Sportiško „TopGear“ automobilio kriterijų atitinkantis automobilis turi suteikti krūvą gerų emocijų, priversti smarkiau plakti širdį ir ant veido priklijuoti nenutrinamą šypseną.

Būtent dėl to tarp spalio 5 d. į Panevėžio darbo rinkos mokymo centro autodromą atvykusių keturių sportiškiausių šių metų „TopGear Apdovanojimų“ dalyvių buvo ir vos 0,9 litro variklį turintis „Renault Twingo“. Neskubėkite juoktis – šis mažylis rankovėje laiko paslėpęs keletą staigmenų. Visų pirma, prie trijų cilindrų motoriuko prikabintas galią iki 90 AG padidinantis turbokompresorius, tad šiam nė tonos nesveriančiam mažyliui žvitrumo netrūksta. Tačiau smagiausia tai, jog „Twingo“ variklis sumontuotas gale ir varo galinius ratus – taip automobilis tampa kur kas žaismingiau valdomas.

Kiti trys Panevėžio mokymo centro trasoje apsilankę pretendentai į sportiškiausiojo titulą yra kur kas įprastesni akiai. Pirmasis jų – BMW X4. Visų ratų pavara ir turbininis 306 AG variklis šiam beveik dvi tonas sveriančiam begemotui iki 100 km/val. leidžia įsibėgėti per 5,5 sekundės – tai greičiau nei sugeba daugelis karštųjų hečbekų.

Renault Megane RS 275 Trophy“ yra tikra adrenalino gamybos mašina. Savo kailyje nenustygstantis 2,0 litrų variklis kiekvieną akimirką provokuoja smarkiau spustelti greičio pedalą. Važiuodamas juo, supranti, kad Niurburgo trasos rekordą jis pasiekė ne be reikalo.

BMW M4 kabrioletas tiesiogine prasme kalba pats už save. Numynus akceleratorių, atsiveria tikri pragaro vartai ir duslintuvas prapliūpsta griausminga tirada. Išjungus traukos kontrolės sistemą, galiniai ratai prasisuka kiekvieną sykį smarkiau spustelėjus greičio pedalą, o sulankstomas stogas leidžia mėgautis 431 AG variklio sukuriamo skambesio simfonija.

Sportiškuosius modelius slidžioje Panevėžio trasoje išbandė ir kartu su „TopGear“ karavanu keliaujantys lenktynininkai – latvis Europos ralio kroso čempionas Reinis Nitišs ir lietuvis Linas Puzonas. Slidžioje, vandeniu nuolatos laistomoje trasoje jie kartu su kitais „TopGear Apdovanojimų 2015“ komisijos nariais sprendė, kuris iš keturių pretendentų vertas nugalėtojo titulo.

Po bandymų L. Puzonas papasakojo savo įspūdžius. „Twingo“ yra linksmas, mažas spuogas. Jis pilnas teigiamų emocijų ir puikiai tinka kasdienai, be to, turi ugningą sielą. BMW X4 yra nepaprastai greitas ir neabejotinai sportiškiausias tarp visų nedidelių visureigių. M4 kabrioletas – idealiausiai azartiškam savaitgaliui bei linksmam palakstymui tinkamas automobilis, o „Megane RS“ turbūt labiausiai įkūnija sportiško automobilio dvasią. Jam tereikia uždėti trasai skirtas padangas ir galima važiuoti į lenktynes“, – tvirtino Linas.

Sportiškiausias automobilis ir visų kitų „TopGear Apdovanojimų 2015“ nominacijų nugalėtojai bei geriausias „TopGear“ žurnalo Baltijos šalių automobilis bus paskelbtas spalio 9 d., dalyviams finišavus Estijos sostinėje Taline.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos