Kainos nedidės kelis mėnesius

Mažėjanti paklausa bei didelė pasiūla vidaus rinkoje verčia gamintojus mažinti savo produkcijos kainas, o ekspertai prognozuoja, jog tokia padėtis išsilaikys ir artimiausius kelis mėnesius.
Statistikos departamento teigimu, Lietuvoje kovą vartojimo prekių ir paslaugų kainos nukrito 0,2%, o balandžio mėnesį nepasikeitė. Daugiausia įtakos balandžio kainų indeksui turėjo 0,5% atpigę maisto produktai ir gaivieji gėrimai, 1,1% padidėjusios būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro kainos, taip pat 0,9% pabrangusios transporto prekės ir paslaugos.

Pasak Statistikos departamento Ekonominių tyrimų skyriaus vadovės Bronės Kaminskienės, rinka užpildyta produktais, todėl kainos artimiausiais mėnesiais neturėtų kilti.

Eduardo Vilko, Ekonomikos instituto direktoriaus, teigimu, nors ir nedidelė infliacija Lietuvos įmonėms būtų geriau nei defliacija. Jo nuomone, įmones mažinti kainas verčia sumažėjusi paklausa.

Tačiau jis pažymėjo, jog “reikalai keičiasi”. “Didėja paklausa kaimyninėse rinkose, Rusijoje, o tai gali paskatinti ir perkamosios galios atsigavimą šalyje”,– mano Ekonomikos instituto direktorius.

Gitano Nausėdos, Vilniaus banko valdybos pirmininko patarėjo, nuomone, defliacija ar infliacijos nebuvimas atspindi tam tikrą paklausos stygių. Tai lemia stringančią realizaciją, pastaroji – blogesnius įmonių finansinius rezultatus, o šie – vėl tą patį paklausos stygių.

“Ši tendencija atspindi stringantį ūkio atsigavimą",– mano Vilniaus banko ekspertas.

Įvairiomis prognozėmis, šiemet infliacija Lietuvoje turėtų būti nuo 1% iki 3%.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (5)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

Neturintiems namų – naujas projektas (50)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.

Sąžiningi pirkėjai JAV parduotuvei grąžino rastus 10 tūkst. dolerių (1)

Vienoje iš parduotuvių šiaurinėje Niujorko dalyje pirkinių vežimėlyje buvo rasta beveik 10 tūkstančių dolerių.

V. Vasiliauskas: euro zonos augimas – ne toks, kokio norėtųsi (8)

Euro zona po truputį auga, nors augimas nėra toks, kokio visiems norėtųsi. Sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.