Skaitomiausias tarp vadovų – portalas DELFI

 (34)
Kuris portalas skaitomiausias tarp vadovų? Norint sužinoti atsakymą į šį klausimą, reikia žinoti visus statistinius duomenis ir teisingai juos išanalizuoti.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Verslo žinios“ paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad tarp Lietuvos portalų rubrikų, rašančių verslo tema, skaitomiausias – portalas vz.lt. Šis teiginys grindžiamas auditorijos grupių pasiekiamumu ir tinkamumo indeksu, kurio tikslas – parodyti, ar žinutė pasieks tikslinę auditoriją. Pateikti skaičiai – iš oficialios „Gemius“ statistikos, tačiau įvertinus visus duomenis ir platesnį kontekstą, į išvadas galima pažiūrėti ir kitu kampu.

Vertinant auditorijos grupių pasiekiamumą internete „vz.lt“ skelbiasi pirmaujantis, bet šioje statistikoje lygina visą portalo statistiką, taip pat apimančią rekvizitai.lt duomenis, su kitų portalų verslo rubrikomis. Remiantis tarptautinės interneto tyrimų bendrovės „Gemius“ duomenimis, palyginus portalų, o ne atskirų rubrikų duomenis, balandį DELFI skaitė daugiau nei 118 tūkst. aukščiausio ir vidutinio lygio vadovų, „15min” – daugiau nei 90 tūkst., „vz.lt” – daugiau nei 87 tūkst., „lrytas.lt” – daugiau 81 tūkst.

Atsižvelgiant į tai, aukščiausio ir vidutinio lygio vadovų tikslinės grupės pasiekiamumas internete balandį DELFI siekė 76,22 proc., „15min” – 58,27 proc., „vz.lt” – apie 56,56 proc., „lrytas.lt” – 52,47 proc.

Kalbant vien apie specializuotas verslo rubrikas, balandį DELFI verslo rubriką vidutiniškai per dieną skaitė daugiau nei 14 tūkst. aukščiausio ir vidutinio lygio vadovų, portalo „lrytas.lt“ verslo rubrika – beveik 7 tūkst., portalo „15min“ verslo rubrika - apie 4,6 tūkst. Visas portalas „vz.lt“ jų pritraukė daugiau nei 12 tūkst.

Tinkamumo indeksas parodo, kiek portale yra tikslinės auditorijos lyginant su rinkos vidurkiu. Vėlgi, didesnis skaičius procentais nereiškia, kad tikslinės auditorijos absoliučiais skaičiais yra daugiau, ką patvirtina ir grafikuose pateikti auditorijos pasiekiamumo skaičiai. Reklamos užsakovams dažnai svarbesnė ne mėnesio, o dienos auditorija, kurią galima pasiekti viename ar kitame portale.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Paryžiuje aptartos Lietuvos derybos dėl narystės EBPO (1)

Finansų ministras Vilius Šapoka pirmadienį Paryžiuje susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovais ir aptarė tolesnius žingsnius, kurie būtini Lietuvai siekiant tapti visateise šios organizacijos nare.

Britų gamintojai prašo Th. May atsisakyti idėjos apie „Brexit“ be prekybos susitarimo su ES (5)

Britų gamintojai pirmadienį kreipėsi į šalies ministrę pirmininkę Theresą May prašydami, kad ši atsisakytų minties išvesti Didžiąją Britaniją iš Europos Sąjungos (ES) be prekybos sutarties, nes tai sukurtų daugybę prekybos barjerų, informuoja „Reuters“.

Aktualu dirbantiems: sukauptos atostogų dienos bus perskaičiuotos darbuotojo naudai neapvalins (137)

Iš naujo svarstydama Seimo jau priimtą ir nuo metų vidurio įsigaliojantį Darbo kodeksą (DK), Trišalė taryba sutarė dėl trumpesnių kasmetinių atostogų. Tačiau yra ir kitų nuostatų, kurias pravartu žinoti planuojant poilsį dar šiais metais.

100 mln. dolerių vertės pamoka Lietuvos įmonėms ir gyventojams (12)

Prieš kelias dienas Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjo sukčiavimo atvejis, kuomet apsimetėlis iš dviejų JAV kompanijų išviliojo 100 mln. dolerių.

Konkurencijos taryba: svarstoma Šiaulių savivaldybės parama knygynui gali būti neteisėta (5)

Konkurencijos taryba įspėjo Šiaulių miesto savivaldybę, jog svarstoma parama savivaldybės knygynui gali būti neteisėta ir ją tektų grąžinti.