Verslo atstovai nerimauja dėl 2 mlrd. eurų investicijų

 (7)
Susitikę su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku, verslininkai išreiškė nuogąstavimų, kad dėl skirtingai interpretuojamų teisės aktų, kai dėl formalių priežasčių vienašališkai nutraukinėjamos arba keičiamos valstybinės žemės nuomos sutartys, kyla grėsmė jų investicijoms ir sudaroma nestabili verslo aplinka.
© DELFI / Domantas Pipas

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) viceprezidentas Stasys Kropas teigia, kad nerimo kelia situacija su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT).

„Investuotojai nerimauja dėl padėties, susijusios su Nacionaline žemės tarnyba. Vien bankai iki šios dienos jau yra išdavę apie 2 mlrd. eurų paskolų investicijoms į infrastruktūrą, susijusioms su valstybės žemės nuoma. Didžioji jų dalis sukoncentruota keliuose bankuose, o tokia nenuspėjama padėtis, kai nežinia, ar finansuojami projektai bus, ar nebus įgyvendinti, gali pakenkti Lietuvos finansinių institucijų stabilumui“, – sakė S. Kropas.

LVK prezidentas Valdas Sutkus pastebėjo, kad dėl valstybės žemės nuomos klausimų neapibrėžtumo gali sustoti nauji suplanuoti projektai, o tai reikštų sumažėjusias investicijas ir žmonių užimtumą.

„Trūksta teisinio tikrumo, nuspėjamumo, nes valstybės institucijos siunčia neigiamas žinias ne tik vietos, bet ir užsienio investuotojams. Jie pirmiau gerai pagalvos ar verta apskritai investuoti į Lietuvą, jei pradėjus vykdyti projektą paaiškės, kad jo nebebus galima užbaigti“, – pridūrė V. Sutkus.

Ministras B. Markauskas pažymėjo, kad dėl valstybės žemės sklypų kalta ne tik Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldi NŽT, bet ir savivaldybės, kurios formuoja tuos sklypus.

„Sklypus formuoja savivaldybės, kuriuos vėliau tvirtina NŽT, tad šiuo atveju nereikia sakyti, kad tik viena institucija yra atsakinga už nesusikalbėjimą. Nepaisant to, situacija turi būti sprendžiama, ir, tikiuosi, greitu laiku bus rasta išeitis“, – teigė B. Markauskas, kuris paminėjo, kad NŽT laukia rimtos reformos, taip pat ir naujo vadovo paieškos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

„Ikea“ Kaune atidaro prekių užsakymo ir atsiėmimo vietą (6)

Šį rudenį Kaune pradės veikti antroji Lietuvoje „Ikea“ prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta.

Aukcione bus parduodamas brangiausias pasaulio deimantas (6)

Kitą savaitę aukcione Honkonge bus parduodamas brangiausias pasaulio deimantas. Manoma, kad už „Pink Star“ pavadintą brangakmenį balandžio 4-ąją gali būti paklota daugiau kaip 60 mln. dolerių, pranešė „Sotheby's“ aukcionų namai, kuriais remiasi agentūra AFP.

Palygino kainas degalinėse: kur pigiausia? (74)

Kainų palyginimo portalas www.pricer.lt, šalia maisto kainų tyrimo Lietuvos parduotuvėse, pradėjo stebėti bei fiksuoti ir degalų kainas Vilniaus degalinėse, rašoma pranešime spaudai.

ES skyrybų sąskaita gali sužlugdyti „Brexit“ susitarimą (30)

Kaip daugeliu skyrybų atvejų, Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May inicijuotą „Brexit“ procesą netrukus gali komplikuoti derybos dėl pinigų.

A. Merkel atmeta Th. May siūlymą lygiagrečiai su „Brexit“ derėtis ir dėl būsimų ES bei JK santykių (20)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį ignoravo Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresa May raginimą derybas dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos vesti kartu su derybomis dėl būsimų santykių.