Paviešinus šį vaizdo įrašą paaiškėjo dar daugiau įdomių faktų – šie trys gyvūnai jau yra išgąsdinę ne vieno kaimo žmones. Nors medžiotojai tikina, kad tai vilkai, tačiau yra manančių, kad tai gali būti vilko ir šuns mišrūnai.

Ties Barkūniškio kaimu

Vilkai buvo užfiksuoti ties Barkūniškio kaimu Krakių seniūnijoje. Vaizdo įraše matoma, kaip vienas paskui kitą trys keturkojai kerta važiuojamąją kelio dalį.

Matyti, kad vilkai visiškai nesibaimina automobilio – žvilgteli ir nuskuodžia tolyn. Šiuo vaizdeliu pasidalinusi minėtos seniūnijos gyventoja teigė, kad vilkus apylinkėse matė jau ne kartą. Atsirado ir daugiau žmonių, kurie teigė, kad vilkai buvo išgąsdinę ir juos.

Atsirado suabejojusių

Visgi, paviešinus vaizdo įrašą atsirado ir suabejojusių, ar ten užfiksuoti žvėrys yra vilkai. Pasak jų, tai gali būti vilko ir šuns mišrūnai. „Rinkos aikštė“ vaizdo įrašą perdavė Kėdainių medžiotojams, kurie patikino, kad tai greičiausiai yra vilkų šeima.

„Sprendžiant iš vaizdo medžiagos, galima teigti, kad tai vilkai. Patelė su dviem jaunikliais“, – pažymėjo ilgametis medžiotojas, Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Išgąsdino vaikus

Krakių seniūnijoje vilkai yra išgąsdinę ir į mokyklą ėjusius vaikus. Nutikimas įvyko pernai žiemą. Krakių seniūnijos Pašušvio krašte į mokyklą ėję vaikai vilkus išvydo visai netoliese, juos netgi nufotografavo telefone esančiomis kameromis.

Vaikai labai išsigando netoliese išvydę šiuos plėšrius ir neregėtai išdrąsėjusius gyvūnus.

„Vilkai ne tik pjauna ūkininkų gyvulius, bet jau ir gąsdina atokiau gyvenančius gyventojus. Praradę baimės jausmą plėšrūnai eina vis arčiau žmonių“, – tąkart konstatavo Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Pastebi pakitimus

Ne vieną kartą „Rinkos aikštės“ kalbinti medžioklės žinovai patvirtino, jog vilkų gyvenime pastebėta pakitimų – vilkai tampa vis drąsesni ir eina arčiau žmogaus.

Miškuose beveik nebelikus šernų, vilkai masiškai medžioja stirnas. Jie taip pat nevengia ir lengvesnio grobio – besiganančių veršiukų, ožkų ar avių. Lauke pririšti gyvuliai vilkams yra labai lengvas grobis.

Jie eina artyn sodybų visai nesibaimindami žmogaus. Medžiotojai sako, kad vilkų populiacija mūsų krašte labai padidėjo. Jų teigimu, ją būtina reguliuoti, siekiant išvengti žmogaus iš šio plėšrūno susidūrimo.

Susilaiko nuo medžioklių

Šiemet yra paskelbtas rekordinis vilkų medžioklės limitas – leista sumedžioti net 175 vilkus. Tačiau dėl karantino varyminės medžioklės praktiškai nevyksta, tad vilkai jaučiasi visiškai laisvai.

Šiuo metu Lietuvoje yra sumedžioti 74 vilkai, Kėdainių rajone – 2. Vieną sumedžiojo Šventybrasčio medžiotojų klubas, o kitą – medžiotojų klubas „Apuokas“.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės