Prieš pirmąjį greičio ruožą, šalia Badachoso miesto, buvo surengtas 6 kilometrų distancijos prologas, kuriame sportininkai varžėsi dėl galimybės pasirinkti kuo geresnę starto poziciją pirmajam įskaitiniui etapui. Čia Benedikto Vanago ir Kuldaro Sikko ekipažas, važiavę su „Toyota GR DKR Hilux T1+“, užfiksavo ketvirtą greičiausią laiką. „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ tandemas nusprendė pradėti lenktynes iš 7-osios startinės vietos.

Vėlyvą penktadienio popietę startavo ir pirmasis greičio ruožas, kuris driekėsi dviejų valstybių teritorijoje. 89 kilometrų distancija prasidėjo Portugalijoje, šalia Elvaso miesto, o baigėsi jau Ispanijoje. B. Vanagas kartu su K. Sikku parodė 5-tą rezultatą absoliučioje įskaitoje, nuo lyderio atsilikdami 2 minutes ir 5 sekundes. Tai lėmė ir 2-ą poziciją automobilių įskaitoje.

Komandos pilotas džiaugėsi, teigdamas, kad tai buvo vienas iš smagesnių įveiktų greičio ruožų per daugiau nei 25 metus trunkančią sportinę karjerą. Pasak Dakaro legendos, pirmoje etapo pusėje viskas klostėsi pagal planą, tačiau kortas kiek sujaukė beveik 30 kilometrų ilgio atkarpa klaidžiame kariniame poligone. Būtent čia 201-uoju startiniu numeriu pažymėtas ekipažas padarė kelias navigavimo klaidas, o likus 2-3 kilometrams iki finišo linijos, stipriai pažeidė vieną iš ratų. Nepaisant to, komandai, ant trijų ratų, pavyko pasiekti pirmosios dienos finišą su sąlyginai nedideliais laiko ir „Black Hawk VIII“ bolido nuostoliais.

Pirmąjį greičio ruožą greičiausiai įveikė Portugalijos atstovai: T3 kategorijos motobagius vairavę João Diasas, daugkartinis Portugalijos ralio čempionas Armindo Araujo bei Alexandras Pinto. Iškart už savo tautiečių finišavo Francisco Barretto, pilotavęs T1+ kategorijos „Toyota Hilux“ automobilį.

Antroji „Baja TT Dehesa Extremadura“ lenktynių diena prasidės visai netrukus. B. Vanago ir K. Sikko ekipažas 169 kilometrų ilgio etape turėtų startuoti apie 9:30 (Lietuvos laiku). Kiek vėliau varžybų dalyviai pajudės link techninio aptarnavimo zonos, kurioje turės 45 minutes laiko paruošti techniką antrajai dienos daliai. Galiausiai, pirmąjį FIA Europos bajų taurės etapą Ispanijoje vainikuos 101 kilometro distancijos greičio ruožas.