Verslo atstovai nerimauja dėl 2 mlrd. eurų investicijų

 (7)
Susitikę su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku, verslininkai išreiškė nuogąstavimų, kad dėl skirtingai interpretuojamų teisės aktų, kai dėl formalių priežasčių vienašališkai nutraukinėjamos arba keičiamos valstybinės žemės nuomos sutartys, kyla grėsmė jų investicijoms ir sudaroma nestabili verslo aplinka.
© DELFI / Domantas Pipas

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) viceprezidentas Stasys Kropas teigia, kad nerimo kelia situacija su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT).

„Investuotojai nerimauja dėl padėties, susijusios su Nacionaline žemės tarnyba. Vien bankai iki šios dienos jau yra išdavę apie 2 mlrd. eurų paskolų investicijoms į infrastruktūrą, susijusioms su valstybės žemės nuoma. Didžioji jų dalis sukoncentruota keliuose bankuose, o tokia nenuspėjama padėtis, kai nežinia, ar finansuojami projektai bus, ar nebus įgyvendinti, gali pakenkti Lietuvos finansinių institucijų stabilumui“, – sakė S. Kropas.

LVK prezidentas Valdas Sutkus pastebėjo, kad dėl valstybės žemės nuomos klausimų neapibrėžtumo gali sustoti nauji suplanuoti projektai, o tai reikštų sumažėjusias investicijas ir žmonių užimtumą.

„Trūksta teisinio tikrumo, nuspėjamumo, nes valstybės institucijos siunčia neigiamas žinias ne tik vietos, bet ir užsienio investuotojams. Jie pirmiau gerai pagalvos ar verta apskritai investuoti į Lietuvą, jei pradėjus vykdyti projektą paaiškės, kad jo nebebus galima užbaigti“, – pridūrė V. Sutkus.

Ministras B. Markauskas pažymėjo, kad dėl valstybės žemės sklypų kalta ne tik Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldi NŽT, bet ir savivaldybės, kurios formuoja tuos sklypus.

„Sklypus formuoja savivaldybės, kuriuos vėliau tvirtina NŽT, tad šiuo atveju nereikia sakyti, kad tik viena institucija yra atsakinga už nesusikalbėjimą. Nepaisant to, situacija turi būti sprendžiama, ir, tikiuosi, greitu laiku bus rasta išeitis“, – teigė B. Markauskas, kuris paminėjo, kad NŽT laukia rimtos reformos, taip pat ir naujo vadovo paieškos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Nuo kitos savaitės vėl keisis eismo tvarka Vilniaus senamiestyje (37)

Po diskusijų su sostinės senamiesčio gyventojais ir verslininkais, miesto savivaldybė nusprendė, kad vienoje svarbiausių arterijų eismas bus leidžiamas darbo dienomis, o savaitgaliais bus ribojamas kaip Gedimino prospekte.

Dalyje „Maximos“ parduotuvių pirkėjai pasigedo kai kurių prekių (98)

Į mažuose miesteliuose įsikūrusias „Maxima“ parduotuves kone savaitę neatkeliauja kai kurios prekės, todėl tuštėja lentynos, stinga produktų.

Į Lietuvą nepateko nesaugios pistacijos (6)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) uždraudė tiekti mūsų šalies rinkai 22 t nesaugių pistacijų riešutų su kevalais, atvežtų iš Irano.

Po mokesčių pertvarkos Lietuvoje gali atsirasti naujas PVM tarifas (228)

Naujas lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio tarifas turėtų būti 15 proc. Šį dydį ketinama įvesti vietoje dabar taikomo 9 proc. tarifo.

N. Mačiulis: cukraus akcizas leistų įvesti lengvatinį PVM tarifą sveikesniems produktams (124)

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) šildymui ir viešbučiams lengvatų panaikinimas nespręstų socialinės atskirties problemų, tačiau leistų mažinti PVM tarifą būtiniausioms maisto prekėms ir sveikiems produktams, sako ekonomistai.