Telekomo akcija kainuos nuo 3,00 iki 3,80 lito

Tai penktadienį spaudos konferencijoje paskelbė telekomo privatizavimo patarėjų - bankų "Dresdner Kleinwort Benson" ir CAIB - atstovai. Preliminarų akcijų kainos intervalą penktadienį patvirtino Privatizavimo komisija.

Jei pavyktų parduoti akcijas šia kaina, parduodamų akcijų paketo vertė būtų nuo 856,5 mln. iki 1,084 mlrd. litų.

Tačiau iki birželio 12 dienos, jei rinkų padėtis būtų ypač nepalanki, Vyriausybė dar gali atšaukti arba sustabdyti telekomo akcijų paketo pardavimą. Vis dėlto tikimasi, kad tokios priemonės neprireiks ir 35 proc. telekomo akcijų paketas bus parduotas.

"Kainų ribos atitinka 100 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų paketo įvertinimą, kuris yra nuo 2,445 mlrd. iki 3,097 mlrd. litų", sakė "Dresner Kleinwort Benson" atstovas Andrew Edmondas.

Jis patvirtino, kad galutinė "Lietuvos telekomo" akcijos kaina gali būti mažesnė arba didesnė nei paskelbtas kainos intervalas.

"Toks variantas yra galimas, tačiau intervalo paskirtis - orientuoti investuotojus į tam tikrą kainą. Mes tikimės, kad galutinė kaina pateks į intervalo ribas", sakė A. Edmondas.

Galutinė akcijų kaina bus paskelbta birželio 12 dieną, atsižvelgus į potencialių Vakarų investuotojų pasiūlymus.

CAIB atstovas Baltijos šalyse Tomas Marcinkus mano, kad tikimybė, jog kaina būtų didesnė nei 3,80 lito, sunkiai įsivaizduojama. "Vargu ar per dvi savaites galima tikėtis labai radikalaus kainų pokyčio", sakė T. Marcinkus.

1998 metais Skandinavijos "Telia" ir "Sonera" koncernas už vieną telekomo akciją mokėjo 4,17 lito.

Garantuojama, kad visiems norintiems gyventojams bus tikrai parduota po 100 telekomo akcijų. Kaip bus tenkinami norinčiųjų pirkti daugiau akcijų poreikiai, bus pranešta vėliau.

Pasak telekomo privatizavimo patarėjų, jei akcijų paklausa Lietuvoje bus didesnė nei planuojama parduoti Lietuvos gyventojams, dalis instituciniams investuotojams skirtų akcijų bus parduota mažmeniniams investuotojams.

Privatizavimo komisijos pirmininkas Eduardas Vilkas spaudos konferencijoje teigė, kad Vyriausybė galėtų nuspręsti atšaukti arba sustabdyti telekomo akcijų pardavimą, tačiau tik tuomet, jei paaiškėtų, kad "padėtis yra netikusi parduoti, kad negalime gauti norimos kainos - pavyzdžiui, jei ji būtų mažesnė nei trys litai".

"Reikia melstis, kad ta tendencija, kuri paskutinėmis dienomis yra rinkoje, išsilaikytų - dabar telekomų kainos vėl pradėjo augti, nors svarbiausias JAV technologijų bendrovių akcijų indeksas NASDAQ vis dar krenta, bet telekomai kyla", teigė E. Vilkas.

Vis dėlto E. Vilkas tikisi, kad procesas nebus sustabdytas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (6)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (11)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (138)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.

Svaras sustiprino pramonės gaminių eksportą (1)

Naujausio Britų pramonininkų konfederacijos (CBI) atlikto tyrimo duomenimis, pramonės gaminių eksportą smarkiai sustiprino silpstantis svaras, praneša BBC.