Tarp telekomo investuotojų kilo lengva panika

 (13)
Vyriausybei paskelbus, kad iki kitos savaitės pabaigos ji priims galutinį sprendimą dėl "Lietuvos telekomo" akcijų platinimo, tarp investuotojų kilo "lengva panika".
Ją padidino ir Privatizavimo komisijos pirmininko Eduardo Vilko pareiškimas, kad akcijų pardavimas gali būti sustabdytas, jeigu akcijos kaina bus per maža. Tačiau E. Vilkas pabrėžė manąs, jog tokia galimybė mažai tikėtina.

Vilniaus banko darbuotojai, priimantys gyventojų paraiškas, teigė, jog žmonės iš karto į tai sureagavo.

"Telefonas tiesiog raudonas, žmonės klausia, ką daryti", BNS sakė bankininkas, nenorėjęs viešai sakyti pavardės.

"Jeigu pardavimas bus atidėtas, Lietuvai bus labai blogai - žymiai blogiau nei parduoti akciją už 3,80 lito. Dabar jau vyksta procesas, žmonės neša pinigus, kaip jiems reikėtų išaiškinti, kad viskas baigta. Reikėjo apie tai kalbėti, kai nebuvo paliesti realūs pinigai ir realūs interesai", aiškino Vilniaus banko darbuotojas.

"Vyriausybė šiuo metu atidžiai stebi padėtį rinkoje. Vyriausybės nuomone, iki birželio 12 dienos "Lietuvos telekomo" privatizavimo patarėjas dar gali intensyviai dirbti ir pasiekti pačias geriausias akcijų pardavimo sąlygas", rašoma antradienį išplatintame Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime spaudai.

Vyriausybė arba jos paskirta komisija, atsižvelgusi į telekomo privatizavimo patarėjų rekomendacijas, birželio 10 dieną, šeštadienį Londone turėtų patvirtinti galutinę telekomo akcijos kainą.

Pagal iš anksto paskelbtą grafiką birželio 12 dieną numatyta viešai parduoti 35,03 proc. valstybės valdomų telekomo akcijų.

Pasak Privatizavimo komisijos pirmininko Eduardo Vilko, gali būti, kad telekomo akcijų pardavimas bus sustabdytas, jeigu akcijos kaina bus per maža.

Kuri kaina galėtų būti per maža, E. Vilkas teigė nežinąs. Paskelbtas preliminarus kainos intervalas yra 3-3,80 lito.

"Tokia galimybė yra, bet aš manau, kad taip neatsitiks. O jei atsitiktų, nukelti reikėtų iki tol, kol akcijų kaina taps didelė. Tam gali prireikti metų ar kelių, bet aš manau, kad toks variantas nėra priimtinas", kalbėjo E. Vilkas.

Kai kurie ekspertai siūlo telekomo akcijų paketo pardavimą atidėti bent iki rudens, tačiau, anot E. Vilko, "rudenį nebus geriau".

Pakankamai mažą telekomo akcijos kainą iš esmės lėmė nepalanki padėtis tarptautinėse rinkose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.

Prašymų gauti bedarbio pašalpą JAV mažėja (6)

Amerikiečių, pateikiančių prašymus bedarbio pašalpai gauti, skaičius praėjusią savaitę sumažėjo, rodydamas stiprią darbo rinką ir tvirtą ekonomikos augimą, praneša „Reuters“.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc. (2)

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.