Baidarių ir kanojų irklavimo varžybose Rodrigo de Freito lagūnoje 29-erių metų Ričardas Nekriošius ir 28-erių metų Andrejus Olijnikas dviviečių baidarių 1000 m lenktynių pusfinalio antrajame plaukime trečiadienį finišavo antri ir pelnė kelialapį į A finalą.

Viena didžiausių Lietuvos vilčių kanojininkas Henrikas Žustautas vienviečių kanojų 200 m lenktynių pusfinalio pirmajame plaukime Henrikas Žustautas „perdegė“, finišavo tik šeštas ir liko už žaidynių A finalo borto.

30-mečiai Lietuvos atstovai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas dviviečių baidarių 200 m lenktynių antrame atrankos plaukime finišavo pirmi ir tiesiogiai pateko į A finalą.

Bėgikei Eglei Balčiūnaitei nepavyko patekti į Rio de Žaneiro olimpiados 800 m bėgimo rungties pusfinalį – 27-erių metų lietuvė septintame atrankos bėgime trečiadienį finišavo šešta, nuotolį įveikusi per 2 min. 2,98 sek. ir viršijusi savo geriausią sezono rezultatą.