne tik galima pasinaudoti mokesčių lengvatomis, bet ir gauti kokybiškesnę paslaugą bei jos garantiją.

Daugiau nei 20 metų sėk­mingai dirbantis autoservisas „Vikrema“ teikia kone visų lengvųjų, taip pat mikroautobusų ir krovininių automobilių, kurių leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t transporto priemonių remonto paslaugas, turi šiuolaikinę automobilių remonto ir diagnostikos įrangą.

„Tikrai ne kiekviename autoservise rasite automobilio kėbulo remonto cechą, o štai „Vikremos“ kėbulų remonto ceche įdiegta ir visa reikalinga įranga, ir dirba profesionalūs darbuotojai.

Be to, mūsų autoservisas išsiskiria ir tuo, kad dirba be išeiginių dienų. Pirmadieniais–šeštadieniais atsidarome 8 val. ir dirbame net iki 20.30 val., o sekmadieniais – iki 16 val.“, – sako R. Ragauskas.

www.rinkosaikste.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
2.5714

„Audi“ pristato naujus „S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“: siūlo daugiau galios ir greičio

Prieš daugiau kaip dvidešimt metų „ Audi “ su pirmuoju S3 modeliu pristatė naują kompaktinių...

Vairuotojas piktinasi: užsieniečiai Lietuvoje taisyklių gali nepaisyti – baudos keliauja lietuviams (44)

Pranešimas apie baudą už greičio viršijimą ar kitą Kelių eismo taisyklių pažeidimą,...

„Lexus“ pristato atnaujintą LC 500 kupė ir naują „LC 500 Convertible“ (3)

2020 m. bus išskirtiniai „ Lexus “ – šiemet pasaulį išvys dvi svarbios inovacijos. Pirmoji...

Draudikai įspėja: nekaltas automobilių pardavėjų poelgis gali baigtis baudomis (13)

Nuo liepos pirmosios Lietuvoje lengvųjų automobilių pirkėjai turi sumokėti ir vadinamąjį...

Nustebino emigranto prabangus „Audi“ su valstybiniu numeriu „Pa**bat“: kodėl tokių reikia? (375)

Tuo, kad Lietuvoje registruoti automobiliai nevažinėtų su valstybinio numerio ženklais, ant kurių...

Top naujienos

Protestuotojai Baltarusijoje buvo išblaškyti į mažas grupes: apsieita be didesnių susirėmimų, tačiau ne be areštų ES grasina sankcijomis (948)

Po sekmadienį Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, šalis išgyvena krizę. Tiek sekmadienį...

Vienkiemyje gyvenanti natūralaus rauginimo specialistė Ieva paaiškino, kurias daržoves verta rauginti, o kurias konservuoti (91)

Vasaros pabaiga – uogų ir daržovių metas. Prie puodų besisukiojančios šeimininkės suka...

Orai: vienur gaiviau, kitur išsilaikys tvanki kaitra (4)

Šiandien vis dar būsim aukšto atmosferos slėgio įtakoje. Vyraus kiek didesnis debesuotumas,...

Varžybose Suomijoje Gudžius nusileido švedui: diskas skriejo ir per 70 metrų ribą (6)

Antradienį Turku mieste Suomijoje vyko „Paavo Nurmi Games“ lengvosios atletikos varžybos. Disko...

JAV prezidento posto siekiantis Bidenas kampanijos partnere pasirinko senatorę Kamalą Harris (17)

JAV prezidento posto siekiantis demokratas Joe Bidenas savo rinkimų kampanijos partnere...

Profesorius Laiškonis: dabartinė situacija kelia didžiulį nerimą, valdžios sprendimai kelia pavojų (279)

Savaitgalį Palanga dūzgė kaip tikras bičių avilys – buvo skaičiuojama, kad pliažuose nuo...

ES: Baltarusijos rinkimai nebuvo laisvi, šaliai gresia sankcijos (193)

Europos Sąjunga antradienį pareiškė, kad savaitgalį vykę Baltarusijos prezidento rinkimai...

Vidas Rachlevičius. Rinkimai: nebijokit, gerai nebus (237)

Žemiau plintuso ... Galvojom, kad jau dugnas, bet iš apačios kažkas pabeldė... Tai nuolatiniai...

Įtampa dėl Kučinsko likimo: kreditoriai nori jo išdavimo Rusijai, šeima ir prokurorai – Lietuvai (107)

Vienas Slovėnijoje sulaikyto „ Arvi “ įmonių grupės įkūrėjo Vidmanto Kučinsko kreditorių...

|Maža didelių žinių kaina