"Vatenfall" plės investicijas į "Lietuvos energiją"

Švedijos koncernas "Vatenfall" oficialiai pareiškė pasitraukiąs iš investicijų į Kauno šilumos ūkį projekto, nes nori plėsti savo investicijas į "Lietuvos energiją".
"Vatenfall" atsisakė savo planų 15-kai metų išsinuomoti bendrovę "Kauno energija" ir investuoti šimtus milijonų litų į jos modernizavimą.

"Vatenfall" ketvirtadienį atsiuntė laišką Kauno vicemerui Erikui Tamašauskui. Iki šiol Kauno valdžia apie daugiau nei prieš savaitę priimtą Švedijos koncerno valdybos sprendimą buvo informuota tik žodžiu.

"Mūsų sprendimas pasitraukti iš Kauno projekto yra pirmiausia susijęs su tam tikru "Vatenfall" europinės plėtros strategijos pokyčiu", laiške rašo "Vatenfall" prezidentas ir administratorius Bertilis Tiusanenas.

Jis pripažino, kad koncernui reikia laiko sustiprėti, nes jis nori įgyvendinti naujus projektus. "Vatenfall" ketina dalyvauti elektros energijos paskirstymo versle Lietuvoje.

Anot B. Tiusaneno, pastaruoju metu "Vatenfall" sėkmingai investavo Vokietijoje, Lenkijoje ir Čekijoje, todėl jam svarbu toliau vystyti šias investicijas, įskaitant ir investicijas į "Lietuvos energiją", kurioje valdo daugiau nei 10 proc. akcijų.

"Vatenfall" vadovas patikino, kad ketina aktyviai dalyvauti, restruktūrizuojant "Lietuvos energiją".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Aptiko nelegalų mėsos cechą (1)

Vilkaviškio rajono Matlaukio kaime išaiškinta ir sustabdyta nelegalaus mėsos perdirbimo cecho veikla, rašoma VMVT pranešime spaudai.

Rakauskų šeima su „Žabolis ir partneriais" įsigijo prekybos centrą Rygoje (5)

„KS Holding” už 12,5 mln. eurų įsigijo SIA MD Galerija Azur, kontroliuojančią „Atrium Azur” prekybos centrą Rygoje, iš „Atrium European Real Estate Limited” kompanijos. Į prekybos centro vystymą papildomai planuojama investuoti 16 mln. eurų, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

Belgija pasiekė bendrą sutarimą dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (2)

Belgijos politiniai lyderiai pasiekė bendrą susitarimą, kad šalis pritars Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ketvirtadienį pranešė premjeras Charles'is Michelis, todėl stiprėja viltys, kad šis paktas bus greitai pasirašytas.

Per tris mėnesius po „Brexit“ Didžiosios Britanijos ekonomika augo kiek greičau, nei tikėtasi (4)

Per tris mėnesius po „Brexit“ balsavimo Didžiosios Britanijos ekonomika augo greičiau nei tikėtasi, rodo oficiali statistika, praneša BBC.