Trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF), VšĮ „Pasaulio ralio čempionato organizatorius Lietuvoje“ bei varžybose dalyvavę sportininkai įvertino įvykusį renginį, pasiektus tikslus bei buvo įteiktos padėkos Lietuvos garbę Pasaulio ralio čempionato (WRC) etape gynusiems lenktynininkams.
WRC etapas Lietuvoje
© DELFI (E.Kniežausko nuotr.)

Ralis iš Lietuvos nesitrauks

LASF prezidentas Gintaras Furmanavičius pripažino, kad organizuojant ralį buvo padaryta klaidų, kurios bus ištaisytos ateinančiais metais, o automobilių sporto gerbėjai tikrai galės mėgautis WRC etapu Lietuvoje dar du metus.

„Tris metus kartu su Tarptautine automobilių federacija (FIA) ir Lenkijos automobilių ir motociklų federacija (PZM) siekėme, kad etapas vyktų Lietuvoje ir Lenkijoje. Tikėjomės, jog lenktynininkai Lietuvoje galės įveikti visus keturis numatytus greičio ruožus, kuriuos rengdami po du kartus organizatoriai pirmiausia galvojo apie žiūrovų patogumą. Tačiau labai gaila, kad teko juos atšaukti dėl lenktynininkų ir jų automobilių saugumo. Turime ir kuo pasidžiaugti, nes FIA, pagrindinis WRC organizatorius, nepateikė jokių pastabų ar nusiskundimų dėl teisėjų darbo ir serviso zonos, o automobilių sporto žvaigždės mūsų trasas apibūdino kaip labai greitas, sudėtingas ir įdomias važiuoti. Žiūrovai galėjo savo akimis išvysti, kaip trasa skrieja ypač galingi automobiliai, apsilankyti serviso zonoje“, - pasakojo G. Furmanavičius.

„Žinoma, LASF mato padarytas klaidas ir prisiima atsakomybę už jas. Teko bendrauti su PZM prezidentu A. Witkowskiu, kuriam FIA prezidentas Jean Todt renginio metu patikino, kad etapas per dvi valstybes vyks dar dvejus metus. Gali keistis tik renginio data. Kiek man yra žinoma, svarstomos kelios datos – birželio arba rugsėjo pabaiga bei spalio pradžia. Neabejoju, kad klaidas ištaisysime ir ateinančiais metais Lietuvos žmonės grožėsis visais greičio ruožais ir jais važiuojančiais geriausiais pasaulio lenktynininkais“, - sakė LASF prezidentas.

Pasaulio ralio čempionato etapo „Lotos 71st Rally Poland“ Lietuvoje ir Lenkijoje organizatorius Algis Poteliūnas spaudos konferencijoje apgailestavo, jog dėl gamtos sąlygų teko sutrumpinti renginį.

„Žinoma, apmaudu, jog geriausi pasaulio ralio lenktynininkai Lietuvoje galėjo įveikti tik du greičio ruožus iš keturių planuotų. Mes FIA siūlėme 6 trasas, iš kurių jie išsirinko Kapčiamiesčio ir Margionių greičio ruožus. Jie norėjo juos važiuoti po du kartus, nors įspėjome, kad danga gali atlaikyti tik vieną važiavimą. Deja, FIA priima sprendimus dėl greičio ruožų, todėl jų pakeisti neturėjome galimybės. Taip pat dangoms pakenkė ir prieš ralį žemę ilgai merkęs lietus. Lenktynininkams pravažiavus pirmąjį kartą, kelio danga tapo nebetinkama tolimesniam važiavimui, joje atsirado provėžos. Situacijos, kai dėl sugadintos kelio dangos tenka sutrumpinti ar atšaukti greičio ruožus, pasaulio ralio čempionate nėra retenybė. Šie metai mums parodė mūsų klaidas, kurias tikrai ištaisysime kitais metais“, - žadėjo A. Poteliūnas.

Ralio organizatorius A. Poteliūnas išreiškė padėką visiems, prisidėjusiems prie Pasaulio ralio čempionato etapo Lietuvoje organizavimo.

„Visgi etapas įvyko, LASF gavo padėką iš PZM už sėkmingą čempionato organizavimą. Ralio nebūtų pavykę surengti be pagalbininkų. Noriu labai padėkoti visiems savo darbais prisidėjusiems savanoriams. Tai - trasose stovėję teisėjai, Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas, policijos ir medicinos darbuotojai, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Šie žmonės padėjo užtikrinti saugumą renginio metu, įrengti žiūrovų zonas, jiems suteikti visą informaciją. Taip pat dėkoju visiems renginio rėmėjams. Tikiuosi, kad ateinančiais metais bus dar daugiau norinčių prisidėti prie organizavimo, lauksime ir didesnės valstybės paramos“, - sakė ralio etapo Lietuvoje vadovas.

Saugumas Lietuvoje buvo užtikrintas

36 pozicijoje WRC etape finišavęs Vytautas Švedas atviravo, kad sudalyvauti tokio rango varžybose yra kiekvieno lenktynininko svajonė.

„Buvo smagu sudalyvauti tokio rango varžybose. Čia išsipildė dviguba svajonė, nes Pasaulio ralio čempionato etapas vyko Lietuvoje. Žvelgiant iš sportinės pusės, man lenktynės nebuvo labai geros. Dalyvaujame ne visame WRC čempionate, todėl Lietuvoje startavome kartu su paskutiniais lenktynininkais, Margionyse teko važiuoti kitų automobilių jau pažeista kelio danga. Norėjosi parodyti saviems fanams, kad lietuviai taip pat yra greiti. Deja, mano automobilis neatlaikė. Visgi, išlaužtą ratą sutaisėme Druskininkuose ir tęsėme varžybas. Tačiau automobilį jau reikėjo saugoti. Šis ralio maratonas padidino pasitikėjimą savimi ir parodė, kad mūsų automobilis gali važiuoti be amortizatorių ir daugelio kitų detalių“, - sakė V. Švedas.

„Kalbant apie organizacinę dalį, tai keistinų dalykų tikrai mačiau nemažai. Visgi, saugumas buvo užtikrintas tikrai neblogai, o serviso zona buvo atraktyvi. Esu jų matęs labai daug, tačiau ši nustebino maloniai, čia žiūrovai viską galėjo stebėti iš labai arti.

Nefinišavusio Jono Pipiro šturmanas Ramūnas Babachinas pasakojo, kad jų automobilis savo maratoną link finišo baigė Lenkijos trasose.

„WRC čempionate startavome automobilių rikiuotės pabaigoje. Taip yra todėl, kad kaip ir kiti lietuviški ekipažai, mes nedalyvaujame visame čempionate. Taigi, važiuojant rikiuotės pabaigoje, mums teko visi lietuviškų kelių „malonumai“. Mūsų automobilis lietuviškus ruožus atlaikė neblogai, o „nusibaigė“ Lenkijos trasose. Nereikia galvoti, kad Lenkijos trasos idealios. Gruntas ten nėra minkštas, kas kėlė problemų Lietuvoje, tačiau Lenkijos trasose daug duobių, kurios smarkiai išmeta automobilį į orą. Mes pataikėme į duobę ir išlėkėme iš trasos toje pačioje vietoje kaip ir Elfyn Evans. Kaip tik viena iš tokių duobių tapo lemiama, kur sulaužėme radiatorių ir negalėjome tęsti varžybų. Taip pat galiu pasakyti, kad Lietuvoje mes nematėme į trasas lendančių žiūrovų ir nesutikome kelyje iš priekio atvažiuojančių keturračių, kas nutiko Lenkijoje“, - pasakojo R. Babachinas.

Spaudos konferencijos metu LASF prezidentas G. Furmanavičius taip pat padėkojo Pasaulio ralio etape dalyvavusiems sportininkams ir įteikė simbolinius apdovanojimus.

Apie VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“

VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ rengia Tarptautinės automobilių asociacijos (FIA) Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapą Lietuvoje ir Lenkijoje. WRC organizuojamas nuo 1973 metų, o varžybos vyksta 15-oje pasaulio šalių. Šis čempionatas yra laikomas vienu sudėtingiausių ir populiariausių pasaulyje. Lietuvoje WRC etapas rengiamas pirmą kartą ir vyks bent trejus metus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lenkijoje „drifto“ čempionato etape svilo padangos, į šipulius žiro koviniai automobiliai

Torunėje , Lenkijoje, įvyko ketvirtasis Europos šonaslydžio čempionato etapas. Į...

Nesėkmingos „Energizer Racing“ lenktynės, arba kaip lūžęs varžtas sugadino sezono rezultatą

Savaitgalį Rygos „Bikernieki“ trasoje vyko viena didžiausių automobilių sporto renginių...

Rygos trasoje laukia vasaros lenktynių festivalis

Savaitgalį Rygos „Bikernieki“ trasoje rinksis patys greičiausi dalyviai ne tik iš Baltijos...

Elektrėnų ralyje naujas formatas, o dėl greičiausio vardo susikaus lietuviai ir lenkai (1)

Rugsėjo 7-8 dienomis Elektrėnų mieste ir apylinkėse vyks ketvirtasis Lietuvos ralio čempionato...

Po šonaslydžio fiestos „Nemuno žiede“ vėžiu sergantiems mažyliams teks apvali suma

Padangas dėl kilnaus tikslo svilinę šonaslydininkai pasiekė savo – pavyko surinkti nemenką...

Top naujienos

Juščenka: taika pasiekiama tik dviem keliais – pergale arba pralaimėjimu (145)

Tuoj bus penkeri metai, kai tūkstančiai žmonių Maidane, Ukrainoje, nuvertė tuometinį šalies...

Po savanorio A. Sakalausko žūties Lietuvos spec. tarnybos padarė tai, kas atrodė neįsivaizduojama (314)

1991 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje gindamas šalies parlamentą nuo okupantų kulkos žuvo karys...

Savaitės orai: vasara trauktis atsisako

Po gaivaus trečiadienio į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesni orai. Ketvirtadienį termometrai...

Telefonu sutiko išbandyti maisto papildus — netrukus liko skolinga (94)

Bandydami parduoti savo gaminius prekybininkai griebiasi įvairiausių triukų, vienas iš jų —...

Rugsėjis atnešė nemalonių naujienų: tėveliai supažindinti su nauju kainoraščiu (229)

Artėjantis rugsėjis patuštins ne tik tų tėvelių, kurių atžalos jau eina į mokyklą, kišenes....

Ryšių su Rusija turėjusį Trumpo rinkiminės kampanijos vadovą teismas pripažino kaltu (11)

Buvęs Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu 8-iuose iš 18...

VRK planuoja skelbti mažiau duomenų apie rinkimuose dalyvavusius kandidatus (9)

Vyriausiosios rinkimų komisijos planuose – užverti savo duomenų bazes apie kandidatus. Svarstoma...

Ameriką sukrėtė kraupi šeimos drama (29)

33 metų Kolorado gyventojui Chrisui Wattsui pateikti kaltinimai nužudžius besilaukiančią žmoną...

Broliai atsisveikina su Panevėžiu: įsimylėjome šį miestą (7)

Broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai netrukus turėtų papildyti „Prienų“ komandą, o...

Neįgaliųjų čempionate lietuvės triumfas džiugina medalių kraitį auksu papildžiusią Airiją (12)

Europos lengvosios atletikos neįgaliųjų čempionate švieslentė fiksavo lietuvės pergalę 1500 m...