Prieš tabako reklamą - dažais ir klijais

 (7)
Lietuvos miestų kavinių ir restoranų darbuotojai ėmėsi jiems nebūdingų darbų, o tarp virtuvės įrankių atsirado klijų, lipnių juostų, atsuktuvų, dažų.
Šiais daiktais kavinių šeimininkai bando paslėpti cigarečių reklamą - užklijuoti ir perdažyti pelenines, nugrandyti užrašus nuo šiukšlių dėžių dangčių, paslėpti ant skėčių užrašytus cigarečių pavadinimus.

Imtis tokių darbų kavinių bei restoranų šeimininkus privertė nuo gegužės pirmosios įsigaliojęs Tabako kontrolės įstatymas.

Europos Sąjungos nuostatoms prieštaraujantis įstatymas draudžia viešose vietose reklamuoti tabako gaminius.

Nors tabako gaminius draudžiama reklamuoti tik ant langų ir lauko kavinėse, jų šeimininkai baiminasi už reklamą gresiančių baudų. Peleninių ir valgiaraščių stovai su tabako reklama išnyko iš daugelio cigaretėmis prekiaujančių kavinių.

Daugelyje Vilniaus kavinių nemokamai gautas pelenines ir stovus su cigarečių reklama pakeitė daiktai su alaus atributika. Lauko kavinėse sustatyti alų reklamuojantys skėčiai.

Alaus tiekėjai skėčius ir pelenines taip pat duoda nemokamai, todėl daiktų su tabako gaminių atributika atsisakiusios kavinės didelių finansinių nuostolių nepatyrė.

Tabako kontrolės įstatymas jau įsigaliojo, bet Seime šiomis dienomis svarstoma dėl jo atidėjimo iki 2002 ar 2003 metų.

To, kad įstatymas bus atidėtas, tikėjosi visi "Lietuvos ryto" kalbinti kavinių ir restoranų šeimininkai. Nemokamai iš cigarečių importuotojų gautus daiktus jie dar tikisi išdėlioti ant stalų. Dabar uždraustos peleninės ir stovai laikomi kavinių pagalbinėse patalpose.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (27)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (70)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.