Lenkijos turgų apyvarta labai sumažėjo

Prieš trejus metus Lenkijos turgų apyvarta buvo 8 mlrd. zlotų, o pernai - tik 3 milijardai.
Lenkijos rinkos ekonomikos tyrimo instituto duomenimis, prekių apyvarta 16-oje didžiausių šalies turgaviečių sumažėjo 30 procentų.

Mokslininkų nuomone, pagrindinė šio reiškinio priežastis - Rusijos krizė ir įvažiavimo į Lenkiją taisyklių Rusijos ir Baltarusijos piliečiams sugriežtinimas.

Prekių apyvartos turguose sumažėjimas neigiamai veikia ne tik Lenkijos einamosios sąskaitos deficitą, bet ir nedarbą.

Instituto skaičiavimais, 16-oje didžiausių Lenkijos turgų dirba apie 52 tūkst. žmonių, o su bendrovėmis, kurios gamina produkciją specialiai turgui, - 140 tūkst. žmonių.

Prieš trejus metus Lenkijos turgavietes aptarnavo 100 tūkst. daugiau žmonių.

Didžiausia prekių apyvarta užregistruota Varšuvos stadione, kuris tebėra didžiausia turgavietė visoje Vidurio ir Rytų Europoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Iš pareigų traukiasi EK vicepirmininkė

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkė, Bulgarijos deleguota Europos finansinių programų ir biudžeto komisarė Kristalina Georgieva traukiasi iš pareigų, praneša EK.

Belgijoje Valonijos parlamentas patvirtino ES ir Kanados prekybos sutartį

Belgijoje Valonijos regiono parlamentas penktadienį pritarė svarbiai ES ir Kanados vadinamajai Išsamiosios ekonomikos ir prekybos sutarčiai (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) po tikro derybų maratono, kuris baigėsi kompromisu, atvėrusiu kelią Europos Sąjungai pasirašyti šį paktą.

Daugiau kaip 0,5 mln. eurų iššvaistęs įmonės vadovas neteko laisvės (27)

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas už iššvaistytą didelės vertės įsiskolinusios ir prie bankroto ribos atsidūrusios bendrovės turtą 61 metų P. J. skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime spaudai.

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (13)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.

Kokių priemonių imtis įsigijus nekokybišką prekę (3)

Lietuviai labai kuklūs ir nesikreipia dėl nekokybiškų prekių ar paslaugų, tikėdami, kad jų garantija – vos 14 dienų.