„Kaip ir minėjau, vėlgi, tvarka tokia suponavo tą situaciją, kad tau tų čekių nereikia ir tiesiog į šitą klausimą visai kitas požiūris buvo“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė S. Kairys.

„Mano buvimo (Kauno taryboje – ELTA) laiku tos išlaidos siekė nuo 300 iki 500 eurų. Ir ta logika tokia, kad žiūrint tas išlaidų eilutes ji išlieka. Kaip pagrįsti 1000 eurų per mėnesį, tai jau atsiranda daug klausimų, bet mano atveju ten ir buvo didžiausia problema, kad kol ta išmoka buvo sąlyginai nedidelė, tol niekas kažkaip to labai ir nevertino“, – taip pat akcentavo ministras.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad negalėdama pagrįsti dalies savo išlaidų dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje, pirmadienį nusprendė jai pervesti beveik 14 tūkst. eurų.

ELTA primena, kad savivaldos lėšų piktnaudžiavimo skandalas kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas gegužės mėnesį paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, pirmadienį pranešta, kad premjerė prezidentui pateikė jos atsistatydinimo prašymą.

Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai G. Skaistė ir Simonas Kairys pripažino taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais.

Gintarė Skaistė

Penktadienį posėdžiavęs konservatorių partijos prezidiumas dėl kilusio savivaldos lėšų panaudojimo skandalo priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus.

I. Šimonytė savaitgalį koalicijos partneriams taip pat patvirtino, kad tuo atveju jei Seimas nepalaikytų pirmalaikių rinkimų paskelbimo, ministrė pirmininkė po NATO viršūnių susitikimo ketintų teikti savo atsistatydinimą.

Taip pat konservatoriai nurodo partijos frakcijai Seime inicijuoti pateikti ir artimiausiu metu siekti tobulinti savivaldos kanceliarinių lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos reglamentavimo pokyčius.

Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma.

Seimo nutarime dėl pirmalaikių Seimo rinkimų nurodoma naujo Seimo rinkimų diena. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)