Pirmąjį ketvirtį Lietuvos BVP išaugo 4,2 proc.

 (4)
Statistikos departamentas, remdamasis išankstiniais duomenimis, pranešė, kad sausio-kovo mėnesiais galiojančiomis kainomis BVP sukurta už 10,4 mlrd. litų.

Laukiamo BVP skaičiavimai atlikti remiantis pramonės, statybos, prekybos, transporto ir kitų įmonių mėnesinių ir ketvirtinių ataskaitų duomenimis bei jų pagrindu nustatytais dėsningumais.

1999 metų pirmąjį ketvirtį BVP smuko 2,8 proc., o per visus metus - 4,1 proc. Išankstiniais duomenimis, per metus jo buvo sukurta už 42,597 mlrd. litų.

"Pernai duomenys buvo taip smarkiai ir keistai peržiūrimi, kad dabar aš esu nusiteikusi gana skeptiškai. Tačiau nepaisant to, šie duomenys atitinka prognozuotą 4,0-4,5 proc. augimą", "Reuters" sakė Londone įsikūrusio banko "Nomura International" analitikė Karine Saroukhanian.

Pernai birželio pabaigoje skelbta, kad pirmąjį ketvirtį BVP smuko 5,7 proc., vėliau šis rodiklis sumažėjo iki 5,8 proc., o šiemet paskelbtas 2,8 proc. smukimas.

1998 metų sausį-kovą BVP augo 8,5 proc.

Statistikos departamento ekonominių tyrimų skyriaus vadovė matematikos daktarė Bronė Kaminskienė mano, kad birželio pabaigoje, kai bus skelbiamas tikslesnis pirmojo ketvirčio BVP, jis neturėtų labai skirtis nuo dabartinio rodiklio, jeigu nebus tikslinamas 1999-ųjų pirmojo ketvirčio BVP. Tokiu atveju jis gali net padidėti.

"Tačiau jei keisis 1999 metų pirmojo ketvirčio BVP, tuomet viskas sugriūna", BNS sakė B. Kaminskienė.

Pasak jos, 1999 metų BVP dar bus tikslinamas visus šiuos metus ir kitąmet. Tik šių metų rugsėjį planuojama paskelbti galutinį 1998 metų BVP.

B. Kaminskienė sakė, kad šiemet didžiausias BVP augimas yra tose srityse, kur pernai sausio-kovo mėnesiais buvo didelis smukimas: pramonėje, transporte, prekyboje. Tuo tarpu mažiau BVP sukurta biudžeto finansuojamose sferose - valstybės valdyme, švietime, sveikatos apsaugoje, taip pat statyboje ir elektros, dujų ir vandens tiekime.

Statistikos departamento ekonominių tyrimų skyrius prognozuoja, kad šiemet BVP turėtų augti ne mažiau kaip 2 proc.

Ūkio ministerijos prognozės sako, jog šiais metais BVP turėtų išaugti 1,3-2 proc. - galiojančiomis kainomis jo turėtų būti sukurta už 44,1-44,4 mlrd. litų.

Didžiausio komercinio Vilniaus banko ekspertai mano, kad 2000-aisiais BVP augs 1,9 proc. - jo bus sukurta už 44,5 mlrd. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Skyrienė: ketinimus atidėti Darbo kodekso įsigaliojimą vertinu neigiamai (15)

Užsienio investuotojus Lietuvoje vienijančio Investuotojų forumo vadovė Rūta Skyrienė sako kol kas nežinanti, ko tikėtis iš Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), tačiau ji neigiamai vertina partijos lyderių kalbas apie galimybę stabdyti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą.

Doleris artėja prie aukščiausio devynių mėnesių lygio (1)

Europos akcijos pamažu brangsta, o doleris artėja prie aukščiausio lygio per pastaruosius devynis mėnesius, praneša „Reuters“.

S. Jakeliūnas jau planuoja reformas: paliestų daugiau nei milijoną gyventojų (130)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas DELFI papasakojo apie pirmuosius darbus, kuriems teiktų prioritetą, jei užimtų šį postą.

R. Karbauskis imsis taisyti vieną paskutinių A. Butkevičiaus sprendimų (68)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbaukis sako, kad naujasis Darbo kodeksas yra klaida ir Seimas turės grįžti prie jo.

„Lidl“ kviečia architektus teikti idėjas dėl buvusio policijos pastato (8)

„Lidl Lietuva“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga skelbia biurų parko Giraitės g. 3 Vilniuje architektūrinių pasiūlymų konkursą, rengiamą bendradarbiaujant su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos bei Vilniaus miesto savivaldybe, rašoma bendrovės pranešime spaudai.