Užfiksuotas rekordinis JAV biudžeto perteklius

 (3)
Balandį Jungtinėse Valstijose užfiksuotas rekordinis 159,5 mlrd. dolerių balandžio mėnesio biudžeto perteklius, ketvirtadienį pranešė JAV vyriausybės Iždo departamentas.
Atitinkamą ankstesnių metų mėnesį biudžeto perteklius buvo 113,5 mlrd. dolerių.

Tai, kad JAV biudžeto įplaukos balandį viršija išlaidas, nėra jokia anomalija, mat balandžio viduryje būna paskutinė praėjusių metų mokesčių mokėjimo diena.

Septynių šių fiskalinių metų mėnesių perteklius yra 123,9 mlrd. dolerių - kone dvigubai didesnis nei prieš metus (64,7 mlrd. dolerių).

JAV ekonomika nepertraukiamai auga jau visą dešimtmetį, o nedarbas šalyje yra mažiausias per 30 metų.

JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) Baltiesiems Rūmams komentuodamas biudžeto perteklių sakė, kad "tai dar vienas patvirtinimas, kad mūsų strategija laikytis fiskalinės disciplinos, investuoti į žmones ir atverti užsienio rinkas veikia".

Prezidentas pridūrė, kad respublikonų siūlymai dalį pertekliaus sugrąžinti mokesčių mokėtojams, mažinant mokesčius, kelia grėsmę šalies gerovei.

"Mes turėtume investuoti į savo ateitį - stiprinti socialinę apsaugą ir medicinos priežiūrą, investuoti į tokias svarbias sritis, kaip švietimas, ir iki 2013-ųjų grąžinti visą skolą", sakė JAV prezidentas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (4)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (43)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.