Prognozuojamas elektronikos gamybos sąstingis

Pasaulinėje rinkoje stingant lustų, per kitus 12 mėn. gali sulėtėti korinio ryšio telefonų, asmeninių kompiuterių ir kitų elektronikos prietaisų gamyba.
"Dabar kiekvienas lustų gamintojas neriasi iš kailio, kad padidintų gamybą, – teigia puslaidininkių rinkos tyrimo bendrovės "Forward Concepts" prezidentas Vilis Strosas (Will Strauss). – Šiuo metu lustų paklausa gerokai viršija pasiūlą."

Pagal sutartis lustus gaminančios gamyklos yra užverstos užsakymais, o pagrindinių elektronikos kompanijų gamybos linijos veikia nesustodamos. Ypač lustų trūkumą skatina smarkiai auganti mobiliųjų telefonų rinka. Lustų stygius jau paveikė tokių elektronikos kompanijų, kaip "Motorola", "Cisco Systems" ar "Hewlett-Packard", gamybos apimtis. Specialistų teigimu, padėtis kol kas tikrai negerės.

Antroje metų pusėje trūkumas turėtų dar būti didesnis, nes artėjant metų pabaigos šventėms sezoniškai pakyla kompiuterių, mobiliųjų telefonų ir videožaidimų poreikis.

Siekdami didinti gamybą, lustų tiekėjai priversti investuoti daugiau lėšų į naujų gamyklų statybas.

"Intel" šiais metais savo išlaidų biudžetą padidino iki 6 mlrd. USD, "Motorola" planuoja iki metų pabaigos išleisti iki 2,6 mlrd. USD, nors anskčiau buvo numačiusi 1,5 mlrd. USD. Bendrai puslaidininkių pramonės išlaidos gamybai 1999 m. turėtų padidėti 48%, maždaug iki 50 mlrd. USD, teigia rinkos specialistai.

Tačiau pagrindiniai lustų gamintojai negali plėstis be galo. Daugelis įrangos tiekėjų taip pat užversti užsakymais, tad sunku tikėtis, kad problema galėtų būti išspręsta greitai, rašo "Financial Times".

Tikimasi, kad šiemet pasauliniai lustų pardavimai išaugs 30%, kitąmet augimas turėtų būti taip pat didelis.

Tačiau jau 2002 ar 2003 m., priklausomai nuo bendrų ekonomikos tendencijų, lustų pramonės padėtis gali apsiversti aukštyn kojomis – sektorius gali dusti nuo perteklinės gamybos. Anot p. Stroso, procesas sukasi ratu.

Nepaisant tokių pranašavimų, puslaidininkių pramonei ir toliau būdingas cikliškumas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (11)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (116)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.