Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių

 (19)
Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių
© Shutterstock nuotr.

Mažieji aludariai teigia gavę iš Europos Komisijos atsakymą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų atitikimo ES teisei. Atsakyme rašoma, kad Alkoholio kontrolės įstatymas, numatantis draudimą prekiauti didesnėmis nei 1 litro talpomis ir stipresniu nei 7,5 proc. alumi, sidru ar alaus gėrimu, prieštarauja vienai pamatinių ES vertybių – laisvam prekių judėjimui.

Pasak kreipimąsi į Europos Komisiją inicijavusios Mažų alaus daryklų asociacijos pirmininkės Linos Šileikienės, toks EK atsakymas yra dėsningas, o operatyvumas nagrinėjant skundą patvirtina jo svarbą.

„Tikiuosi, kad teisingumas bus atstatytas artimiausiu metu, nes kiekviena nerimo ir nežinios diena kenkia mažųjų aludarių verslui, taip pat neabejoju, kad „atsakingi asmenys“ neapsiribos vien pažadais Europos Komisijai ir imsis realių veiksmų“ – teigia Lina Šileikienė.

Aludariai cituoja EK raštą, kuriame rašoma: „LR Alkoholio kontrolės įstatymas yra laikytinas „Techniniu reglamentu“ - taip yra apibrėžiama Europos parlamento direktyvoje 98/34/EC ir 1998 m. birželio 22 d. Tarybos priimtoje informacijos apie techninius standartus bei taisykles pakeitimo procedūroje. Pagal šiuos teisės aktus, apie ketinimus keisti LR Alkoholio kontrolės įstatymą buvo privaloma pranešti Europos Komisijai. Komisija nebuvo informuota apie šio įstatymo pakeitimus. Dėl to Komisija nori atkreipti dėmesį į Europos Sąjungos Tesingumo Teismo nagrinėtą bylą C-194/94 „CIA Security International“, kurios metu teismas padarė išvadą, kad negebėjimas vykdyti prievolę pateikti informaciją, kaip tai numatyta Direktyvoje 98/34, yra laikomas procedūros pažeidimu.“

Aludariai dėl įstatymo nuostatos į Europos Komisiją kreipėsi balandžio mėnesį. Vienas iš papildytų alkoholio įstatymų punktų nurodo, jog alų bei kitus silpnesnius alkoholinius gėrimus bus galima išpilstyti tik į ne didesnę nei 1 l talpos tarą.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Prokuroras: „Snoro“ administratoriaus byla nutraukta teisėtai (4)

2014 spalio mėn. 2 d. 15:09
Sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus Neilo Cooperio veiksmų yra teisingas, teigia patikrinimą atlikęs prokuroras.

PPP projektų konsultacijos bus finansuojamos valstybės lėšomis

2014 spalio mėn. 2 d. 14:03
Centrinės projektų valdymo agentūros konsultacijos koncesijų klausimais ir pagalba, rengiant viešosios ir privačios partnerystės (PPP) projektus, nuo kitų metų rugsėjo bus finansuojama valstybės biudžeto lėšomis. Dabar ji finansuojama Europos Sąjungos (ES) lėšomis.

Nuo kitų metų - lengvatinis PVM viešbučiams (12)

2014 spalio mėn. 2 d. 13:30
Nuo kitų metų įsigalios lengvatinis 9 proc. PVM tarifas viešbučių ir kitoms turizmo veiklos apgyvendinimo įmonėms. Tačiau turėtų būti panaikinta šildymo PVM lengvata - dėl to valdantieji dar tarsis.

Ukrainos ekonomika šįmet susitrauks 8 proc. (14)

2014 spalio mėn. 2 d. 13:13
Ukrainos ekonomika šįmet susitrauks 8 proc. dėl šalies rytuose vykstančio prorusiškų separatistų sukilimo, ketvirtadienį pareiškė Pasaulio bankas, pablogindamas ankstesnę prognozę ir įspėdamas apie tolesnį ūkio nuosmukį 2015-aisiais.

Mokesčių pasikeitimai: kitąmet brangs alkoholis ir cigaretės (171)

2014 spalio mėn. 2 d. 13:05
Mokesčių pasikeitimai: kitąmet brangs alkoholis ir cigaretės
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kitais metais Lietuvos įsigalios naujas dujų akcizas, didės alkoholio ir tabako akcizai.