Kauno miesto tarybos patvirtintu sprendimu, visiems juridiniams asmenims, pasirūpinusiems neįgaliųjų įėjimu, gali būti suteikiama 50 proc. nuolaida už per pastaruosius metus priskaičiuotus žemės, nekilnojamojo turto arba nuomos už valstybinę žemę mokesčius.

Pasak savivaldybės pranešimo, iki Laisvės alėjos rekonstrukcijos pradžios į daugumą patalpų neįgalieji patekdavo per išorėje įrengtus pandusus. Užbaigus alėjoje kloti granitines plokštes, neįgaliųjų įeigos turės atsidurti patalpų viduje. Tai numatyta rekonstrukcijos projekte.

„Miestas prie pastatų „prives“ granito dangą su atitinkamais nuolydžiais, o už neįgaliesiems pritaikytus įėjimus, kurie turi būti įrengti patalpų viduje, yra atsakingi tų patalpų savininkai“, – pabrėžė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Mokesčių lengvata tikrai pasinaudos verslininkai, valdantys pastatus, kuriuose įsikūręs restoranas „Lietuviški patiekalai“, kavinė „Chill cafe“ ir parduotuvė „Utenos trikotažas“.

„Patys verslininkai turi būti supratingi ir suvokti, kad reikia prisidėti prie gražesnio miesto kūrimo. Mūsų visų tikslas vienas, – kad Kaunas taptų gražesnis ir saugesnis visiems“, – teigė neįgaliųjų įėjimą į parduotuvę „Utenos trikotažas“ artimiausiu metu įrengsiantis šias patalpas valdantis verslininkas Rimantas Meška.

Lygiai taip įėjimą žada pertvarkyti ir Laisvės alėjoje įsikūręs Kauno turizmo informacijos centras.

„Patalpų pritaikymas neįgaliesiems, mamoms su vežimėliais ar vaikais reikalauja papildomų investicijų. Tačiau ginčai ar diskusijos į niekur nenuves. Anksčiau ar vėliau vis tiek reikės susitvarkyti, juolab kad ir įstatymas to reikalauja. Po rekonstrukcijos priėjimas prie parduotuvių bus patogus ir lygus“, – teigė restorano „Lietuviški patiekalai“ bei kavinės „Chill cafe“ savininkas Daivis Urba.