Telekomas atpigo

Kai kurie finansų ekspertai pastebi, kad pigesnės akcijos tik padidins jų paklausą. Peteris Lovašas (Peter Lovas), telekomo privatizavimo patarėjo "Dresdner Kleinwort Benson" atstovas, iš anksto buvo įspėjęs, kad telekomunikacijų įmonių akcijų kainos kritimas tarptautinėje rinkoje, neigiamai atsilieps ir "Lietuvos telekomo" akcijų kainai.

Ekspertai mano, kad patarėjų nustatytas akcijos pardavimo kainos intervalas garantuos sėkmingą jų platinimą. Parduodamų "Lietuvos telekomo" akcijų kainos intervalas yra 3–3,80 Lt, tarptautiniams depozitoriumo sertifikatams (GDR) – 7,5–9,5 USD (vieną GDR sudaro 10 "Lietuvos telekomo" akcijų).

Visą “Lietuvos telekomą” privatizavimo patarėjai įvertino 2,445–3,097 mlrd. Lt, o valstybė už 35,03% telekomo akcijų turėtų gauti iki 1,085 mlrd. Lt.

Pasak Endriu Edmondo (Andrew Edmond), vieno iš privatizavimo patarėjų "Dresdner Kleinwort Benson" atstovo, galutinė "Lietuvos telekomo" akcijos kaina gali būti mažesnė arba didesnė nei skelbtas kainos intervalas.

“Toks variantas galimas, tačiau intervalo paskirtis yra orientuoti investuotojus į tam tikrą kainą. Mes tikimės, kad galutinė kaina pateks į intervalo ribas”,– teigė p. Edmondas. Galutinė akcijų kaina bus paskelbta birželio 12 d., atsižvelgus į užsienio investuotojų siūlymus.

“Smukus telekomunikacijų bendrovių akcijoms, daugelis tikėjosi, jog telekomo VP kaina bus mažesnė nei 4 Lt, nes jie bus platinami tarptautinėse rinkose, todėl turime taikytis prie šių rinkų”,– teigė Tomas Andrejauskas, “Hansabanko” finansų makleris. Jo nuomone, esant tokiam telekomo akcijų kainos intervalui, jos turėtų būti platinamos sėkmingai.

“Jeigu VP kainuotų per 4 Lt, tuomet vargu ar akcijos būtų išpirktos, o dabar paklausa gali net viršyti pasiūlą”,– mano p. Andrejauskas. Jo nuomone, akcijų pardavimo kaina turėtų būti netoli intervalo viršutinės ribos, o žemiausioji palikta apsidrausti nuo dar didesnio užsienio šio sektoriaus rinkų kritimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (16)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (80)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (60)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.