aA
MB „Kirkiliškių žuvys“ įsteigę anykštėnai Antanas Vingrys ir Donatas Jucius šiuo metu augina 70 tūkst. vaivorykštinių upėtakių. Pagal augintinių skaičių su jais konkuruoti galėtų nebent rajono bitininkai.
Anykštėnai senoviniame moliniame tvarte ėmėsi neįprastos veiklos: verslas išsivystė iš pomėgio
© DELFI / Kiril Čachovskij

Anykščių seniūnijos Kirkiliškių kaime, senoviniame moliniame tvarte, žuvų fermą pernai įkūrę vyrai dar tik laukia pirmo rimtesnio „derliaus“.

Pomėgis tapo verslu

A.Vingrys aštuonerius metus gyveno ir dirbo Norvegijoje. D. Jucius turi kitą verslą – geodezijos įmonę „Versmena“. Į žuvų fermą vyrai investavo savo santaupas, taip pat gavo ir Europos Sąjungos paramą.

„Pirmiausia abu esame žvejai. Tad verslas išsivystė iš pomėgio. Žiūrėdami, kaip mūsų upėtakiai plaukioja, nepajuntame, kaip dingsta valandos“, – kalbėjo D. Jucius. Verslą draugai pradėjo „strateguoti“ dar prieš Antanui grįžtant iš Norvegijos, o pastarasis, važiuodamas namo iš Skandinavijos, jau žinojo, kuo Lietuvoje užsiims.

„Yra ir tėtės įtakos. Jis vis „pamėtėdavo“ idėjų apie žuvies auginimą“, – „kaltininkų“ ieškojo A.Vingrys. Antano tėtis – Audrius Vingrys, buvęs Anykščių Sąjūdžio lyderis, užkietėjęs žvejys, kurį laiką užsiiminėjęs megėjišku žuvies veisimu. Audrius dažnai svečiuojasi upėtakių fermoje, duoda jaunimui patarimų, o pats dažnai „užsihipnotizuoja“ stebėdamas upėtakius.

Upėtakių ferma
Upėtakių ferma
© Anyksta.lt

Didžiausias galvos skausmas – vanduo

Baseinėliuose, kuriuose plaukioja verslininkų upėtakiai, iš viso 100 kubinių metrų vandens. Per parą upėtakiams reikia pakeisti nuo 2 iki 5 proc. vandens. Anykštėnai upėtakių augintojai kiekvieną parą į baseinėlius įleidžia apie 4 kub. m. vandens.

Vandens kokybė – esminis upėtakių auginimo faktorius. Šalia fermos išgręžtas 103 metrų gylio gręžinys, įrengti kelių rūšių vandens filtrai. Tik po ilgų bandymų pavyko „įveikti“ vandenį ir jį upėtakiams tiekti būtent tokios kokybės ir cheminės sudėties, kokios jiems reikia.

Geologai į 103 metrų gylį kasėsi todėl, kad reikėjo surasti stabilų požeminio vandens telkinį, verslininkai norėjo garantijos, jog gręžinio vanduo netikėtai nesibaigs.

„Dažniausiai upėtakių fermos steigimas pradedamas nuo tinkamo vandens paieškų. Mes pasielgėme atvirkščiai: pradžioje nusprendėme, kur auginsime žuvis, o tik po to ėmėme rūpintis vandeniu“, – dėstė D.Jucius.

Ieškojo savo žuvies

Verslininkai, „Anykštos“ paklausti, kodėl pasirinko būtent upėtakius, sakė, kad pradžioje galvojo auginti afrikinius šamus. Šamai labai greitai auga, tačiau jų „aptvaruose“ vanduo turi siekti 25 laipsnių temperatūrą, o upėtakių baseinelių vanduo turi būti ne šiltesnis nei +18. „Be to, šamų fermų kvapas toks, kaip kiaulių fermų. Nesinorėjo tokios nešvaros“, – aiškino D.Jucius. Na, o MB „Kirkiliškių žuvys“ upėtakių fermoje nemalonių kvapų nėra. Na, bent jau aš neužuodžiau...
Vyrai, rinkdamiesi, kokias žuvis auginti, lankėsi ne vienoje fermoje, pasvėrė išlaidas bei pajamas ir pasirinko upėtakius.

Tiesa, MB „Kirkiliškių žuvys“ praėjusį pavasarį Anykščių medžiotojų ir žvejų draugijai pardavė lydekų lervų partiją. „Rubikių ežere plaukios mūsiškės lydekos“, – šyptelėjo A.Vingrys.

Per Kūčias valgys savo upėtakius

MB „Kirkiliškių žuvys“ upėtakius augina iš ikrų. Apvaisinti ikrai per parą atgabenami užsakovams. Ikrų pakuotės – savotiški termosai, šaltkrepšiai, kuriuose būsimos žuvys laikomos 4 laipsnių temperatūroje.

Šiuo metu visi Kirkiliškių upėtakiai yra bendraamžiai – po kelis gramus sveriantis „mailius“. Verslininkai planuoja ateityje turėti skirtingo amžiaus, taigi, ir skirtingo dydžio žuvų. Mat pirkėjų poreikiai skirtingi – vieniems reikia mažų žuveliukų tvekiniams įžuvinti, kiti nori kilograminių upėtakių maistui. Restoranai perka 200-300 gramų svorio upėtakius.

Išankstinių upėtakių realizacijos sutarčių MB„Kirkiliškių žuvys“ neturi, tačiau upėtakiais besidominčių potencialių verslo partnerių netrūksta.„Yra nuolat atvažiuojančių galimų verslo partnerių, kurie stebi, kaip mes auginame žuvį“, – pasakojo A.Vingrys. Pasak verslininkų, anykštėnų upėtakiais domisi ir SPA Vilnius Anykščiai restoranas, laukiantis, kol užaugs vietinės žuvys.

Verslininkai kalba, jog patys savo žuvų planuoja paragauti per Kūčias. Tuo metu jos jau turėtų būti pasiekusios „restoraninį“ 200-300 gramų svorį. A.Vingrys ir D.Jucius skaičiuoja, kad pagal dabartinius fermos pajėgumus jie per metus gali užauginti apie 7 tonas žuvies. O tam, kad atsipirktų investicijos, reikėtų penkerių metų.

Anykštėnai senoviniame moliniame tvarte ėmėsi neįprastos veiklos: verslas išsivystė iš pomėgio
© Žuvininkystės tarnybos nuotr.

Procesas automatizuotas

Apie žuvų fermas Anykščių rajone prieš dešimtmetį plačiai kalbėjo verslininkas ir politikas a.a. Vytautas Galvonas. Ir A.Vingrys, ir D.Jucius apie V.Galvono idėjas yra girdėję, tačiau abu tikino, kad jų verslui žuvusio verslininko mintys įtakos nepadarė. „Gal todėl, kad mūsų masteliai ne tokie, apie kokius kalbėjo V.Galvonas“, – svarstė anykštėnai.

Rekonstruojant tvartą, montuojant ir derinant įrangą reikėjo nudirbti daug fizinio darbo.
O upėtakių fermai pradėjus veikti, būrio aptarnaujančio personalo nereikia – maitinimo sistema yra automatizuota, vanduo upėtakių baseinėliuose, žinia, taip pat ne kibirais jį nešiojant keičiamas.
Todėl MB „Kirkiliškių žuvys“ samdomų darbuotojų neturi – visus darbus atlikti spėja patys jos steigėjai.

Kai šalta, upėtakiai eina „žiemos miego“

Iš gręžinio trykštantis vanduo yra 8 laipsnių temperatūros. Kol jis sukasi valymo sistemose, sušyla iki +12. Vasarą upėtakų baseinėlių vanduo dar natūraliai pašyla ir nuo oro. O kaip elgtis šaltuoju metų laiku, verslininkai sakė dar nesą nusprendę.

Upėtakiai gyvena ir visai šaltame vandenyje. Tačiau kuo šaltesnis vanduo – tuo blogesnis upėtakių apetitas. Pasak verslininkų, reikia skaičiuoti, kas mažiau nuostolinga – ar upėtakių „žiemos miegas“, ar išlaidos šildymui.

Kaip iš svogūnų lauko gryčion...

Kalbėdamas apie grįžimą iš Norvegijos, Antanas juokėsi, jog nuotaikos buvę tokios, kaip iš „svogūnų lauko grįžtant gryčion“. Mat buvę nerimo, kaip vėl reikės adaptuotis prie lietuviško gyvenimo.

Antanas, gyvendamas Norvegijoje, susituokė su anykštėne Laura. Pora dirbo viešbutyje, įsigijo nuosavą namą. A.Vingrys svarsto, jog, jeigu gyvenimas būtų tekėjęs ankstesne vaga, sutuoktiniai kažin ar būtų nusprendę viską mesti ir grįžti namo.

Tačiau viešbutis bankrutavo, jauniesiems Vingriams reikėjo galvoti apie kitą pragyvenimo šaltinį ir jie nusprendė, kad emigrantų duonos jau atsikando. „Jeigu grįžti į Lietuvą – tai tik į Anykščius“, – apie tai, jog net nesvarstė, kur Lietuvoje kurtis, „Anykštai“ dėstė A.Vingrys.

Regioninis naujienų portalas „Anykšta.lt“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
4.9333

Ūkių pasiūlymai miestiečiams ir imigrantams: algos nuo tūkstančio eurų į rankas ir nemokamas būstas (352)

Ūkininkai, kurie susiduria su darbuotojų trūkumu, atviri - be imigrantų mes neišsiversime ir juos...

Smidrų ir braškių augintojas: tai komfortiškas verslas, atostogauju rugpjūtį (9)

40 proc. derliaus praradęs šparagų augintojas neliūdi – nuostolius atpirko braškės, kurios...

Jurginų kolekciją pradėjo, kai reikėjo paslėpti bulves (1)

Rudenį gamta puošiasi ne mažiau nei pavasarį – raudonskruosčiais obuoliais, ryškiaspalviais...

Ūkininkų šeima augina ypatingai brangias karves: Lietuvoje – per brangu, veš į Vokietiją (43)

Šilutės rajone, Gardamo seniūnijos Juškaičių kaime gyvena ūkininkų šeima, auginanti mėsines...

Grįžę emigrantai sukūrė ūkį, kad galėtų eksportuoti cepelinams tinkančias bulves (33)

Vis daugiau rokiškiečių, atranda galimybes savo veiklas ar ūkius kurti savam krašte. Apie 7 metus...

Top naujienos

Koronavirusas pražudo ne tik vyresnius: Razmuvienė paaiškino, kodėl (149)

Eksponentiškai augant užsikrėtimų koronavirusu atvejų skaičiui daugėja ir mirusiųjų nuo...

NT ekspertai nesutaria, kas dabar laukia būsto rinkos: pirkti rekomenduoja tik keliais atvejais (48)

Dabartinė koronaviruso situacija pasaulyje ir ypač Lietuvoje neramina ir būstą ketinusius įsigyti...

Šioje kovoje – ne tik verslo gigantai: keistis priversti ir smulkieji

Vykstant sunkiausiai ekonominei krizei per pastarąjį šimtmetį, smulkiojo verslo laukia sunkus...

„Bloomberg“ apžvalgininkas įvardijo tikrąją laimėtoją nuotolinio darbo ekonomikoje (1)

COVID-19 eroje Pietų Korėja užima savotišką „aukso viduriuką“. Kaimyninė Kinija ,...

Gina Viliūnė | D+ nariams

Kaip lietuviai seksą pažino. Smetonos laikais sarmatos vis mažėjo: drovumo šydą keitė atviros nuogybės

Versdama kasdienybės istorijos lapus priėjau mūsų senelių ir prosenelių epochą – XX a...

Melanios Trump nuotrauka vėl sukėlė kalbas apie viešumoje pasirodančią jos dublerę: specialistas paaiškino, kodėl kyla abejonės (15)

Nuotrauka, kurioje užfiksuota iš prezidento sraigtasparnio „Marine One“ išlipanti Melania...

JAV užfiksuotas naujas per parą patvirtintų COVID-19 atvejų rekordas (7)

Jungtinėse Valstijose užfiksuotas sergamumo koronavirusine infekcija rekordas – per parą...

Neteisingai užsidėdami ir nusiimdami veido kaukę labai rizikuojame: šių taisyklių nežino daugelis (12)

Nors apsauginės veido kaukės mūsų gyvenime tapo įprastu dalyku ir mes jas dėvime kiekvieną...

Naujas tyrimas parodė, kad COVID-19 užsikrėsti galima pabendravus vos tik minutę (7)

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) pateikė naują ataskaitą, kurioje yra tiksliau...

Nuo penktadienio ribojami renginiai, prekybos vietose – pirkėjų srautai (12)

Nuo penktadienio siekiant sustabdyti koronaviruso ( COVID-19 ) plitimą šalyje įsigalioja...

|Maža didelių žinių kaina