Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių

 (19)
Mažieji aludariai sulaukė EK užtarimo dėl bambalių
© Shutterstock nuotr.

Mažieji aludariai teigia gavę iš Europos Komisijos atsakymą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų atitikimo ES teisei. Atsakyme rašoma, kad Alkoholio kontrolės įstatymas, numatantis draudimą prekiauti didesnėmis nei 1 litro talpomis ir stipresniu nei 7,5 proc. alumi, sidru ar alaus gėrimu, prieštarauja vienai pamatinių ES vertybių – laisvam prekių judėjimui.

Pasak kreipimąsi į Europos Komisiją inicijavusios Mažų alaus daryklų asociacijos pirmininkės Linos Šileikienės, toks EK atsakymas yra dėsningas, o operatyvumas nagrinėjant skundą patvirtina jo svarbą.

„Tikiuosi, kad teisingumas bus atstatytas artimiausiu metu, nes kiekviena nerimo ir nežinios diena kenkia mažųjų aludarių verslui, taip pat neabejoju, kad „atsakingi asmenys“ neapsiribos vien pažadais Europos Komisijai ir imsis realių veiksmų“ – teigia Lina Šileikienė.

Aludariai cituoja EK raštą, kuriame rašoma: „LR Alkoholio kontrolės įstatymas yra laikytinas „Techniniu reglamentu“ - taip yra apibrėžiama Europos parlamento direktyvoje 98/34/EC ir 1998 m. birželio 22 d. Tarybos priimtoje informacijos apie techninius standartus bei taisykles pakeitimo procedūroje. Pagal šiuos teisės aktus, apie ketinimus keisti LR Alkoholio kontrolės įstatymą buvo privaloma pranešti Europos Komisijai. Komisija nebuvo informuota apie šio įstatymo pakeitimus. Dėl to Komisija nori atkreipti dėmesį į Europos Sąjungos Tesingumo Teismo nagrinėtą bylą C-194/94 „CIA Security International“, kurios metu teismas padarė išvadą, kad negebėjimas vykdyti prievolę pateikti informaciją, kaip tai numatyta Direktyvoje 98/34, yra laikomas procedūros pažeidimu.“

Aludariai dėl įstatymo nuostatos į Europos Komisiją kreipėsi balandžio mėnesį. Vienas iš papildytų alkoholio įstatymų punktų nurodo, jog alų bei kitus silpnesnius alkoholinius gėrimus bus galima išpilstyti tik į ne didesnę nei 1 l talpos tarą.

www.DELFI.lt
 
19
Registruoti (0) Anonimiški (19)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Šaukiasi pagalbos prieš Rusiją (11)

2015 vasario mėn. 27 d. 12:34
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Europos Sąjunga (ES) ketvirtadienį kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją prašydama padėti išspręsti ginčą su Rusija dėl "išpūstų importo muitų", taikomų šaldytuvams ir kitai produkcijai, informuoja "Eubusiness".

Italai stipriai apkarpė išlaidas drabužiams, bet mados pramonėje krizė – mažiausia

2015 vasario mėn. 27 d. 12:28
Per pastaruosius penkerius metus italų išlaidos avalynei ir drabužiams sumažėjo 30 proc. Tačiau, kaip bebūtų kurioziška, būtent mados industrija išgyvena mažiausią krizę šalyje, praneša LRT Radijas apžvelgdamas Italijos verslo naujienas. Vis dėlto šiais metais situacija turėtų truputėlį pagėrėti ir kitose srityse.

Brangsta alkoholis ir cigaretės (172)

2015 vasario mėn. 27 d. 12:13
Nuo kovo didėja akcizas alkoholiui ir cigaretėms. Brangs alus, vynas ir kiti fermentuoti gėrimai, taip pat cigaretės, cigarai ir cigarilės.

Pakėlė dvigubai kainas – klientų antplūdis (20)

2015 vasario mėn. 27 d. 10:20
Pakėlė dvigubai kainas – klientų antplūdis
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Šiauliečiams Tautvydui Milakniui ir Simui Pakarkliui - vos per dvidešimt. Jauni žmonės sėkmingai kuria savo verslą gimtajame mieste - Šiauliuose. Jie puikiai žino, kad ir pirmosios nesėkmės gali būti labai vertingos pamokos.

Pateikė išvadas „Snoro“ byloje dėl dešimčių milijonų eurų (10)

2015 vasario mėn. 27 d. 08:54
ES Teisingumo Teismo Generalinis advokatas Pedro Cruz Villalonas pateikė išvadą byloje Indėlių ir investicijų draudimas ir Neimaniūnas, susijusioje su akcinės bendrovės „Snoras“ indėlių sertifikatus ir obligacijas įsigijusiems asmenims taikytina apsauga.