Lietuvos žemės rinka turi būti liberalizuota neatidėliojant

V. Ušackas BNS korespondentui sakė sveikinąs prasidėjusią partijų diskusiją dėl Konstitucijos pataisų, kuriomis būtų leista parduoti žemę užsienio piliečiams ir juridiniams asmenims.

"Šią pataisą priėmus dar šios kadencijos Seime, būtų suteiktas impulsas būtinam žemės ūkio restruktūrizavimui, nes ši Konstitucijos pataisa leistų liberalizuoti žemės rinką, tai padėtų į Lietuvą pritraukti daugiau užsienio investicijų", sakė V. Ušackas.

Jo nuomone, dėl didesnės žemės paklausos padidėtų žemės vartė, o žemės pardavėjai gautų papildomų lėšų savo ekonominei veiklai pertvarkyti.

Pagal pataisas ūkininkai galėtų užstatyti žemę bankams, o taip būtų paskatinta žemės ūkio plėtra, mano eurodiplomatas.

V. Ušackas teigia, jog Lietuva jau vėluoja priimti šias pataisas, todėl dabar joms yra "itin subrendęs laikas".

Konservatoriai siūlo dvi Konstitucijos pataisas. Siūlydami keisti 47 Konstitucijos straipsnį, jie nori įtvirtinti nuostatas, kad Lietuvoje žemę galėtų įsigyti juridiniai asmenys, žemė taip pat gelėtų būti parduodama užsienio piliečiams ir juridiniams asmenims.

Taip pat siūloma keisti 138 Konstitucijos straipsnį. Pataisoje siūloma nustatyti, jog "ratifikuotos tarptautinės sutartys turi viršenybę Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų atžvilgiu".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (29)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (25)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (109)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (68)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.