Lietuva dalyvauja investicijų parodoje Tokijuje

Tokijuje prasidėjusioje tarptautinėje investicijų parodoje Lietuvą pristato ambasada Japonijoje. Antradienį Japonijos sostinės Tokijaus parodų centre "Tokyo Big Sight" prasidėjo keturias dienas truksianti tarptautinė investicijų paroda.
Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), investicijų paroda vyksta kartu su viena didžiausių parodų Japonijoje - "Business Show 2000", kuri, tikimasi, pritrauks daugiau kaip 400 tūkst. lankytojų.

URM turimais duomenimis, pastaruoju metu Lietuvos ir Japonijos prekyba didėja. Per pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su 1999 metų atitinkamu laikotarpiu, Lietuvos eksportas į Japoniją išaugo 12 proc., o importas - 21 procentu.

Nors prekyba didėja, tačiau Japonijos investicijos Lietuvoje yra tik simbolinės. Lietuvos įmonių rejestro duomenimis, Lietuvoje yra įregistruotos 3 bendrosios su Japonija ir 1 Japonijos kapitalo įmonė. Bendras Japonijos investuotas kapitalas sudaro 550 tūkst. litų.

Pasak URM pranešimo, investicijų paroda Tokijuje yra gera galimybė Japonijos verslo pasauliui pristatyti didesnes investicijų bei prekybos galimybes Lietuvoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nustatė, kiek bankai iš klientų galės imti už būtiniausias paslaugas (65)

Nuo 2017 m. vasario 1 d. bankai ir kredito unijos privalės suteikti galimybę visas būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ne didesnę kainą kaip 1,5 Eur, nepasiturintiems gyventojams – 0,75 Eur per mėnesį, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

„Avesco AG“ Lietuvoje įsigijo 100 proc. „Witraktor“ akcijų paketą

Pasaulyje žinoma statybinių mašinų pardavimo, nuomos ir priežiūros įmonė „Avesco AG“ Lietuvoje įsigijo 100 proc. įmonės „Witraktor“ akcijų. Įmonė atstovauja pasauliniam statybinės technikos gamintojui „Caterpillar“ (Cat). Po sandorio įmonei toliau vadovaus dabartinis vadovas Rasantas Valaitis. Iki šiol „Witraktor“ priklausė Suomijos „Wihuri“ įmonių grupei. Po sandorio, „Witraktor“ keičia pavadinimą į UAB „Avesco Lithuania“. Sandorio suma neatskleidžiama.

Trečiąjį ketvirtį „Danske Bank“ pelnas mažėjo (2)

Didžiausios Danijoje ir antros pagal turtą Šiaurės Europoje finansinių paslaugų grupės „Danske Bank” A/S Lietuvos filialas per devynis šių metų mėnesius iš pagrindinės veiklos (verslo ir privačios bankininkystės) uždirbo 8,2 mln. Eur prieš pelno mokestį, rašoma pranešime spaudai.

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (7)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.