Mažmeninė prekyba šiemet išaugo 10,9 procento

Mažmeninės prekybos apimtys Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu 1999-ųjų laikotarpiu, išaugo 10,9 procento.
Mažmeninė prekyba rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, išliko tokia pati, o palyginti su 1999-ųjų rugsėju, - išaugo 18,2 procento.

Negalutiniais Statistikos departamento duomenimis, vien automobilių ir motociklų pardavimo, techninės priežiūros ir remonto paslaugų bei automobilių degalų pardavimai sausį-rugsėjį, palyginti su atitinkamu 1999-ųjų laikotarpiu, išaugo 8 proc., o rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, - sumažėjo 1 procentu.

Automobilių pardavimas per metus padidėjo 36,1 proc., o per mėnesį sumažėjo 11,3 procento.

Mažmeninės prekybos apyvarta (be prekybos automobiliais ir motociklais) per metus išaugo 12,1 proc., o per mėnesį sumažėjo 0,4 procento.

Nespecializuotose parduotuvėse, kuriose vyrauja maistas ir gėrimai, apyvarta per devynis šių metų mėnesius, palyginti su atitinkamu 1999-ųjų laikotarpiu, išaugo 24,8 proc. (per mėnesį sumažėjo 1,7 proc.).

Alkoholinių ir kitų gėrimų specializuota prekyba per sausio-rugsėjo mėnesius sumažėjo 38,2 proc. (per mėnesį išaugo 3,3 proc.), restoranų ir kitų maitinimo įmonių apyvarta - smuko 9 proc. (išaugo 3,6 proc.).

Prekybos ir maitinimo įmonių apyvartos pokyčiai pateikti be PVM.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Garso inžinierius iš Estijos: ne parduodame kolonėlės, o jūsų namuose rengiame koncertus (3)

Garso inžinierius iš Estijos Alfredas Vasilkovas daugiau nei 30 metų bando sukurti pačią geriausią garso sistemą visame pasaulyje. Dabar vyras sako, kad jo svajonė pradėjo pildytis.

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (30)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (4)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (18)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.