Mažmeninė prekyba šiemet išaugo 10,9 procento

Mažmeninės prekybos apimtys Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu 1999-ųjų laikotarpiu, išaugo 10,9 procento.
Mažmeninė prekyba rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, išliko tokia pati, o palyginti su 1999-ųjų rugsėju, - išaugo 18,2 procento.

Negalutiniais Statistikos departamento duomenimis, vien automobilių ir motociklų pardavimo, techninės priežiūros ir remonto paslaugų bei automobilių degalų pardavimai sausį-rugsėjį, palyginti su atitinkamu 1999-ųjų laikotarpiu, išaugo 8 proc., o rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, - sumažėjo 1 procentu.

Automobilių pardavimas per metus padidėjo 36,1 proc., o per mėnesį sumažėjo 11,3 procento.

Mažmeninės prekybos apyvarta (be prekybos automobiliais ir motociklais) per metus išaugo 12,1 proc., o per mėnesį sumažėjo 0,4 procento.

Nespecializuotose parduotuvėse, kuriose vyrauja maistas ir gėrimai, apyvarta per devynis šių metų mėnesius, palyginti su atitinkamu 1999-ųjų laikotarpiu, išaugo 24,8 proc. (per mėnesį sumažėjo 1,7 proc.).

Alkoholinių ir kitų gėrimų specializuota prekyba per sausio-rugsėjo mėnesius sumažėjo 38,2 proc. (per mėnesį išaugo 3,3 proc.), restoranų ir kitų maitinimo įmonių apyvarta - smuko 9 proc. (išaugo 3,6 proc.).

Prekybos ir maitinimo įmonių apyvartos pokyčiai pateikti be PVM.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Iranas svarsto keisti valiutos pavadinimą ir vertę

Irano prezidento Hassano Rouhani vyriausybė trečiadienį pritarė šalies centrinio banko raginimui Irano rialo pavadinimą pakeisti šnekamojoje kalboje ir istoriškai žinomesniu tumanu, rašo „Euronews“.

D. Vilytė „Lietuvos geležinkelių“ vadovui siūlo visų vidaus sandorių auditą (3)

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovė valstybės valdomiems „Lietuvos geležinkeliams“ siūlo įvertinti visus įmonės sudarytus vidaus sandorius ir atsisakyti nenaudingų sutarčių.

A. Anušauskas: „Lietuvos geležinkeliai“ vykdo savo pačių užsienio politiką (37)

Bendradarbiaudami su Rusijos koncernu, susijusiu su karine pramone, „Lietuvos geležinkeliai“ vykdo savo pačių užsienio politiką, pareiškė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai. Jie mano, kad prasta valstybės valdomos įmonės veiklos kontrolė yra didžiausia problema, ir ją reikia nedelsiant spręsti.

Degalinėje mokėjo atlyginimus neoficialiai (9)

Vakarų Lietuvoje registruota mažmenine degalų prekyba užsiimanti bendrovė darbuotojams už viršvalandžius mokėjo neoficialius atlyginimus. Operatoriai gaudavo 2,32 euro už valandą, dujų balionų pildytojai – 2,45 euro. Įmonė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) akiratyje atsiduria ne pirmą kartą. Ji minima FNTT tebetęsiamame tarptautiniame tyrime.

Lietuvos verslininkai jau pajautė „Brexit“ pasekmes (2)

Nors Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesas kol kas dar nevyksta ypač aktyviai, tačiau naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad dalis Lietuvos verslo jau pajuto netiesioginį „Brexit“ poveikį įmonės veiklai, o kitąmet su tuo susijusios rizikos tik didės.