Prasideda viešas telekomo akcijų platinimas

Pirmadienį prasideda viešas didžiausios Baltijos šalyse telekomunikacijų bendrovės "Lietuvos telekomas" akcijų platinimas. Tai pirmas kartas, kai viešai parduodamas toks didelis (35 proc.) akcijų paketas.
Lietuvoje, Rygoje, Taline ir Londone potencialūs investuotojai dvi savaites galės pateikti paraiškas pirkti telekomo akcijų. Kartu jie privalės pervesti pinigus į sąskaitas, už vieną akciją skaičiuojant 3,8 lito, o už vieną Tarptautinį depozitoriumo sertifikatą (GDR) - 9,5 JAV dolerio (vieną GDR sudaro 10 akcijų).

Jei pavyktų parduoti akcijas nustatytose kainos ribose, už paketą būtų gauta iki 1,084 mlrd. litų. Šiek tiek anksčiau 35 proc. telekomo akcijų paketas buvo vertinamas maždaug 1,2 mlrd. litų.

Kai kurie analitikai dėl nepalankių rinkos sąlygų jau pataria pristabdyti 35 proc. telekomo akcijų pardavimą. Atšaukti ar pristabdyti telekomo pardavimą galima iki birželio 12 dienos.

Lietuvos gyventojai paraiškas galės pateikti iki birželio 7-sios, o instituciniai Lietuvos ir užsienio investuotojai - iki birželio 9-sios.

Nuo pirmadienio iki penktadienio telekomo privatizavimo patarėjai, Vyriausybės ir "Lietuvos telekomo" atstovai surengs telekomo pristatymus potencialiems Vakarų investuotojams.

Prezentacijas planuojama surengti aštuoniuose Vakarų Europos miestuose. Daugiausia - net keturios nuo antradienio iki penktadienio įvyks Londone, kitos - Frankfurte, Kopenhagoje, Stokholme (pirmadienį), Vienoje, Amsterdame ir Roterdame (antradienį), Edinburge (Škotija, penktadienį).

Lietuvoje beveik neabejojama, kad daugiausia akcijų nupirks Vakarų investuotojai, o šalies viduje bus išplatinti tik keli procentai viso parduodamo paketo.

Kai kurie analitikai neabejoja, kad būsimieji parduodamų telekomo akcijų savininkai jau žinomi - tai Švedijos "Telia" ir Suomijos "Sonera" bendrovės, turinčios 60 proc. telekomo akcijų.

Pardavusi 35 proc. akcijų, Vyriausybė pasiliks sau vieną specialiąją akciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (3)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (8)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (15)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (57)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.