Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių

 (19)
Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių
© Shutterstock nuotr.

Mažieji aludariai teigia gavę iš Europos Komisijos atsakymą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų atitikimo ES teisei. Atsakyme rašoma, kad Alkoholio kontrolės įstatymas, numatantis draudimą prekiauti didesnėmis nei 1 litro talpomis ir stipresniu nei 7,5 proc. alumi, sidru ar alaus gėrimu, prieštarauja vienai pamatinių ES vertybių – laisvam prekių judėjimui.

Pasak kreipimąsi į Europos Komisiją inicijavusios Mažų alaus daryklų asociacijos pirmininkės Linos Šileikienės, toks EK atsakymas yra dėsningas, o operatyvumas nagrinėjant skundą patvirtina jo svarbą.

„Tikiuosi, kad teisingumas bus atstatytas artimiausiu metu, nes kiekviena nerimo ir nežinios diena kenkia mažųjų aludarių verslui, taip pat neabejoju, kad „atsakingi asmenys“ neapsiribos vien pažadais Europos Komisijai ir imsis realių veiksmų“ – teigia Lina Šileikienė.

Aludariai cituoja EK raštą, kuriame rašoma: „LR Alkoholio kontrolės įstatymas yra laikytinas „Techniniu reglamentu“ - taip yra apibrėžiama Europos parlamento direktyvoje 98/34/EC ir 1998 m. birželio 22 d. Tarybos priimtoje informacijos apie techninius standartus bei taisykles pakeitimo procedūroje. Pagal šiuos teisės aktus, apie ketinimus keisti LR Alkoholio kontrolės įstatymą buvo privaloma pranešti Europos Komisijai. Komisija nebuvo informuota apie šio įstatymo pakeitimus. Dėl to Komisija nori atkreipti dėmesį į Europos Sąjungos Tesingumo Teismo nagrinėtą bylą C-194/94 „CIA Security International“, kurios metu teismas padarė išvadą, kad negebėjimas vykdyti prievolę pateikti informaciją, kaip tai numatyta Direktyvoje 98/34, yra laikomas procedūros pažeidimu.“

Aludariai dėl įstatymo nuostatos į Europos Komisiją kreipėsi balandžio mėnesį. Vienas iš papildytų alkoholio įstatymų punktų nurodo, jog alų bei kitus silpnesnius alkoholinius gėrimus bus galima išpilstyti tik į ne didesnę nei 1 l talpos tarą.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Žinia, kurios dirbantieji laukė 5-erius metus (72)

2014 spalio mėn. 21 d. 11:42
Žinia, kurios dirbantieji laukė 5-erius metus
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Panašu, kad valdantieji ketina padidinti ne tik per krizę sumažintas ligos pašalpas, bet ir nedarbo draudimo išmokas, kurias gauna darbo netekę žmonės.

„Lonely Planet“ įvertino Lietuvą (8)

2014 spalio mėn. 21 d. 11:21
„Lonely Planet“ įvertino Lietuvą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kelionių portalas „Lonely Planet“ paskelbė TOP 10 sąrašą šalių, kurias verta aplankyti 2015 m. Tarp šalių – ir Lietuva.

Kinijos ūkio augimas - lėčiausias (2)

2014 spalio mėn. 21 d. 10:31
Kinijos ūkio augimas - lėčiausias
AOP nuotr.
Kinijos ekonomikos augimas trečiąjį šių metų ketvirtį augo lėčiausiai nuo pat finansų krizės pradžios, todėl rinkose kyla spekuliacijos, kad šalies vyriausybei gali tekti imtis papildomų ūkio skatinimo priemonių. Apie tai praneša naujienų agentūra BBC.

Ruošia cigarečių ir alkoholio brangimą ėmėsi kitų metų biudžeto (33)

2014 spalio mėn. 21 d. 10:29
Seimas antradienį ėmėsi kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžetų. Pirmą kartą istorijoje šalies finansai numatomi eurais, nes nuo 2015 m. Lietuva taps euro zonos nare.

Rusija plečia draudžiamų įvežti produktų sąrašą (37)

2014 spalio mėn. 20 d. 21:35
Rusija paskelbė nuo spalio 21 dienos laikinai apribojanti stambiųjų raguočių riebalų, kiaulių ir paukščių riebalų importą iš Europos Sąjungos (ES) šalių, sakoma Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) pranešime.