Liepsnos degtukų rinkoje

 (2)
AB "Liepsna", pasak Viliaus Bražiulio, generalinio direktoriaus, degtukais gali aprūpinti dvi Lietuvas. Tačiau, skundžiasi p. Bražiulis, teužima 50–60% rinkos. Kitą dalį sudaro iš Latvijos, Švedijos bei Lenkijos importuojama produkcija.

"Kai liovėmės eksportuoti į NVS šalis ir padidėjo importas, pardavimai sumažėjo 30%",– apgailestauja "Liepsnos" vadovas ir viliasi, kad padėtis pasikeistų laimėjus dempingo bylą. "Lietuvoje Rygos ir Liepojos įmonių degtukai parduodami 38% pigiau nei Latvijoje",– piktinasi p. Bražiulis.

Tuo tarpu Remigijus Janavičius, A.Tidikio įmonės, importuojančios latviškus bei lenkiškus degtukus, komercijos direktorius, tvirtina, jog dempingo byla Latvijos degtukų gamintojams iškelta nepagrįstai: "Liepsnos" vadovai Konkurencijos tarybai vietoj sąskaitų faktūrų pateikė komercinius pasiūlymus".

"Visoje Europoje degtukai kainuoja 7–9 USD už 1.000 dėžučių, todėl jokio dempingo nėra",– teigia p. Janavičius. Jis taip pat aiškina iš Latvijos užsienio reikalų ministerijos gavęs raštą, kad iki balandžio imtas 7,3 Lt/kg importo PVM prieštaravo Laisvosios prekybos sutarčiai.

Didesnę rinkos dalį atsiriekti norėtų ir UAB "Trojina", balandį iš UAB "Swedish Match Lietuva" perėmusi teisę platinti degtukus "Perkūnas". Anot "Trojinos", jie dabar užima 20% rinkos. Valstybės turto fondas birželio 16 d. už 785.000 Lt bandys parduoti 48,82% "Liepsnos" akcijų.

Pradžioje už jas norėta 1,2 mln. Lt, tačiau, anot p. Bražiulio, dėl akcijų pirkimo niekas nesikreipė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (32)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (3)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (32)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.