aA
Sekmadienį Druskininkuose baigėsi vienas svarbiausių konkurso „Metų automobilis 2016“ etapų – visų 38 naujausių automobilių bandymai.
"Metų automobilis 2016": stovykla Druskininkuose
"Metų automobilis 2016": stovykla Druskininkuose
© E.Babelio nuotr.

„Kiekvienas vertinimo komisijos narys su visais konkurso dalyviais nuvažiavo mažiausia po 100 kilometrų, o per bandymus visų keturračių bendra rida perkopė 40 tūkstančių kilometrų“, - apibendrindamas bandytojų darbus kalbėjo renginį organizuojančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas, šio projekto kuratorius Valdas Valiukevičius.

10 teisėjų komanda ne tik zujo Dzūkijos keliais, bet ir rado laiko su automobilių naujienomis supažindinti Dzūkijos sostinės gyventojus bei naujus keturračius, išrikiuotus prie renginio baze tapusio „Europa Royal Druskininkai“ viešbučio, apspitusius kurorto svečius.

Tačiau bene labiausiai ji pradžiugino Alytaus vaikų globos namų auklėtinius, ne tik pavėžinusi naujais automobiliais, bet ir sudariusi galimybes susigrumti kartingo trasose, o varžybų nugalėtojui įteikusi ir kelialapį į signataro Egidijaus Bičkausko organizuojamą vaikų iš globos namų kartingo turnyro, skirto tarptautinei vaikų gynimo dienai, finalą.

Renginiui daug dėmesio skyrė žiniasklaida, o ypač – vietinė.

„Metų automobilio konkursas, kasmet rengiantis savo bandymų stovyklą Druskininkuose, man yra tokia pat sezoninė šventė kaip Velykos, Poetinis Druskininkų ruduo, Kurorto šventė, Tarmių atlaidai tėvo sodyboje arba kieno nors iš šeimos narių gimtadienis. Ji vyksta pačiu niūriausiu metų laiku, per tas pilkai rudų atspalvių lapkričio pabaigos darganas, kai ryškūs nauji automobiliai, išmarginti konkurso rėmėjų atributika, gerokai pagyvina apsnūdusio kurorto kraštovaizdį.

Yra ir kita, gerokai asmeniškesnė priežastis – konkurso rengėjai turi svečių dieną, per kurią suteikia galimybę išbandyti automobilius savo rėmėjams ir šiaip svarbiems asmenims, o taip pat ir man, kaip vietinės žiniasklaidos atstovui. Nesiveržiu prie kainuojančių per šimtą tūkstančių eurų prabangių visureigių arba sportinių kupė vairo, bet savanaudiškai stengiuosi pavažinėti tuo, kas ateityje galėtų tapti kitu mūsų šeimos arba mano skaitytojų automobiliu“, - vaizdžiai ir, ko gero, itin taikliai bandymų stovyklą gaubiančią aurą atspindėjo kurorto metraštininkas ir DELFI apžvalgininkas Romas Sadauskas-Kvietkevičius.

„Itin maloniai nuteikė rytiniai vaizdai, kai prieš bandymų pradžią prie „Neste“ degalinės nutįsdavo tokių gražių, naujų automobilių virtinė, - apsilankęs Druskininkuose kalbėjo bendrovės „Neste Lietuva“ generalinis direktorius Ringaudas Steikūnas. – Džiaugiuosi, kad konkurso organizatoriai pasirinko degalus, sukurtus pagal automobilių gamintojų rekomendacijas, kuriose nurodyti kokybės parametrai daug aukštesni, nei šiuo metu galiojantys standartai. Taigi, vertinimo komisija galėjo visą dėmesį skirti tik geriausiojo automobilio paieškoms“.

Konkurso bandymų stovykloje kasmet apsilanko ir tituluočiausias visų laikų šalies automobilių sportininkas, Seimo narys Stasys Brundza. Čionai jį gena ne tik naujienų troškulys, bet ir galimybė susiformuoti detalesnę, o galbūt ir galutinę nuomonę apie pretendentą, labiausiai vertą jau daugelį metų jo steigiamos nominacijos saugiausiajam automobiliui.

„Šiandien su malonumu išbandžiau keletą naujausių automobilių, kurių dar nebuvau mėginęs ir kurie dar kartą leido ne tik įsitikinti, bet ir stebėtis didžiuliu techniniu progresu, kurį per paskutinį dešimtmetį pasiekė automobilių gamintojai“, - atsisveikindamas kalbėjo S. Brundza, konkursų eigą įdėmiai sekantis nuo pat pirmojo, surengto dar 1997 metais.

Nemenko dėmesio jau spėjo susilaukti ir naujausia - „Optimalaus pasirinkimo“ nominacija, su kuria konkurse debiutuoja renginio partnerių gretas papildęs Šiaulių bankas. Taip pavadintą apdovanojimą pelnys naujas automobilis, už kurį savo balsą gali atiduoti visi lankytojai šio banko feisbuko paskyroje iki šios savaitės pabaigos.

Nominacijos steigėjas iš 38 konkurse dalyvaujančių automobilių jau anksčiau atrinko ir paskelbė aštuonis, pretenduojančius į „Optimalaus pasirinkimo“ laureato vardą. Tai „Fiat 500“, „Hyundai i20“, „Honda Jazz“, „Mazda CX-3“, „Opel Astra“, „Peugeot 208“, „SsangYong Tivoli“ ir „Suzuki Vitara“. Todėl nenuostabu, kad išbandyti visų pretendentų į šią nominaciją atvyko net keturi Šiaulių banko atstovai.

„Dirbti tokiais tempais, kaip konkurso vertinimo komisija, mes nespėjame“, - juokavo „Šiaulių banko lizingo“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir pardavimų departamento direktorius Mindaugas Vasiliauskas, patikinęs, jog jų nominuoti automobiliai – tai puiki galimybė naują mašiną įsigyti kiekvienam itin palankiomis, tik laimėtojui taikomomis sąlygomis, laikantis kurių lizingo sutartims nebus taikomas administravimo mokestis.

Tik paskutinę bandymų dieną kurorto apylinkes užklojo pirmas sniegas, tačiau konkurso padangoms „Continental“ teko visaverčiai išbandymai, ypač – Druskininkų sniego arenoje.

Po bandymų stovyklos pretendentų į nugalėtojo karūną liko gerokai mažiau, tačiau kieno kokios galimybės – teisėjai iš anksto nelinkę atskleisti. Laukti nebeliko ilgai – jau lapkričio 30-ąją bus paskelbtas finalininkų septynetukas, iš kurio vienas gruodžio 5 d. renginio finalinio vakaro metu bus nominuotas „Metų automobiliu 2016“.

Konkurso finalinis septynetukas ir „Metų automobilis 2016“ bus paskelbti Belmonto pramogų ir poilsio parko rūmuose Vilniuje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sunkumai užgriuvo ir stambias įmones: darbuotojai išeina, o naujus rasti sudėtinga (97)

Panevėžyje nedarbas auga drastiškai. Per pastarąjį mėnesį bedarbių gretas papildė daugiau...

Panevėžio kunigas atviras: išmaldų prašytojams ne maisto reikia, o svaigalų (151)

Prie prekybos centrų ar bažnyčių šventoriuose su ištiesta ranka stovintys varguoliai dėkoja už...

Septyniolikmetės Emilijos mama papasakojo apie siaubą, kai dukra vos nemirė nuo COVID-19 ligos (309)

„Mano vaikui nutiko blogiausia, kas galėjo, bet laimei ji papuolė į geriausias rankas“, –...

Paulius Jurkevičius. Komendantės valanda – štai Kalėdų dovana Lietuvai! (122)

Čia, mielieji, jums ne kovidinių kaukių balius! Ne teatrų užrakinimai ar restoranų pasiūlymai...

Susirgimo rekordai negąsdina: Klaipėdoje prie eglutės renkasi smalsuoliai (192)

Klaipėdoje per eglutės įžiebimą nušvito ir įspūdinga Šiaurinė žvaigždė. Tiesa, tie, kurie...

Raseinių rajone per tragišką avariją žuvo vyras (12)

Raseinių rajone nuo kelio nulėkus automobiliui žuvo vyras.

Per gaudynes nuo pareigūno kulkos žuvusio 18-mečio motinai valstybė sumokės 30 tūkst. Eur (28)

Prieš penkerius metus Druskininkų savivaldybėjei per cigarečių kontrabandininkų sulaikymo...

Egzistuoja tik vienas žmogus, į kurį pataikė meteoritas: rimtesnės bėdos prasidėjo kur kas vėliau (21)

Vadinamasis Hodges meteoritas sukėlė problemų moteriai, į kurią pataikė, bet atnešė turtus...

Vytautas Jokubauskas | D+

Po pažeminimo draugiškoje Europos valstybėje Kremlius taip lengvai neatleis: galima tikėtis keršto (2)

Kremlius buvo įpratęs Kišiniove jaustis tarsi savo paties kieme. Kadenciją baigiantis...