Lietuviškas margarinas užkariauja Baltiją

Pernai birželį pradėjusi veiklą pirmoji Baltijos šalyse margarino gamybos įmonė UAB "Vilniaus margarino gamykla" (VMG), nepagailėjusi investicijų į Baltijos regionui skirtų prekinių ženklų kūrimą, jau išsikovojo apie 9% Latvijos margarino rinkos, o šį mėnesį savo produkciją pradės eksportuoti ir į Estiją.
Vaidas Variavičius, VMG generalinis direktorius, džiaugiasi, jog pirmuosius metus gyvuojančiai įmonei pavyko įsiterpti į Baltijos šalių margarino rinką ir paneigti iki tol vyravusią nuomonę, jog ji per maža, kad būtų prasmės čia statyti fabriką.

1999 m. VMG pasiekė apie 16 mln. Lt apyvartą ir uždirbo 800.000 Lt grynojo pelno.

Anot p. Variavičiaus, VMG strategija visų pirma orientuota į Baltijos rinkas. 27% VMG akcijų valdo majonezo bendovė "Aliejus", 31% – Danijos margarino fabrikas "Dragsbeg", po 20% – Norvegijos finansų įmonė "Melbu" ir Danijos investicinis fondas IO.

Lietuvoje VMG margarinas "Vilnius", pernai vasarą turėjęs apie 14–15% rinkos, šiuo metu valdo per 25% ir yra perkamiausio Lietuvoje margarino prekinis ženklas.

Tarp gamintojų Lietuvos rinkoje ir toliau lyderiauja "Unilever".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (2)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (41)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.