Verslo atstovai nerimauja dėl 2 mlrd. eurų investicijų

 (7)
Susitikę su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku, verslininkai išreiškė nuogąstavimų, kad dėl skirtingai interpretuojamų teisės aktų, kai dėl formalių priežasčių vienašališkai nutraukinėjamos arba keičiamos valstybinės žemės nuomos sutartys, kyla grėsmė jų investicijoms ir sudaroma nestabili verslo aplinka.
© DELFI / Domantas Pipas

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) viceprezidentas Stasys Kropas teigia, kad nerimo kelia situacija su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT).

„Investuotojai nerimauja dėl padėties, susijusios su Nacionaline žemės tarnyba. Vien bankai iki šios dienos jau yra išdavę apie 2 mlrd. eurų paskolų investicijoms į infrastruktūrą, susijusioms su valstybės žemės nuoma. Didžioji jų dalis sukoncentruota keliuose bankuose, o tokia nenuspėjama padėtis, kai nežinia, ar finansuojami projektai bus, ar nebus įgyvendinti, gali pakenkti Lietuvos finansinių institucijų stabilumui“, – sakė S. Kropas.

LVK prezidentas Valdas Sutkus pastebėjo, kad dėl valstybės žemės nuomos klausimų neapibrėžtumo gali sustoti nauji suplanuoti projektai, o tai reikštų sumažėjusias investicijas ir žmonių užimtumą.

„Trūksta teisinio tikrumo, nuspėjamumo, nes valstybės institucijos siunčia neigiamas žinias ne tik vietos, bet ir užsienio investuotojams. Jie pirmiau gerai pagalvos ar verta apskritai investuoti į Lietuvą, jei pradėjus vykdyti projektą paaiškės, kad jo nebebus galima užbaigti“, – pridūrė V. Sutkus.

Ministras B. Markauskas pažymėjo, kad dėl valstybės žemės sklypų kalta ne tik Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldi NŽT, bet ir savivaldybės, kurios formuoja tuos sklypus.

„Sklypus formuoja savivaldybės, kuriuos vėliau tvirtina NŽT, tad šiuo atveju nereikia sakyti, kad tik viena institucija yra atsakinga už nesusikalbėjimą. Nepaisant to, situacija turi būti sprendžiama, ir, tikiuosi, greitu laiku bus rasta išeitis“, – teigė B. Markauskas, kuris paminėjo, kad NŽT laukia rimtos reformos, taip pat ir naujo vadovo paieškos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Seime – nauja idėja dėl progresinių mokesčių

Grupė Seimo konservatorių siūlo nustatyti pajamų ribą, iki kurios būtų taikomas mažesnis, nei dabar gyventojų pajamų mokestis (GPM), o didesnes nei siūloma nustatyti pajamas gaunantys asmenys turėtų mokėti didesnius mokesčius.

Pasikeitus tvarkai, gyventojai renkasi kitus atsiskaitymo už komunalinius mokesčius būdus

Pasikeitus atsiskaitymo už komunalinius mokesčius tvarkai e. bankuose, gyventojai renkasi kitus atsiskaitymo už elektros energiją ir gamtines dujas būdus, rašoma pranešime spaudai.

„Biržos laikmatis“: OPEC pasiekė susitarimą, bet naftos kaina smigo žemyn

OPEC naftos gavybą ribos dar devynis mėnesius. Nepaisant vakar Vienoje pasiekto susitarimo, „Brent“ tipo naftos kaina nukrito 4,63 proc., iki 51,46 JAV dolerio už barelį.

Japonijos bazinė infliacija balandį – 0,3 proc.

Japonijos bazinė infliacija šių metų balandžio mėnesį augo 0,3 proc., praneša naujienų agentūra AP.

FED pareigūnas: JAV infliacijos trajektorija nuo 2012 m. kelia nerimą (1)

Dabartinis kainų lygis Jungtinėse Valstijose yra pastebimai žemesnis nei toks, kuris būtų buvęs, jei JAV federalinis atsargų bankas (FED) sugebėtų pasiekti 2 proc. metinės infliacijos tikslą. Tokia tendencija kelia nerimą, teigia Sent Luiso FED prezidentas Jamesas Bullardas.