Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių

 (19)
Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių
© Shutterstock nuotr.

Mažieji aludariai teigia gavę iš Europos Komisijos atsakymą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų atitikimo ES teisei. Atsakyme rašoma, kad Alkoholio kontrolės įstatymas, numatantis draudimą prekiauti didesnėmis nei 1 litro talpomis ir stipresniu nei 7,5 proc. alumi, sidru ar alaus gėrimu, prieštarauja vienai pamatinių ES vertybių – laisvam prekių judėjimui.

Pasak kreipimąsi į Europos Komisiją inicijavusios Mažų alaus daryklų asociacijos pirmininkės Linos Šileikienės, toks EK atsakymas yra dėsningas, o operatyvumas nagrinėjant skundą patvirtina jo svarbą.

„Tikiuosi, kad teisingumas bus atstatytas artimiausiu metu, nes kiekviena nerimo ir nežinios diena kenkia mažųjų aludarių verslui, taip pat neabejoju, kad „atsakingi asmenys“ neapsiribos vien pažadais Europos Komisijai ir imsis realių veiksmų“ – teigia Lina Šileikienė.

Aludariai cituoja EK raštą, kuriame rašoma: „LR Alkoholio kontrolės įstatymas yra laikytinas „Techniniu reglamentu“ - taip yra apibrėžiama Europos parlamento direktyvoje 98/34/EC ir 1998 m. birželio 22 d. Tarybos priimtoje informacijos apie techninius standartus bei taisykles pakeitimo procedūroje. Pagal šiuos teisės aktus, apie ketinimus keisti LR Alkoholio kontrolės įstatymą buvo privaloma pranešti Europos Komisijai. Komisija nebuvo informuota apie šio įstatymo pakeitimus. Dėl to Komisija nori atkreipti dėmesį į Europos Sąjungos Tesingumo Teismo nagrinėtą bylą C-194/94 „CIA Security International“, kurios metu teismas padarė išvadą, kad negebėjimas vykdyti prievolę pateikti informaciją, kaip tai numatyta Direktyvoje 98/34, yra laikomas procedūros pažeidimu.“

Aludariai dėl įstatymo nuostatos į Europos Komisiją kreipėsi balandžio mėnesį. Vienas iš papildytų alkoholio įstatymų punktų nurodo, jog alų bei kitus silpnesnius alkoholinius gėrimus bus galima išpilstyti tik į ne didesnę nei 1 l talpos tarą.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Apie naujas sankcijas Rusijai paskelbęs B. Obama: „Tai nėra naujasis Šaltasis karas“ (253)

2014 liepos mėn. 29 d. 22:50
Barackas Obama praneša apie naujas sankcijas Rusijai
AP/Scanpix
Surengtame brifinge JAV prezidentas Barackas Obama antradienį paskelbė, kad JAV irgi dar labiau griežtina sankcijas Rusijai.

TVF įspėja dėl palūkanų (3)

2014 liepos mėn. 29 d. 20:47
Padidintos bazinės palūkanos keliose pasaulio šalyse gali atsiliepti ir taip silpnai ūkio plėtrai besivystančiose šalyse bei 2 proc. sumažinti pasaulio ekonomikos augimą per ateinančius penkerius metus.

ES sutarė dėl naujų sankcijų Rusijai (28)

2014 liepos mėn. 29 d. 19:45
Europos Sąjunga (ES) antradienį susitarė dėl pirmųjų šio valstybių bloko ekonominių sankcijų Rusijai dėl neramumų Ukrainoje.

Lietuva nusivylė ES sprendimu dėl sankcijų Rusijai (644)

2014 liepos mėn. 29 d. 18:52
Lietuva antradienį išsakė nusivylimą, kad naujos Europos Sąjungos (ES) sankcijos neužkerta kelio Prancūzijai parduoti karo laivus Rusijai

Nyderlandai: ES svarstomos sankcijos prieš Rusiją turės greitą poveikį (10)

2014 liepos mėn. 29 d. 18:41
Nyderlandų užsienio reikalų ministras Fransas Timmermansas įsitikinęs, jog Europos Sąjungos (ES) svarstomos priemonės apriboti Rusijos prieigą prie Europos finansinių rinkų duotų greitų rezultatų.