Prognozuojamas BVP augimas

Laisvosios rinkos instituto ekspertai prognozuoja BVP augimą 2000 m., tačiau kitų aiškių ekonomikos atsigavimo ženklų nepastebi, nors teigia, kad ekonomikos augimas kaimyninėse šalyse sudaro sąlygas atsigauti Lietuvos užsienio prekybai.
"Stebuklai ekonomikoje neįvyksta savaime – jiems reikia sukurti palankią ekonominę dirvą",– teigia Elena Leontjeva, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė (LLRI). Anot jos, privatus sektorius laikosi gana stabiliai ,ir tai turėtų dar kartą priminti valdžiai, kad reikia kuo greičiau privatizuoti valstybines įmones.

LLRI ekspertai, pristatydami penktojo makroekonominių rodiklių tyrimo etapo rezultatus, konstatavo, kad 1999 m. buvo ne patys lengviausi ne tik ekonomikos veikėjams, bet ir prognozuotojams.

Ekspertai, gana sėkmingai užfiksavę krizės pradžią, nesitikėjo, kad ekonominis nuosmukis Lietuvoje bus toks didelis ir tęsis taip ilgai.

1999 m. BVP augimą LLRI ekspertai įvertino -1,8%. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, BVP pernai smuko 4,1%. 2000 m., ekspertų vertinimais, BVP 1,5% išaugs. Patikslintos oficialiosios prognozės – 1,3–2,0% augimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.

Svaras sustiprino pramonės gaminių eksportą (1)

Naujausio Britų pramonininkų konfederacijos (CBI) atlikto tyrimo duomenimis, pramonės gaminių eksportą smarkiai sustiprino silpstantis svaras, praneša BBC.

ES spaudžia Valoniją dėl ES ir Kanados prekybos sutarties (1)

Europos Sąjunga (ES) griebėsi šiaudo, mėgindama išgelbėti Išsamų ekonomikos ir prekybos susitarimą (CETA) su Kanada po to, kai Belgijos Valonijos regionas atmetė galutinį sprendimo priėmimo terminą. Apie tai praneša BBC.

„Philips“ paskelbė apie 18 proc. išaugusį pelną (1)

Elektroniką gaminančios bendrovės „Philips“ trečiojo ketvirčio pelnas ženkliai išaugo, padidėjus medicinos įrangos pardavimams, praneša BBC.

Bankas įspėja: sukčiai ruošiasi kruopščiai, smogia skaudžiai (2)

Pastaruoju metu į sukčių akiratį vis dažniau patenka ne tik gyventojai, bet ir verslo įmonės, rašoma „Swedbank“ banko pranešime spaudai.