Vieno akcininko veiksmai sujaukė "Švyturio" planus

"Švyturio" vadovybė tokį šio akcininko poelgį iš pradžių įvertino kaip šantažą trokštant pasipelnyti ir net svarstė galimybę kreiptis į teisėtvarkos institucijas, tačiau vertybinių popierių rinkos specialistai mano, kad šis akcininkas siekė savo tikslų, nepažeisdamas įstatymų normų.

Praėjusią savaitę "Švyturio" generalinis direktorius Tomas Kučinskas gavo faksu atsiųstą pranešimą, kuriame anonimas 80 turimų bendrovės akcijų įvertino 200 tūkst. litų ir siūlė jas pirkti.

Pernai už vieną 10 litų nominalo "Švyturio" akciją "Carlsberg" mokėjo po 106 litus. Danijos alaus koncernas dabar valdo 57 proc. įmonės akcijų.

Vėliau 20,6 proc. "Švyturio" akcijų įsigijo Danijos investicijų fondas, 19,9 proc. - Europos rekonstrukcijos ir vystymo bankas, pavieniai asmenys valdo 1,8 proc. akcijų. Anonimas akcininkas pagrasino parduoti savo akcijas ir taip sutrukdyti įmonei pakeisti savo statusą. Uždarąją akcinę bendrovę galima steigti, kai akcininkų skaičius neviršija 50.

"Švyturiui" atsisakius pirkti akcijas už siūlomą kainą, anonimas padarė, ką žadėjo. Praėjusią savaitę vykusiame akcininkų susirinkime pritarta įmonės reorganizavimo į uždarąją akcinę bendrovę projektui, bet jo įgyvendinti kol kas neįmanoma. Anonimui pardavus savo akcijas, "Švyturio" savininkų skaičius padidėjo nuo 46 iki 91.

Šiuo metu "Švyturys" negalvoja apie investicijas iš šalies, kurių gavimą palengvintų atvirosios akcinės bendrovės statusas. Be to, toks statusas susijęs su papildomomis juridinėmis procedūromis ir išlaidomis, skleidžiant informaciją apie įvykius. Jų nebūtų, įmonei tapus uždarąja akcine bendrove.

Anoniminio prekeivio akcijomis veiksmus "Švyturio" vadovybė vertina kaip subtilų šantažą ir teigia, jog akcininkų skaičiaus padidėjimas jokios įtakos įmonės valdymui negali turėti.

"Lietuvos ryto" duomenimis, pusšimtį "Švyturio" akcijų įvairiems asmenims pardavė vienas pakankamai aktyvus šalies vertybinių popierių rinkos dalyvis iš Vilniaus. Šią operaciją jam padėjo įgyvendinti Vilniuje įsikūrusi finansų maklerio įmonė "Finasta".

"Finastos" direktorius Darius Šulnys vilniečio veiksmų nesiryžo įvardyti kaip šantažo: "Šį žmogų galima pavadinti profesionalu, įdėmiai stebinčiu procesus vertybinių popierių rinkoje. Su savo akcijomis jis gali elgtis kaip nori".

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (32)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (3)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (32)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.