Apie sergančią kiaulę ūkininkas informavo vietos veterinarijos gydytoją, o šis, kilus įtarimams, pranešė tarnybai. Paskutinį kartą Lietuvoje afrikinis kiaulių maras kiaulių ūkyje fiksuotas 2020 metų vasarą.

„Didžiausia tikimybė, kad neatsargus ūkininko elgesys atnešė nuostolius ne tik jam, tačiau sukėlė didelę riziką ir įtampą aplinkinių rajonų kiaulių laikytojams. Laimei, kad šalia židinio nėra stambių komercinių kiaulių ūkių, nes jiems privalėtume taikyti įvairius ribojimus“, – pranešime sakė tarnybos Skubios veiklos skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas.

Ūkyje tarnybos specialistai atliko pirminius dezinfekcijos darbus. Visos ūkyje laikytos kiaulės nugaišintos ir sunaikintos. Aplink ūkį, 3 ir 10 kilometrų spinduliu nustatyta apsaugos ir priežiūros zona.

Tarnybos tyrimo grupė aiškinasi galimas viruso patekimo priežastis. Neatmetama, kad jis galėjo patekti iš laukinės faunos. Dar šių metų vasarį už maždaug 20 kilometrų nuo ūkio, virusas buvo aptiktas šernuose.

Pasak specialisto, ankstesnių metų stebėjimai rodo, kad dažniausiai pasibaigus pirmiesiems vasaros karščiams, afrikinio kiaulių maro židiniai ima plisti kur kas dažniau. Aplinkinių rajonų kiaulių laikytojai raginamu būti budrūs.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją