Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių

 (19)
Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių
© Shutterstock nuotr.

Mažieji aludariai teigia gavę iš Europos Komisijos atsakymą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų atitikimo ES teisei. Atsakyme rašoma, kad Alkoholio kontrolės įstatymas, numatantis draudimą prekiauti didesnėmis nei 1 litro talpomis ir stipresniu nei 7,5 proc. alumi, sidru ar alaus gėrimu, prieštarauja vienai pamatinių ES vertybių – laisvam prekių judėjimui.

Pasak kreipimąsi į Europos Komisiją inicijavusios Mažų alaus daryklų asociacijos pirmininkės Linos Šileikienės, toks EK atsakymas yra dėsningas, o operatyvumas nagrinėjant skundą patvirtina jo svarbą.

„Tikiuosi, kad teisingumas bus atstatytas artimiausiu metu, nes kiekviena nerimo ir nežinios diena kenkia mažųjų aludarių verslui, taip pat neabejoju, kad „atsakingi asmenys“ neapsiribos vien pažadais Europos Komisijai ir imsis realių veiksmų“ – teigia Lina Šileikienė.

Aludariai cituoja EK raštą, kuriame rašoma: „LR Alkoholio kontrolės įstatymas yra laikytinas „Techniniu reglamentu“ - taip yra apibrėžiama Europos parlamento direktyvoje 98/34/EC ir 1998 m. birželio 22 d. Tarybos priimtoje informacijos apie techninius standartus bei taisykles pakeitimo procedūroje. Pagal šiuos teisės aktus, apie ketinimus keisti LR Alkoholio kontrolės įstatymą buvo privaloma pranešti Europos Komisijai. Komisija nebuvo informuota apie šio įstatymo pakeitimus. Dėl to Komisija nori atkreipti dėmesį į Europos Sąjungos Tesingumo Teismo nagrinėtą bylą C-194/94 „CIA Security International“, kurios metu teismas padarė išvadą, kad negebėjimas vykdyti prievolę pateikti informaciją, kaip tai numatyta Direktyvoje 98/34, yra laikomas procedūros pažeidimu.“

Aludariai dėl įstatymo nuostatos į Europos Komisiją kreipėsi balandžio mėnesį. Vienas iš papildytų alkoholio įstatymų punktų nurodo, jog alų bei kitus silpnesnius alkoholinius gėrimus bus galima išpilstyti tik į ne didesnę nei 1 l talpos tarą.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Būsto paskolos gavėjams – netikėta dovana (3)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 19:56
Rusijos bankas siūlo savo klientams pūkuotus priedus kartu su jų būstų paskolomis – nemokamai atsiųs pasirinktą katiną, kuris turėtų atnešti laimę į jų naujus namus.

Vertina Ukrainos padėtį: nieko gero (10)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 17:53
Vertina Ukrainos padėtį: nieko gero
AP/Scanpix
Per pirmąjį 2014 metų pusmetį Ukrainos bendrasis vidaus produktas (BVP) smuko 3 proc.

Arbatos sieteliuose nustatytas per didelis nikelio kiekis (8)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 17:15
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad arbatos sieteliuose „Teezange Gourmet“ nustatytas dvigubai didesnis nei leistina nikelio kiekis.

Darbo inspekcija neteko vadovo (24)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 16:14
Iš vasaros atostogų sezono Valstybinė darbo inspekcija prie darbų grįžta be ilgamečio vadovo. Vilius Mačiulaitis nusprendė savo karjerą tęsti kitose darbovietėse.

Rusijos finansų ministras: situacija sudėtinga (29)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 14:55
Rusijos biudžeto skirstymo situacija šalyje šiuo metu sunki: finansų ministerija negali patenkinti visų institucijų bei ministerijų pareigūnų prašymų didinti finansavimą. Tokią informaciją ketvirtadienį vyriausybės posėdyje pateikė šalies finansų ministras Antonas Siluanovas.