TVF kol kas nesiūlo mažinti biudžeto išlaidų

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) Vyriausybei kol kas nesiūlo mažinti šių metų biudžeto išlaidų.
Pagrindinį dėmesį fondas skiria Vyriausybės ir TVF susitarime numatytų pirmojo pusmečio ekonominių rodiklių įgyvendinimui.

Tai ketvirtadienį po TVF ekspertų ir premjero Andriaus Kubiliaus susitikimo žurnalistams sakė fondo atstovas Lietuvoje Markas Hortonas. Tai buvo baigiamasis savaitę Vilniuje dirbusios TVF misijos pokalbis su Vyriausybės vadovu.

"Dabar pagrindinis tikslas yra pasiekti, kad būtų įgyvendinti numatyti pirmojo pusmečio ekonominiai rodikliai", sakė M. Hortonas.

Nepaisant to, kad Vyriausybei nepavyko visiškai pasiekti pirmojo ketvirčio ekonominių rodiklių, gegužės mėnesį pradėjusios didėti biudžeto pajamos suteikia gerą galimybę pasiekti pirmojo pusmečio ekonominius tikslus, teigė TVF atstovas.

Anot jo, šiems tikslams pasiekti biudžeto išlaidų mažinimo gali neprireikti.

"Prasidėjo ekonomikos atsigavimas, ypač labai stiprus eksporto augimas suteikia vilčių, kad toliau didės biudžeto pajamos ir radikalių priemonių neprireiks", tvirtinio M. Hortonas.

Tačiau, anot jo, Vyriausybė turi ir toliau laikytis griežtos finansų politikos išlaidų atžvilgiu, stiprinti mokesčių administravimą, daugiau dėmesio skirti muitinės veiklai.

Kita TVF misija į Vilnių ketina atvykti liepos mėnesį - tuomet ji atliks pirmąją TVF ir Lietuvos Vyriausybės bei centrinio banko prevencinio susitarimo apžvalgą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (15)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (73)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (60)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.