Paskelbti naujausi atlyginimai: lyderiai jau kiti

 (118)
Skirtingai nei metų pradžioje, gegužės mėnesį tik trys šalies bendrovės mokėjo didesnį nei 10 tūkst. Eur atlyginimą. Didžiausią algą mokėjo Baltarusijos pramonės gigantui atstovaujanti prekybos įmonė. Be jos į TOP 10 pateko tik energetikos ir IT įmonės.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Sodra“ paskelbė, kokie vidutiniai atlyginimai (neatskaičius mokesčių) gegužės mėnesį buvo mokami bendrovėse, kuriose dirbo daugiau kaip trys darbuotojai.

Didžiausias mėnesinis darbo užmokestis – daugiau kaip 28,4 tūkst. Eur – mokėtas Šiauliuose įsikūrusiai bendrovei „Prekybos namai Bmz-Baltija“. Bendrovės interneto puslapyje nurodyta, kad ji atstovauja „Baltarusijos metalurgijos kompanijos“ patronuojančiai įmonei „Baltarusijos plieno gaminiai“. Lietuvos įmonė nurodo užsiimanti didmenine prekyba armatūra, laidais, vamzdžiais ir kt. Šiuo metu įmonė turi 8 darbuotojus.

Antroje vietoje pagal didžiausią atlyginimą – per 17 tūkst. Eur – gegužę buvo „4Energia“, turinti 7 darbuotojus.

Kaip rašė „15min.lt“, su šia ir kitomis bendrovėmis susiję verslininkai pastatė vėjo jėgaines socialdemokratui Artūrui Skardžiui ir jo žmonai priklausančioje žemėje. Seimo Antikorupcijos komisija aiškinsis aplinkybes, kaip buvo išnuomoti šie žemės sklypai, ar būdamas Seimo nariu savo sprendimais ir teiktais projektais politikas neturėjo asmeninės naudos.

Trečioje vietoje pagal mokėtų atlyginimų vidurkį buvo „Hewlett Packard Vilnius“. Jos darbuotojai vidutiniškai uždirbo 11,6 tūkst. Eur per mėnesį.

„Google Lithuania“ savo darbuotojams gegužę mokėjo vidutinį 9,9 tūkst. Eur atlyginimą.

UAB „EpsoG“, kurios 100 proc. priklauso valstybei (per Energetikos ministeriją), 23 darbuotojams gegužės mėnesį mokėjo vidutinį 9,1 tūkst. Eur darbo užmokestį.

Likusias didžiausius atlyginimus mokančių bendrovių TOP10 vietas užėmė „Huawei Technologies Vilnius“ (8778 Eur), „Samsung Electronics Lithuania“ (8458 Eur), „Bull Baltija“ (8389 Eur) „Inter Rao Lietuva“ (8178 Eur) ir „Energogrupė“ (7856 Eur).

DELFI kalbinti specialistai yra pastebėję, kad tarp įmonių, kuriose fiksuojamas didžiausias vidutinis atlyginimas, dažniausiai patenka tos bendrovės, kurios vieną ar kitą mėnesį darbuotojams išmoka vienkartinius priedus ar kitas vienkartines išmokas.

Balandžio mėnesį didesnę nei 10 tūkst. vidutinę algą mokėjo 7 iš 10 didžiausius atlyginimų vidurkius fiksavusios įmonės. Gegužę tokių buvo tik trys.

Primename, kad šiuo metu minimali mėnesinė alga yra 380 Eur, o vidutinis darbo užmokestis – 817 Eur.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

ES ir Kanados prekybos sutarties ratifikavimas nukeliamas rudeniui (68)

Europos Sąjungos (ES) ir Kanados prekybos susitarimo ratifikavimas gali būti nukeltas į rudenį, nors Lietuvos diplomatai tikėjosi, kad tai galėtų įvykti dar pavasario sesijoje.

Garso inžinierius iš Estijos: ne parduodame kolonėlės, o jūsų namuose rengiame koncertus (5)

Garso inžinierius iš Estijos Alfredas Vasilkovas daugiau nei 30 metų bando sukurti pačią geriausią garso sistemą visame pasaulyje. Dabar vyras sako, kad jo svajonė pradėjo pildytis.

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (31)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (5)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.