Naujas ryšio operatorius gali veikti

 (14)
Konkurencijos taryba mano, jog papildomos GSM 900 licencijos išdavimo konkurso nuostatos neprieštarauja konkurencijos principams ir nepažeidžia veikiančių mobiliojo ryšio operatorių teisų.
Manoma, jog toks Konkurencijos tarybos sprendimas turės lemiamą įtaką teismo sprendimui dėl “Omnitel” ir “Bitės GSM” skundų.

Susisiekimo ministerija šių metų pradžioje paskelbė trečiosios GSM 900 standarto mobiliojo ryšio licencijos konkursą, o jo nugalėtojas turėjo būti patvirtintas iki kovo pabaigos.

Konkurso nuostatose buvo numatyta, kad jame negali dalyvauti jau turintys GSM 900 licencijas operatoriai bei su jais susiję asmenys. Tačiau šį sprendimą teismui apskundė bendrovės "Omnitel” ir “Bitė GSM”. Anot jų, joms jau dabar veiklai plėsti neužtenka dažnių, todėl ir joms turi būti leista dalyvauti konkurse, nes tai pažeidžia Konkurencijos įstatymą.

Konkurencijos tarybos nuomone, susisiekimo ministro patvirtintos taisyklės taikomos tik įeinančiajam į rinką, o tie, kuriems nebuvo leista dalyvauti konkurse, jau veikia joje. Todėl įeinantis į rinką ūkio subjektas neįgyja jokių privilegijų ar pranašumų ir turės tokias pat konkurencijos sąlygas kaip ir kiti operatoriai.

Todėl Konkurencijos tarybos teigimu, Susiekimo ministerija, nustatydama papildomus reikalavimus dalyviams, ne sumažino, o priešingai, padidino konkurenciją mobiliojo ryšio paslaugų rinkoje.

Tačiau Pauliaus Koverovo, UAB “Omnitel” Juridinio skyriaus vadovo, teigimu, ieškinyje teismui buvo nurodyta daugiau pažeidimų, kurie nėra susiję su konkurencija. “Omnitel” nuomone, konkursas neteisėtas, nes jis patvirtintas ministro įsakymu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (10)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.