Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių

 (19)
Mažieji aludariai teigia gavę iš Europos Komisijos atsakymą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų atitikimo ES teisei. Atsakyme rašoma, kad Alkoholio kontrolės įstatymas, numatantis draudimą prekiauti didesnėmis nei 1 litro talpomis ir stipresniu nei 7,5 proc. alumi, sidru ar alaus gėrimu, prieštarauja vienai pamatinių ES vertybių – laisvam prekių judėjimui.
Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių
© Shutterstock nuotr.

Pasak kreipimąsi į Europos Komisiją inicijavusios Mažų alaus daryklų asociacijos pirmininkės Linos Šileikienės, toks EK atsakymas yra dėsningas, o operatyvumas nagrinėjant skundą patvirtina jo svarbą.

„Tikiuosi, kad teisingumas bus atstatytas artimiausiu metu, nes kiekviena nerimo ir nežinios diena kenkia mažųjų aludarių verslui, taip pat neabejoju, kad „atsakingi asmenys“ neapsiribos vien pažadais Europos Komisijai ir imsis realių veiksmų“ – teigia Lina Šileikienė.

Aludariai cituoja EK raštą, kuriame rašoma: „LR Alkoholio kontrolės įstatymas yra laikytinas „Techniniu reglamentu“ - taip yra apibrėžiama Europos parlamento direktyvoje 98/34/EC ir 1998 m. birželio 22 d. Tarybos priimtoje informacijos apie techninius standartus bei taisykles pakeitimo procedūroje. Pagal šiuos teisės aktus, apie ketinimus keisti LR Alkoholio kontrolės įstatymą buvo privaloma pranešti Europos Komisijai. Komisija nebuvo informuota apie šio įstatymo pakeitimus. Dėl to Komisija nori atkreipti dėmesį į Europos Sąjungos Tesingumo Teismo nagrinėtą bylą C-194/94 „CIA Security International“, kurios metu teismas padarė išvadą, kad negebėjimas vykdyti prievolę pateikti informaciją, kaip tai numatyta Direktyvoje 98/34, yra laikomas procedūros pažeidimu.“

Aludariai dėl įstatymo nuostatos į Europos Komisiją kreipėsi balandžio mėnesį. Vienas iš papildytų alkoholio įstatymų punktų nurodo, jog alų bei kitus silpnesnius alkoholinius gėrimus bus galima išpilstyti tik į ne didesnę nei 1 l talpos tarą.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (19)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Volstrito indeksų nuosmukį sukėlęs prekeivis: nepadariau nieko blogo (7)

Didžiosios Britanijos biržos prekeivis, prisidėjęs prie liūdnai pagarsėjusio staigaus Volstrito indeksų nuosmukio 2010-aisiais, trečiadienį vykusiame teismo posėdyje gynėsi sakydamas, kad „nepadarė nieko blogo“. Apie tai praneša BBC.

Lietuva skirs 2,5 mln. eurų paramos neturtingoms valstybėms (87)

Lietuva Pasaulio banko Tarptautinės plėtros asociacijos fondui skirs 2,47 mln. eurų - pinigai bus panaudoti neturtingiausioms pasaulio valstybėms paremti.

Euro zonos ekonomikos rodikliai prieštaringi (1)

Euro zonos regiono šių metų pradžia buvo solidi, be to, ir trečiadienį pateikti duomenys rodo, kad euro zonos ekonomika atsigauna. Atidžiai ekspertų stebima apklausa parodė, kad balandį ekonomikos aktyvumas kilo pastoviu tempu, o atskiras tyrimas parodė, kad kovą staigiai smuko mažmeninės srities kainos. Apie tai praneša AP.

Pričiupo naujos kartos verslininką – aferas darė kitų rankomis (2)

Iki šiol šešėlyje likdavęs 40 metų vilnietis verslininkas Eltonas Kulijevas pagaliau priėjo liepto galą – teisme buvo įrodyta, kad būtent jis, o ne benamis, sukčiavo ir pasisavino „Swedbank lizingui“ priklausantį turtą.

Graikija pervedė 200 mln. eurų (7)

Graikija trečiadienį pervedė 200 mln. eurų palūkanų Tarptautiniam valiutos fondui (TVF), pranešė Graikijos finansų ministerija, - tai pirmasis iš dviejų apmokėjimų, kuriuos Atėnai turi įvykdyti iki gegužės vidurio. Apie tai informuoja "Eubusiness".